11 veiksmīga cilvēka paradumi
13.01.2016
Labaka muzika macibam
Iespējams labākā mūzika mācībām
18.01.2016
Rādīt visu

8 veidi, kā palīdzēt draugam kļūt gudrākam

8 veidi ka palidzet draugam klut gudrakam
Pin It

Zinātnieki apgalvo, ka mēs esam daudz gudrāki, nekā mūsu vecvecāki. Bet vai tā tiešām ir? Vai arī, tā ir tikai tāpēc, ka mums palīdz modernās tehnoloģijas?

Pētījumi visā pasaulē ir parādījuši, ka gadu no gada bērni kļūst gudrāki un attīstītāki. Tās ir lieliskas ziņas! Bet kā mēs varam būt 100% droši par to, ka tā ir? Un kā palīdzēt citiem kļūt gudrākiem, radošākiem, sabiedriskākiem?

Piesaisti viņu sporta aktivitātēm

Mēs visi un visos vecumos zinām, ka aktīvs dzīvesveids ir veselīgs, bet vai Tu zināji, ka pēc sporta aktivitātēm (kas ir bijušas vismaz 1 stundu garas) cilvēki iemācās jaunus vārdus par 20% ātrāk! Tas nozīmē, ka – uzaicinot draugu uz treniņu (piesaistot viņu jebkuram sporta veidam), jūs abi būsiet ieguvēji. Kā? Jūs ne tikai forši pavadīsiet vairāk laika kopā, bet arī palīdzēsi viņam ātrāk iemācīties jauno mācību vielu.

Iesaisti draugu savā hobijā

Nav svarīgi, kas ir Tavs hobijs (ja vien tas nav kaut kas bīstams!), ja viņš nes kaut ko labu Tev un citiem, un var ieinteresēt arī tavus draugus. Patstāvīga mācīšanās (te ir runa gan par skolas mācību priekšmetiem, gan par vienkārši kaut kā jauna apgūšanu) ir ļoti svarīgs pats process. Pasaulē pazīstams un slavens izglītības eksperts Džo Mūrs (Jo Moore) apgalvo, ka mūsdienās bērniem, un pat dažiem jauniešiem, joprojām nav to prasmju, kurām būtu jābūt viņu vecumā, piemēram, piecgadnieks nemāk turēt rokās zīmuli, 9. klases audzēknis māk atrast visu vajadzīgo Google, bet nemāk pajautāt.
Paplašinot savu un draugu redzesloku, iesaistoties pašam un iesaistot citus kādos pulciņos, treniņos, notikumos un tamlīdzīgi, Tu un tavi draugi var ātri un viegli apgūt visu to, kas jums var noderēt gan skolā, stundās, gan vēlāk – jau dzīvē.

Seko viņa/-as interesēm

Kad Tavs draugs vai draudzene rāda Tev kādu jaunu lietu vai ir vienkārši ieinteresēts kādā grāmatā, filmā, notikumā vai nodarbībā, palīdzi viņam attīstīt šo savu hobiju. Būtībā, vislabāk uz iedrošinājumiem mēs reaģējam nevis, kad mamma mums par to stāsta, bet gan draugi. Tāpēc, ja redzi pozitīvus uzlabojumus savā draugā vai draudzenē, nedusmojies, ja sākat pavadīt mazāk laika kopā, bet iedrošini viņu turpināt iesākto. Kas zina, varbūt pēc 10 gadiem Tu būsi slavenības draugs! 🙂

Ja maz guļ, pastāsti par miega nozīmi

Ja Tev ir draug, kurš maz guļ – vēlu iet gulēt, agri ceļas, – apgaismo viņu par miega svarīgumu. Tas nenozīmē, ka Tev tagad viņam ir jāiestāsta, ka jāiet gulēt plkst. 22:00, lai viņš gulētu 8-9 stundas. Nebūt nē. Tu vienkārši pastāsti, kā neizgulēšanās negatīvi ietekmē atmiņu, domāšanu un jaunu ideju radīšanu. Ka miegs ir tik pat svarīgs, kā veselīga ēšana un sportiskas aktivitātes. Miegs ir smadzeņu SPA.

Uzmundrini, ja redzi, ka grib padoties

Brīžos, kad Tu kaut ko dari 10-to reizi un Tev tik un tā nesanāk, loģiski garastāvoklis pasliktinās un gribas visu mest pa gaisu. Tomēr, ja Henrijs Fords (Henry Ford) jau pirmajā auto būves neveiksmē padotos, nebūtu izcilo Mustang automašīnu! Tāpēc, ja redzi, ka draugs jau pavisam saskābis, jo nesanāk plānotais – uzmundrini. Paņēmieni – novērs uz kādu laiku uzmanību, izstāstot iedvesmojošu stāstu, anekdoti, aizejat uz kino, izejiet vienkārši ārā ‘izvēdināt’ galvu.

Ja cilvēks ir laimīgs/ priecīgs, viņš ir gatavs mācīties

Un te Tu vari palīdzēt esot blakus tik pat laimīgam un priecīgam. To ir vieglāk pateikt, nekā izdarīt, vai ne? brīdī, kad Tev darāmo darbu saraksts ir garāks kā Tavas rokas, tevi pašu pārņem stress un nav laika domāt par citiem. Tomēr labam draugam vienmēr var palīdzēt 🙂 Darot labu, Tev labais atnāks atpakaļ, iespējams, pat dubultā.
Tātad, lai Tu un Tavs draugs labāk sāktu mācīties un jums būtu vieglāk uztvert kaudzi ar jauno informāciju, jums visu laiku ir jābūt laimīgiem. Nemeklējiet problēmas tur, kur to nav. Saskatiet lietās skaisto, pat visvienkāršākajās. Stāstiet viens otram jokus. Izklaidējieties un nesiet prieku.

Lasiet kopā

Lasīšana ir svarīga nevis tikai tāpēc, lai Tu uzzinātu ko jaunu, bet arī tāpēc, ka tā Tu vari iemācīties labāk izteikties, skaistāk rakstīt un domāt plašāk. Lasīšana kopā ir, nevis vienas grāmatas lasīšana uz abiem, bet gan dažādu grāmatu iepazīšana un dalīšanās iespaidos, emocijās, kas radās viņu lasot. Lasīšana (tai skaitā arī daiļliteratūra, žurnāli vai raksti avīzēs/ internetā) attīsta arī atmiņu!

Mūzika

Vai Tu zināji, ka mūzikas stundu apmeklēšana vai mācīšanās spēlēt kādu mūzikas instrumentu, paaugstina IQ?

Daudzi pētījumi ir pierādījuši, ka mūzika pozitīvi ietekmē domāšanas procesu, tāpēc, pat ja tev/ jums nav iespējas doties spēlēt ģitāru, bungas, kokli, stabuli utt., klausieties iedvesmojošu (!) mūziku (Džastins Bībers neskaitās 🙂 ) kamēr mācāties vai nodarbojaties ar saviem hobijiem.

 

Secinājumi. Darīt labi ir labi un pat lieliski. Būt labam cilvēkam ir neatsverami. Būt labam draugam – nenovērtējami.

Un kā Tu iedvesmo vai palīdzi saviem draugiem?

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.