ka absolvet skolu_esiveiksmigs.lv
Absolvēt skolu spēcīgi
08.06.2016
tavas acis - tavs dveseles spogulis
Ko par Tevi stāsta acu krāsa?
14.07.2016
Rādīt visu

9 sekmīga cilvēka īpašības

9 sekmiga cilveka ipasibas_esiveiksmigs.lv
Pin It

Veiksmīgs cilvēks ir tāds, kuram vienmēr veicas, lai ko viņš darītu. Sekmīgs cilvēks ir tāds, kurš attīstot savu personību, spējas un talantus, spēj sasniegt uzstādītos mērķus un sekmīgi kāpt pa karjeras kāpnēm.

Tātad, noskaidrosim, kādām īpašībām ir jāpiemīt, lai būtu sekmīgs.

Pacietīgs

Pacietība ir aktīva gaidīšana. Tas nenozīmē, ka Tu sēdi, rokas klēpī salicis, un gaidi, kamēr vēlamie notikumi paši atnāks. Tas nozīmē strādāt, lai sasniegtu savu mērķi un rēķināties, ka tas var prasīt laiku. Tas nozīmē, nekrist panikā, kad lietas uzreiz nenotiek kā plānotas. Izvairies prokrastinēt. Ko nozīmē prokrastinēt? Tas nozīmē novilcināt laiku, darot nesvarīgas lietas, kamēr svarīgie darbi paliek nepadarīti. Tā nav pacietība.
Patiess fakts – jo vairāk Tu zināsi, jo pacietīgāks varēsi būt. Ja esi zinošs, Tevi nepārsteigs sīkumi, kas cilvēkus padara nepacietīgus. Ja Tu zini, kas tevi sagaida, vari skatīties uz notikumiem ar vēsu, analītisku prātu, kas arī ir pacietības atslēga. Pacietīgs cilvēks ir mierā ar sevi, pasauli, nākotni un pagātni. Praktizē pacietību, lai dzīvē sasniegtu vairāk!

Aizrautīgs

Aizrautība ir pirmais solis uz panākumiem. Par ko Tu esi sajūsmā? Kas Tev sagādā prieku? Ko Tev patīk darīt? Aizrautība ir galvenais dzinulis, lai darbi ietu uz priekšu, tāpēc arī Tu sasniegsi visvairāk jomās, kas Tevi no sirds aizrauj. Tātad, ja esi par kaut ko aizrautīgs, daudz nedomā, tas noteikti ir lauciņš, kurā Tev jāattīstās!

Optimistisks

Optimisti uzkāpj augstāk. Pesimisti ir tie, kas ložņā pa apakšu un burkšķ par visiem sīkumiem. Būt optimistam vienkārši ir patīkamāk, jo visi taču vēlamies būt laimīgi. Var teikt arī, ka “par optimistu nepiedzimst, par tādu kļūst”, jo dzīvot, saskatot izdevības un pozitīvo apkārt, ir izvēle, ko katrs izdara pats. Arī Tu! Kā arī optimisti ir vairāk atvērti iespējām un jauniem risinājumiem un, kā zināms, veiksmīgi cilvēki ir gatavi izmēģināt kaut ko jaunu ik mīļu brīdi!

Fleksibils jeb tāds, kurš pielāgojas

Emocionāli elastīgiem cilvēkiem dzīve ir vieglāka. Ļoti vienkārši. Mazāk pārdzīvojumu, mazāk problēmu, jo viņi nav kategoriski jautājumos, kuros var atļauties tādi nebūt. Elastīgiem cilvēkiem ir daudz vairāk iespēju, jo viņi sevi neierobežo. Viņi nebaidās izmēģināt kaut ko jaunu vai atzīt savas kļūdas un nezināšanu. Viņi nepieķeras pagātnei vai notikumiem, bet iet līdzi laikam vai pat ir soli tam priekšā.

Pārliecināts par sevi

Pirmais cilvēks, kuram Tev ir jāuzticas no visas sirds, esi Tu pats. Kurš gan cits? Vienīgā dzīvā būtne, ar kuru kopā Tev jāpavada viss mūžs! Un ir taču tik patīkami, ka atbalsts nav tālu jāmeklē. Būt pārliecinātam nav nemaz tik grūti, atliek tikai atslābināties un noticēt. Būt pārliecinātam nozīmē ļauties jeb pa-ļauties uz sevi. Jo Tu to vari. Visi to var! Nepārliecība par saviem spēkiem rodas no pārāk daudz jautājumiem, ko paši sev uzdodam. Vai tā ir labi? Vai es viņiem patikšu? Ko citi teiks? Kā tas izskatīsies? – galvenie jautājumi, kas zog mums pārliecību. Šis ir tas retais brīdis, kad mazāk domāt ir labāk.

Mērķtiecīgs

Kā lai kļūst veiksmīgs, ja nav mērķa kļūt veiksmīgam? Tikai beigtas zivis peld pa straumi. Un tad viņas nes kur pagadās; Tev, protams, var neticami paveikties un straume var Tevi aiznest tieši tur, kur vēlējies būt, bet vairumā gadījumu tomēr mērķus visvieglāk sasniegt pēc vienkāršotas shēmas: 1. uzstādi mērķi, 2. sasniedz to.
Mērķtiecīgs cilvēks vienmēr ir dzīvības pilns, jo viņam ir jēga dzīvei. Mērķi dod mums iedvesmu darboties, būt aktīviem, dzīvot. Tas ir cilvēka dabā tiekties sasniegt vairāk. Ir pat zinātniski pierādīts, ka cilvēki, kuri uzstāda mērķus un tos sasniedz, dzīvo pilnvērtīgāk, ilgāk un mierpilnāk.

Drosmīgs

Bailīgie netiek tālāk par mājas slieksni. Ir taču skaidrs, ka, lai būtu veiksmīgs, sasniegtu mērķus un baudītu dzīvi, ir jāiziet ārpus mājas, ārpus savas komforta zonas. Veiksmīgs cilvēks ir drosmīgs! Viņš arī reizi pa reizei baidās, bet nekad neļaujas šīm bailēm un kāpj tām pāri, lai nokļūtu dzīve tur, kur vēlas būt. Viņš ir savas dzīves noteicējs. Drosme ir nebaidīties riskēt, zaudēt un kļūdīties. Ja spēsi to sasniegt, būsi gaismas gadus priekšā bailīgajiem un pirmais rindā uz panākumiem.

Neatlaidīgs

Ir jātiecas sasniegt savu mērķi. Neatlaidīgs cilvēks nepadodas pie pirmās neveiksmes. Vai otrās. Vai trešās. Vai ceturtās. Viņš nepadodas nekad un tieši tāpēc sasniedz visu, ko bija ieplānojis. Un Tu taču arī gribi sasniegt plānoto? Tad esi neatlaidīgs! Kas Tevi attur?! Neuztver “nē”, kā akmenī cirstu atbildi – ja aizveras vienas durvis, meklē nākamās. Meklē iespējas. Meklē izdevības. Neatlaidība aizvedīs Tevi pie mērķa!

Zinošs

Veiksmīgs cilvēks ir izglītots. Viņš nenopeļ nevienu mācību priekšmetu, jo apzinās, ka jo plašākas zināšanas viņam būs, jo prātīgākus lēmumus viņš varēs pieņemt. Zināšanas dod izvēles brīvību; mācoties un attīstoties, Tu sevi neierobežo. Tāpēc izglītojies! Lasi! Mācies! Attīsti prātu un diskutē!

 

Avots: https://citeseerx.ist.psu.edu/

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.