uzmanibas tests-esiveiksmigs.lv
Online uzmanības pārbaude
03.06.2016
9 sekmiga cilveka ipasibas_esiveiksmigs.lv
9 sekmīga cilvēka īpašības
29.06.2016
Rādīt visu

Absolvēt skolu spēcīgi

ka absolvet skolu_esiveiksmigs.lv
Pin It

Klāt ir vasara, brīvlaika un izlaidumu laiks. Dažiem tas ir atvadu laiks no skolas.

Lai vai kā, izlaidums tas ir prieks un lepnums par sevi, par padarītajiem darbiem un krāsainajiem gadiem skolā. Tāpēc vēlamies Tev atgādināt, ka izlaidums ir tikai sākums, tā ir iespēja nostiprināt draudzības saites, kas radušās skolas laikā. Tā ir iespēja uzrakstīt jaunu stāstu! Mūsu vēstījums ir vienkāršs – nezaudē koncentrēšanās spēju un ienirsti vasarā ar labākajām atmiņām par skolas laiku.

Ko skolotāji un docenti vēlas?

Pavisam vienkārši – lai viņu audzēknis absolvēdams skolu, neaizmirst viņus un visu to labo, ko tie viņam devuši. Tādēļ mēs vēlamies Tevi iedrošināt, lai absolvējot skolu Tevi pārņemtu lepnums, lai sajūties kā uzvarētājs. Lai īstajā brīdī, kad skan skolas zvans, Tevi pārņem tādas pašas siltas sajūtas, kādas tās bija pirmajā 1.septembrī – patīkams satraukums, laba neziņa un prieks sākt kaut ko jaunu.

Ja vēlies, lai skolas izlaidums būtu kas īpašs,

tad attiecīgi arī izturies. Sāc rītu ar smaidu, ar labām domām un emocijām. Tīrot zobus, atceries visas tās labās, jaukās, siltās lietas, notikumus, situācijas, kuras liek Tev pasmaidīt, sajusties melanholiskam. Brokastojot noteikti atceries tos skolotājus, tajā skaitā, arī skolas darbiniekus, kuri ir palīdzējuši, uzmundrinājuši, motivējuši nepadoties, devuši padomus vai vienkārši likuši Tev sajusties īpašam. Ģērbjoties, atceries, kā Tu izskatījies pirmajā 1. septembrī, kā vecāki Tevi pucēja, kā veda uz skolu utt. Ceļā uz skolu neaizmirsti nopirkt ziedus skolotājiem (ja vari un ir vēlme, arī citiem skolas darbiniekiem), kuri Tev ir bijuši īpaši. Neaizmirsti arī par vecākiem (!), par viņu sniegto atbalstu visu skolas laika periodā. Tici mums, tas būs ļoti saviļņojošs brīdis un ziedu saņēmējs to noteikti novērtēs. Ja šobrīd aizdomājies par to, ka skolotājiem tajā dienā visi dāvina ziedus un viņi pat nemanīs, vai Tu esi bijis viens no dāvinātājiem, tad zini – tā nebūt nav. Skolotāji, neskatoties uz to, ka izlaidums viņiem ir salīdzinoši bieži, atceras katru audzēkni un par katru viņiem ir patiess prieks un lepnums.

Lai noskaņotos pirms lielā uznāciena

un arī pārējos radītu tikpat fantastisku noskaņojumu, sanāciet kopā, uztaisiet kopīgu un jautru bildi, atcerieties spilgtākos skolas gadu notikumus – veiksmes, neveiksmes, olimpiādes, sacensības, kontroldarbus, audzināšanas stundas, muzeju apmeklējumus utt. Dažkārt arī ne tik patīkamās situācijas, beigās liek pasmaidīt. Jā, pēdējais mācību laiks (dažiem, iespējams, tas ir bijis pat viss pēdējais mācību gads) ir bijis visai grūts, bez šaubām – visi tie eksāmeni, gala darbi, nākotnes studiju meklējumi… Tomēr Tev vēl ir jāsapulcē savi pēdējie spēki un ar augsti paceltu galvu jādodas atvadīties no skolas. Atceries – iespējams, pēc vairākiem gadiem Tu vairāk neatcerēsies savus darbus un nedarbus 7., 9., 11.klasē, bet Tu vienmēr atcerēsies (vismaz tā Tavi skolotāji cer) savu izlaidumu.

Tāpēc, mēs Tevi lūdzam, nē, iesakām,

pavadi šo dienu skaisti, ar saviem draugiem, klasesbiedriem, skolotājiem un vecākiem. Iegaumē prieka mirkļus, apkārtējo smieklus un atmiņas. Izstaigā skolas telpas, kurās pavadīji tik daudz laika, pasēdi skolas pagalmā vai aizej līdz stadionam, kurā tik daudz ir nācies pasvīst. Tici mums, tās būs lieliskas atmiņas, par spīti tam, ka šobrīd tas šķiet banāli un neatbilstoši Tavam stilam. Vēlies kārtīgu ballīti? Tam ir domāts cits laiks 😉

Ļauj skolotājiem atcerēties

sevi ar labām domām. Ikviens skolotājs tic, ne tikai cer, ka kļūsi par iedvesmotu, apņēmīgu un stipru cilvēku, kurš noteikti dzīvē sasniegs augstas virsotnes un piepildīs savu sapni.
NB! Ņem vērā, ka arī Tu vari viņiem atstāt satriecošas realizēšanas vērtas idejas, kuras uzlabos viņu turpmāko darbu, vidi un nākamo absolventu izlaidumu. Iesaki viņiem, ko vajadzētu uzlabot, kādus projektus būtu vērts īstenot, jo kad Tu dzīvo noteiktā vidē ilgāku laiku, pierodi pie tās un reizēm neredzi nepieciešamās pārmaiņas. Paskubini viņus un uz pirmo salidojumu, kas iespējams notiks tikai pēc 10 gadiem, redzēsi, kā būs uzlabojusies situācija, vide.

Bet īsumā,

atbildot uz jautājumu “Kā absolvēt skolu spēcīgi?“, teiksim tā: izlaiduma laikam ir jābūt prieka un saldu atmiņu pilnam. Tas ir jāsvin, jāizbauda un tajā pat laikā, jāatmet viss lepnums un jāpasaka skolotājiem “Paldies, ka izturēji mūs!”, “Paldies, ka strostēji mani. Es citādāk nebūtu šodien saņēmis atestātu,” un tml.

 

Vēlies dalīties savās absolventa atmiņās, pieredzē vai idejās, kā nosvinēt izlaidumu un ko ir vērts no tā “paņemt”, droši raksti komentārā!

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.