9 sekmiga cilveka ipasibas_esiveiksmigs.lv
9 sekmīga cilvēka īpašības
29.06.2016
ka-atrat-savu-aicinajumu-esiveiksmig.
Kā atrast savu aicinājumu?
01.08.2016
Rādīt visu

Ko par Tevi stāsta acu krāsa?

tavas acis - tavs dveseles spogulis
Pin It

Vai esi kādreiz dzīvē sastapis cilvēku, kura acu krāsa Tev aizrauj elpu, no kura nespēj novērst acis vai vēlētos, kaut Tev būtu tāda acu krāsa? Noteikti, ka vienu tādu esi saticis. Ja nē, tad noteikti satiksi. 😉
Bet kā šos neparasto acu īpašnieku dzīves, ietekmē viņu unikālā acu krāsa – neparasti melnas, sirreālistiski zilas vai dziļu mežu zaļas? Apskatīsimies.

Pasaulē jau sen ir zināms, ka pēc acu krāsas var noteikt viņa izcelsmi un ģenētisko mantojumu, vismaz tā iezīmes. Bet cik daudz mēs varam uzzināt par cilvēka raksturu pēc šī paša faktora? Vai varam noteikt cilvēka psiholoģisko stāvokli pēc viņa acu krāsas? Un kāds ir cilvēks, kuram ir 2 dažādas krāsas acis – viena zaļa, otra zila?

Ikvienam ir zināms, ka acu krāsa jeb acs varavīksnes krāsa ir atkarīga no tā, cik daudz melamīna pigmentu satur acs dziļāko slāņu šūnas. Jo vairāk acs varavīksne satur šīs šūnas, jo tumšāka au krāsa iznāk. Būtībā visi cilvēki (lielākoties) piedzimst ar gaiši zilām acīm, bet pamata krāsa izveidojas vien 2 – 3 gadu vecumā.

Mūsdienās ikviens var dzīvot tur, kur vēlas, līdz ar to, acu krāsu reģionus īsti vairs nav iespējams precīzi noteikt. Agrāk gaiši zilo acu īpašnieki lielākoties dzīvoja ļoti tālu no Ekvadora, jo gaišā acu krāsa nespēja nodrošināt tādu aizsardzību pret saules stariem, kā tas ir nepieciešams. Savukārt, tumšās acu krāsas īpašnieki, piemēram, cilvēki ar brūnām acīm vairumā dzīvoja (un joprojām dzīvo) mērenajā joslā, kur saule nav tik spēcīga, bet melno acu īpašnieki dzīvoja Ekvadora apkaimē, jo viņu pigments ir pietiekamā daudzumā, lai tas spētu aizsargāt acis pret UV saules staru negatīvās ietekmes. Tas izskaidro arī faktu, ka tumšās acu krāsas īpašnieki ir valdoši dienvidu pusē. Ļoti būtisku lomu spēlē arī gēni un ģenētika – vēsturiski un arī mūsdienās, brūnais pigments vienmēr uzvar zaļo un zilo krāsu, tādēļ, ja vienam no vecākiem būs brūnas acis, bet otram izteikti zaļas, tad bērnam 80% gadījumu acu krāsa būs brūna.

Tagad aplūkosim, kāds pēc rakstura ir katras acu krāsas īpašnieks/-ce. No vienas puses, šī informācija, iespējams, Tev palīdzēs labāk izprast sevi, no otras puses – tā sniegs Tev papildu informāciju par savu sarunas biedru, kursabiedru, sadarbības partneri un pavisam tuvu cilvēku.

Pelēkas un zilas acu krāsas īpašniekiem lielākoties nekad nerodas šaubas par savu darbību, plāniem un viedokli. Neskatoties uz to, ka šie cilvēki ir impulsīvi un mēdz uzstāt uz sava, viņi mierīgi sasniedz nosprausto mērķi. Šādi cilvēki ir ambiciozi, tieši zina, ko vēlas sasniegt un kādam ir jābūt viņu darba rezultātam. Pelēku un zilu acu īpašnieki parasti par savu sadarbības vai privātās dzīves partneri izvēlas pēc loģikas, nevis pamatojoties uz emocijām.

Brūna acu krāsa – šīs acu krāsas īpašniekiem ar gaumi viss ir kārtībā – viņi gaumīgi ģērbjas, ir labi stilisti, viņiem ir ļoti laba atmiņa kā arī spēcīga loģiskā domāšana, tāpēc pieņemt skaidrus lēmumus, viņiem nesagādā nekādas problēmas. Ja Tev ir brūna acu krāsa, vari nešaubīties, Tu patīk vairākumam cilvēku, jo viņi Tevi uzskata par šarmantu personību, kas arī ir rezultāts tam, ka Tu pret apkārtējiem izturies labvēlīgi. Bet, kā jau ikvienam tas mēdz gadīties, arī brūno acu īpašniekiem mēdz parādīties kaprīzes.

