ka tikt gala ar pirms eksmamenu stresu
Kā tikt galā ar eksāmenu stresu – 12 super padomi
15.03.2016
Bils Geits
11 Bila Geitsa dzīves mācības
17.03.2016
Rādīt visu

4 viegli veidi, kā pārvarēt pēc-eksāmenu stresu

ka tikt gala ar pec eksamenu stresu esiveiksmigs
Pin It

Ja Tev šķiet, ka šāda stresa nav un neviens neuztraucas, tiklīdz iziet pa durvīm, tad Tu maldies. Jā, pirmajās minūtēs Tev ir vieglāk, mierīgāk, priecīgāk, jo tas nu ir galā, tomēr tad sākas eksāmena rezultātu gaidīšanas periods. Daži šajā laikā domā par to, ko darīs un, kur stāsies, cik izskatīts būs viņu atestāts, citi tik tiešām nervozē par to, kādu atzīmi viņi saņems un, ko darīs tad, ja atzīme “nepavelk” labu tālāko izglītību. UN! Ir taču arī vecāki, kuri par saviem bērniem pārdzīvo tā, it kā viņi paši būtu rakstījuši eksāmenus! 🙂
Ja Tev nervu sistēma ir mierīga, izlasi, lai zini, kā nomierināt pārējos 😉

Lai dien dienā Tev nav jāpiegružo prāts ar liekām domām, piedāvājam 4 vienkāršu veidus, kā izvairīties no šī stresiņa:

1. Viselementārākais ieteikums – nedomā par to. Vieglāk pateikt, kā izdarīt? Jā, tomēr ik reizi kad Tev uznāk “vēlme” pastresot saistībā ar šiem priecīgajiem brīžiem, atgādini sev: Tu nevari doties atpakaļ pagātnē un kaut ko labot, tāpēc nav jēgas arī šobrīd par to domāt. Iesaku Tev arī izvairīties no patstāvīgas savu draugu tirdīšanas šajā jautājumā, tai skaitā, ko viņi rakstīja, ko teica. Lai pēcāk izvairītos no baumošanas vai no tā, ka apkārtējie cenšas izvairīties no Tevis, izlasi šos 3 apakšpunktus:
* “Atlaid” lietos, kuras nevari kontrolēt. Pajautā sev: “Ko es varu izdarīt sava eksāmena vai tā atzīmes labā?” Ja neko, tad nomierinies un atlaid šo problēmu.
* Savas kļūdas izskati kā iespējas, no kurām mācīties. Ja skatāmies no šīs perspektīvas, tad eksāmena jautājuma pārprašana nav nekas slikts. Tu vienkārši domā plašāk, uz lietām skaties no cita rakursa 🙂
* Atrodi kādus papiluzdevumus – mājasdarbi, putekļu slaucīšana, ēst gatavošana, florbols, draugu saiets – jebko, kas novērsīs Tavas domas.

2. Atpūties. Bet tiešām atpūties – pacenties darīt neko. Nopietni. Atbrīvo prātu, aizdzen uzmācīgās domas par eksāmena gaitu, no kurām tik un tā nav jēgas un dari to, ko vēlējies izdarīt, bet nav sanācis laika, jo bija intensīvi jāmācās.

3. Ja joprojām Tevi “grauž” domas par to, kā būtu, ja būtu, tad paņem papīra lapu, apsēdies kādā mierīgā vietā, kur Tu justos netraucēts un uzraksti visu to, ko vajadzēja izdarīt, bet neizdarīji, un tās vietas, kurās pieļāvi kļūdas (ja pieļāvi, protams). Veic analīzi, “liec aiz auss” un viss – tagad dzīvo tālāk. Atceries, Tavi šī brīža “uzvilktie” nervu kamoli nevienam nav vajadzīgi, pat ne Tev.

4. Palutini sevi. Nopietni. Sevi ir jālutina ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem, jo visi mēs esam tikai cilvēki un kaut ko jaunu vai garšīgu gribās vienlīdzīgi. Turklāt, iepirkšanās, SPA baseins vai vienkārša pasēdēšana kafejnīcā, ļoti labi novērš domas.

Atceries, Tavi šī brīža “uzvilktie” nervu kamoli nevienam nav vajadzīgi, pat ne Tev. Eksāmens ir pieredzes gūšana. Tagad Tu zini, kā tas notiek, kas tiek prasīts, zini arī savas stiprās un vājās puses, tāpēc uztver to kā pozitīvu dzīves mācību. Labi, šoreiz Tev sanāca kļūdīties, pārteikties vai pārprast jautājumu, – nākošajā reizē Tu pie tā piedomāsi un atkal būsi virsotnē!
Neviens nevēlas būt draugos vai pat kaimiņos ar mūždien (Tavā gadījumā – periodiski) sadrūmušu personu.

 

P.S. Ja tev ir savs veids, kā atbrīvoties, nestresot vai palīdzēt citiem šajā jautājumā, nekautrējies un droši dalies ar mums 😉

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.