TOP10 prasmes
TOP10 noderīgas prasmes jauniešiem
12.01.2016
8 veidi ka palidzet draugam klut gudrakam
8 veidi, kā palīdzēt draugam kļūt gudrākam
14.01.2016
Rādīt visu

11 veiksmīga cilvēka paradumi

Pin It

Mēs visi vēlamies būt veiksmīgi, un nav svarīgi vai būt veiksmīgam skolā, darbā vai sportā, tas tik un tā nes mums milzu laimi. Tāpēc, aplūkosim veiksmīgu cilvēku paradumus, lai arī tu vari būt veiksmīgs visā ko dari! 🙂

1.Pirms tu sasniedz savu slavas virsotni, tev ir jānosaka un jāsaprot, kas ir tā joma, kurā vēlies būt veiksmīgs. Jo ar vārdu veiksminieks mēs katrs saprotam ko citu – vienam tā ir nauda, otram popularitāte, citam – jaunākais un stilīgākais auto visā rajonā. Lai saprastu, kas ir tava joma, atbildi sev uz šiem jautājumiem:

  • Kas tu gribētu būt un kur tu gribētu būt pēc 10-20 gadiem?
  • Kā un, iespējams, ko tu gribētu, lai par tevi runā?
  • Ar ko vai kādā veidā tu gribētu uzlabot savu apkārtni, kur tu dzīvo?
  • Kas tevi interesē (ne tikai skolā, bet arī ārpus tās)?

2. Izveido sarakstu ar saviem mērķiem un, kas tev būtu jādara, lai tos sasniegtu. Galvenais, nekautrējies no savām idejām, ambīcijām un pieraksti kā mazos dzīves mērķus, tā lielos un grandiozos; pacenties domāt plaši, neskatoties uz savu šī brīža finansiālo stāvokli vai to, kurā klasē mācies.

  • Padomā, kurš mācību priekšmets tev visvairāk patīk un kāpēc. Šis prāta vingrinājums var tev palīdzēt radīt idejas, kāds varētu būt tavs mērķis un labāk saprast, kurā virzienā skatīties.

3. Dzīvo mērķtiecīgi. Lai sasniegtu savus pierakstītos mērķus un, lai tu izaugtu par to cilvēku, par kuru vēlies, – svarīgi pievērst papildu uzmanību savām darbībām un rīcībai. Uzdod sev jautājumu – vai tas, ko es grasos darīt, novedīs mani tur, kur es patiešām vēlos būt un ko vēlos sasniegt?

4. Esi izglītots. Izglītība sniedz tev zināšanas, prasmes un iespēju sasniegt vairāk, nekā tu domā. Jā, šobrīd liekas, ka nekas no tā dzīvē tev nebūs vajadzīgs, tomēr ir lietas (mācību priekšmeti) noder vienmēr un gandrīz visās profesijās. Piemēram, valodas – angļu, krievu, franču, vācu – der visas, atkarībā no darba specifikas; ģeogrāfija – tu taču nevēlēsies izgāzties kāda bosa vai kolēģa priekšā, tikai tāpēc, ka nezini, kur atrodas, piemēram, Kuba. Noder arī tādas šķietami vienkāršas un pirmajā brīdī – nelietderīgas stundas kā vizuālā māksla, darbmācība un mājturība, jo tās attīsta tavu radošo domāšanu (ja vēlies kļūt, piemēram, par mākslinieku, dizaineri var arhitektu). Galvenokārt ir jāsaprot, ka katram ir kas savs. nekad nebūs tā, ka visiem patīk un padodas vieni un tie paši priekšmeti. Šeit nav jākaunas no tā, ka atšķiries no citiem skolasbiedriem ar citu redzējumu, vēlmēm un interesēm, jo izglītots cilvēks ne vienmēr ir tas, kurš pelna tikai 10-niekus. Viņš ir erudīts, ar plašu skatu uz lietām un nekad nevērtē visus cilvēkus pēc vienas mērauklas.

5. Plāno savu naudu. Tev noteikti vecāki dod kabatas naudu, iespējams, tu jau pelni pats, tāpēc ir ļoti būtiski iemācīties apieties ar šo naudu. Ja šobrīd tev šķiet, ka pakļauties mirkļa iegribai un nopirkt burgeri ir prātīgāk, nekā šo naudu nolikt un nopirkt ko lietderīgāku un vērtīgāku, tad tev ir problēma 🙂

Tev ir jāsaprot, ka, ja visu laiku vadīsies pēc tā, ko tu gribi tagad un tūlīt, nekur tālu netiksi. Tam nav nozīmes, vai tu mācies pamatskolā vai vidusskolā, jo iemācīties valdīt pār sevi un savām finansēm, vienmēr ir noderīgi un arī apkārtējie to vienmēr novērtē pozitīvi. Šādi tu vecākiem un citiem vari parādīt, ka esi pietiekami pieaudzis un, ka tevi vajag uztvert nopietni.