Zaļa acu krāsa – zaļa krāsa nozīmē dzīvību un enerģiju, tieši tāpēc arī zaļu acu īpašnieki ir atraktīvi, enerģiski un čakli cilvēki. Bieži gadās, ka vēloties sasniegt pilnību, zaļacainie cilvēki kļūst uzstājīgi un prasīgi kā pret sevi, tā pret apkārtējiem. Tomēr neskatoties uz to, zaļa acu īpašniekiem ir plašs draugu un paziņu loks, kuru dēļ viņi ir gatavi darīt praktiski visu. Vienmēr nāks palīgā, uzmundrinās, atbalstīs un ar prieku līdzdarbosies projektos. Nevienam nepatīk nodevība un zaļo acu īpašnieki nav nekāds izņēmums. Vienīgi cilvēkus, kuri viņus ir nodevuši, izslēdz no savas dzīves, jo šādu rīcību viņi nepiedod. Lai vai kā, bet tam, kuram ir zaļas acis, ir sabiedriski, ar viņiem var iziet uz kompromisu un saglabā (visas cenšas) savstarpējo saprati.

Pelēkbrūna acu krāsa – cik dīvaina krāsa, tik pretrunīgs ir šo cilvēku raksturs. Šiem cilvēkiem ir ļoti grūti par kaut ko savstarpēji vienoties un nemaz neceriet, ka varēsiet atrast ar viņiem zelta vidusceļu 🙂 Pelēkbrūnu acu īpašniekiem ir savi ideāli, bet kā jau dzīvē gadās, ne visi spēj šos ideālus attaisnot. Šī iemesla dēļ, pelēkbrūno acu īpašniekiem bieži nākas vilties apkārtējos, kas tālāk jau var izraisīt nesaprašanos un attiecību saasināšanos. Neskatoties uz šo interesanto acu krāsu īpašnieku ne visiem pieņemamo raksturu, viņi spēj rast kopīgu valodu ar tiem, kuri atkož viņu nepatstāvīgo, savdabīgo dabu.

Pelēcīgi zaļganbrūnas acis – cik raiba acu krāsa, tik raiba personība. Šādi cilvēki parasti ir neizlēmīgi savās vēlmēs un darbībā un tikpat bieži arī šaubās, vai pieņemtais lēmums ir pareizs. tas arī kalpo par vienu no iemesliem, kādēļ šādas acu krāsas īpašniekiem ir samērā grūti kāpt pa karjeras kāpnēm vai attīstīt savu profesionalitāti. Ja viņi beigtu šaubīties par sevi un noticētu saviem spēkiem, dzīvē tiktu krietni tālu. Tomēr viss nav tik bezcerīgi, kā šķiet 🙂 Šīs acu krāsas īpašnieki ir apbrīnojami par to, ka viņi ir super pozitīvi cilvēki, kas neizsīkstoši tic brīnumiem un nekad nepadodas. Ja vienas durvis aizvērsies, viņi atvērs citas. Ja tilts pār upi sabruks, viņi tik un tā atradīs veidu, kā tikt otrā krastā. Viņi ir absolūti laimīgi attiecībās ar citiem cilvēkiem, jo apkārtējos saskata tikai labo un dzīvi uztver viegli.

Pelēcīgi zaļas acis – šīs acu krāsas īpašnieki bez šaubās ir 2 krāsu apvienojums – viņi ir gana drosmīgi, lai sāktu lielas lietas un pietiekami enerģiski, lai tās arī pabeigtu. Cilvēki ar šādām acīm ir lieliski projektu vadītāji – ambiciozi, tālredzīgi, pedantiski (kas dažbrīd traucē, jo bieži vaino sevi neveiksmēs). Mēdz apšaubīt citu viedokli un strādā pēc principa – uzticies, bet pārliecinies. Kad runa ir par tuvākām attiecībām, otru pusīti izvēlas paši, apkārtējo neietekmēti un pilnībā ienirst attiecībās. Ja otrs cilvēks nespēj atbildēt ar to pašu, ko sniedz pelēki zaļo acu īpašnieki, gaidāma ceļu šķiršanās.

Zaļgani brūnas acis – šādu acu īpašniekus raksturo mierīgums, augstas darba spējas, komforts un zināšanas. Ja satiec cilvēku ar šādu acu krāsu, zini – viņi ir pacietīgi, dvēseliski. enerģiski un sabiedriski. Tas izskaidro viņu plašo paziņu un draugu loku, kas ir uzticīgi un vajadzības gadījumā, vienmēr vēršas pēc padoma, atzinības, patiesas kritikas un atbalsta. Cilvēki ar zaļganbrūnu acu krāsu ir lojāli, uzticīgi un atklāti. Ideāls darbinieks 🙂

 

Un tagad – kāda ir Tava acu krāsa? Vai kāds apraksts atbilst Tavai personībai? Raksti komentārā un skaties acīs! 🙂

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.