tavas acis - tavs dveseles spogulis
Ko par Tevi stāsta acu krāsa?
14.07.2016
Talmacibas studijas tev erta vieta un laika
10 unikāli fakti par tālmācības studentiem
02.08.2016
Rādīt visu

Kā atrast savu aicinājumu?

ka-atrat-savu-aicinajumu-esiveiksmig.
Pin It

Dzīvoja reiz dzejnieks Vladimirs Majavskijs, kuram bija visai zīmīgi dzejoļi. Viens no tiem, “Кем быть?” tulkojumā “Par ko man kļūt?” ir aktuāls vēl šodien, un tas, mazliet pielāgots mūsdienām, skan šādi: “Es iešu tur, kur mani apmācīs!” Viss ir tieši tā arī ir: jaunie speciālisti, kuri absolvējuši visdažādākās mācību iestādes, nezina, ko darīt tālāk.

Ir būts šādā situācijā? Droši vien lielākā daļa lasītāju atbildēs – jā. Tad nu mēģināsim tikt galā, lai saprastu, kā būt tālāk.

Mēs samērā bieži dzirdam tādas frāzes, kā:
“Viss ir Tavās rokās!”, “Visu var iemācīties, galvenais – būt par sevi pārliecinātam”, “Nav nekā neiespējama”, “Pamēģini, ja nepatiks, vienmēr var aiziet”, un tml. Skaisti vārdi, bet zināmās situācijās mulsina.

Daudzi eksperti saka, lai nebaidās mainīt esošo darba vietu, skolu, dzīvi utt., ja neapmierina esošā. Tomēr atrast jaunu darbu vai skolu, kurā ir patiesa vēlēšanās studēt, lai vēlāk nebūtu “ja nu kas, aiziešu” un nebūtu jāmētājas no vietas vietas uz citu, kas jau vairāk līdzināsies bezatbildībai un degustācijai, ir grūti. Vienīgais racionālais solis šajā ieteikumā ir: šobrīd ir tāda situācija, kurā nav stabilitātes. Visu laiku ir nepieciešams pielāgoties izmaiņām, apkārtējai videi, apstākļiem un klausīties savā iekšējā “es”. Jā, Tev ir lielisks kolektīvs, tomēr ēst arī gribās, vai ne?

Speciālisti iesaka sākt ar pamatīgu par un pret argumentu izvērtēšanu, pirms mainīt esošo situāciju, un pa punktiem noteikt, kas un kur Tu vēlies būt. Kad jau redzēsi, kur Tu gribi būt, izvēlies virzienu un sastādi darbības plānu, kam Tu pieturēsies turpmākos 3 gadus. (Nebrīnies, labs nāk ar darīšanu 😉 ) Ar vārdu “pieturēties” tiek domāts – peldēt pret straumi, nevis kā baļķim pa straumi, patstāvīgi un pastāvīgi paaugstināt savu zināšanu līmeni, krāt pieredzi, stāžu un parādīt, ka Tu vari.

Aplūkosim spožās nākotnes karjeras atslēgas mirkļus:

  • Ir forši pārdomāt “savu ceļu”. Ko Tu proti, ko Tu vēlies darīt, kas ir Tavā sirdī? Vaļsirdīga atzīšanās jeb atbilžu sniegšana pašam sev, ir pirmais un galvenais solis uz patiešām gaišu nākotni. Kāpēc? Jo Tev tik un tā vajadzēs strādāt, iespējams, pat smagi, tomēr to Tu darīsi jomā, kura Tev ir svarīga, kura Tev ir mīļa, tuva un radnieciska. Vien’ vārd’ sakot, Tev ir jāatrod tas, kur Tu esi speciālists, tas, ko Tu proti un vari darīt.
  • Sāc aktīvus meklējumus. Vislabākais veids, lai ievāktu jaunu informāciju ir neuzbāzīgi sarunāties, jautāt, izzināt visu to, kas sasitās ar Tevis izvēlēto jomu. Avīzes, internets, paziņas, sarunas pie kafijas ar draugiem, radiniekiem vai tikko satiktiem cilvēkiem, palīdzēs saprast, ko Tev darīt, kur iet, un kurā virzienā skatīties, lai attīstītu savu sapni.
  • Nenokar degunu! Nekādā gadījumā! Grūtības būs vienmēr un praktiski katrā jomā. Tev galvenais ir atcerēties par savu mērķi un to, kāpēc Tu kaut ko iesāki darīt. Tici mums, apbalvojums par pūlēm būs tā vērts, lai tagad mazliet pacīnītos.
  • Patstāvīgi izglītojies! Tu domā, ka absolvējot skolu, zināšanu pietiks uz visu dzīvi? Nē. Mūsdienās viss tik strauji plūst un mainās, ka knapi spēj izsekot. Tieši tāpēc Tev nepieciešams lasīt, klausīties, redzēt un piedalīties dažādos nozares speciālistu diskusijās, konferencēs, meistarklasēs utt., lai vienmēr būtu apritē. Ja Tu zini, Tu esi. Zināšanas par aktuālo pasaulē un Tavā jomā var nospēlēt galveno lomu darba intervijā avi palīdzēs noturēties esošajā darba vietā. Tās ir vairākkārt palīdzējušas pasaules bagātākajiem un ietekmīgākajiem milžiem.
  • Izrādi cieņu pret sevi. Kā arī esi disciplinēts un stingrs. Pirmā īpašība palīdzēs demonstrēt savu vērtību, bet otrā un trešā uzturēs Tavu vērtību.

 

Pacietību un veiksmi sevis meklējumos! 🙂

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.