6. Plāno savu laiku. Visu laiku atliekot darbus malā ar domu, ka izdarīsi to vēlāk, patiesībā tev atņem vēl vairāk, nekā tad, ja izdarītu uzreiz. Protams ir lietas, kuras ir jāatliek uz vēlāku laiku, tāpēc ir jāiemācās izvērtēt, kas šobrīd ir svarīgāks.

Iemācoties plānot pareizi savu laiku, tu ne tikai ietaupīsi to, bet arī paveiksi vairāk – ilgāku laiku varēsi pavadīt treniņos, varēsi atļauties arī darba dienās aiziet uz kino, varēsi uz ilgāku laiku satikt draugus, iespējams, pat izpildīsi mājasdarbu. Šķitīs, ka diennaktī ir vairāk, nekā 24h.

7. Izbaudi doto brīdi. Ja tu patstāvīgi gremdējies atmiņās vai nepārtraukti domā un plāno savu nākotni, tu neizbaudi tagadni. Tas patiesībā ir būtiski, jo paies daži gadi un tev pietrūks šī laika. Nedzīvo patstāvīgās ilūzijās, tver katru mirkli – paskaties, kā smaida un smejas tavi draugi, kā saule spīd logā, kā skolotāja dīvaini iet – īsāk sakot, dzīvo realitātē, tas palīdz arī radīt idejas, kuras nākotnē realizēt, piemēram, pēkšņa, bet ģeniāla biznesa ideja.

8. NESALĪDZINI savu dzīvi ar citu cilvēku dzīvēm. Diemžēl, ļoti daudzi šajā padomā neieklausās un visu laiku salīdzina – viņam ir TĀDS kruts iPhone, man tikai Nokia. Viņam ir DC Shoes, man kaut kādas kedas. Šādi tu ne tikai salīdzini parastas materiālas lietas, kuru vērtība var strauji mainīties jebkurā brīdī, bet arī ‘nosit’ sevī to dzinuli, kas tevi varētu un var dzīt pretī izdošanās un veiksmei. Veiksmīgi cilvēki nekad sevi nesalīdzina ar citiem, jo apzinās savu unikālo vērtību.

9. Krāj paldies vārdus. neatkarīgi no tā, cik tu esi paveicis dienas laikā, vai ko tavā labā ir darījuši citi (vai tas būtu iedots norakstīs mājasdarbs, pacelta no grīdas pildspalva, pieturētas durvis utt.), saki paldies. Par katru ‘paldies’ piešķir sev vienu punktu, dienas beigās saskaiti. Jo vairāk punktu, jo pieklājīgāks esi bijis. Un tici vai nē, bet pieklājība atmaksājas! 😉

10. Seko līdzi savai veselībai. Ja tu domā, ka pie ārstiem ir jāiet tikai, kad esi slims, tad tu kļūdies. Ir vērtīgi vismaz reizi gadā aiziet pie ģimenes ārsta un pārbaudīt kopējo veselības stāvokli. Ir vērtīgi sekot līdzi savai ēdienkartei un nebāzt mutē visu, kas šķiet nereāli garšīgs vai uz to brīdi skaitās moderna ēdienkarte. Protams, laikā, kad visi apkārt par to vien runā, kā nesmēķēt, nelietot alkoholu, nodarboties ar sportu,  veselīgi ēst dārzeņus utt., var sākt likties, ka nekas cits dzīvē nav svarīgs. Tomēr padomā pats – vai tu pēc 40 gadiem vēlētos izskatīties un justies tā, it kā tev būtu jau 80? Diez vai. Un kāda jēga tev būs no veiksmīga biznesa, naudas, liela paziņu loka, ja tava veselība būs sabeigta? Atceries, ne visu var nopirkt par naudu.

11. Centies atrasties labā vidē. Tai videi, kurā mēs patstāvīgi atrodamies, kura mums ir apkārt, patiesībā ir milzīga ietekme. Tā ietekmē ne tikai prāta spējas, loģiku, radošumu utt., bet arī fizisko veselību. Lai saprastu, kura vide ir tev piemērotākā, padzīvo katrā atšķirīgajā vidē, un pēc tam veic sevis analīzi – kā tu tur juties, kādas emocijas un domas radās vai tieši neradās.

Secinājumi? Veiksmīgiem cilvēkiem vienmēr ir mērķis uz ko tiekties. Veiksmīgie ir izglītoti (ne tikai ar izcilām atzīmēm, bet arī ar stipru loģiku, patstāvīgu domāšanu un ar vēlmi nepārtraukti uzzināt vairāk, redzēt vairāk). Veiksmīgi cilvēki patstāvīgi seko līdzi savām finansēm, plāno to izmantošanu. Veiksmīgi cilvēki piedomā pie tā, ko viņi ēd un, ko dara savas veselības labā.

Mēs esam pārliecināti – tev viss izdosies!

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.