ka tikt gala ar pec eksamenu stresu esiveiksmigs
4 viegli veidi, kā pārvarēt pēc-eksāmenu stresu
16.03.2016
divu minusu likums no esi veiksmigs
2 minūšu likums, kas Tev vairāk neļaus atlikt darbus
22.03.2016
Rādīt visu

11 Bila Geitsa dzīves mācības

Bils Geits
Pin It

Bils Geits ir viens no Microsoft korporācijas dibinātājiem, tās izpilddirektors un savulaik arī galvenais programmatūras arhitekts. Viņš ir viens no pasaules bagātākajiem cilvēkiem. Pieļauju, ka ar šo pietiek, lai ieklausītos viņa dzīves mācībās 🙂

Bils ir arī cilvēks, kurš rūpējas par jauniešu izglītību un nākotni, tāpēc viņš bieži apmeklē skolas un vienmēr savās vieslekcijās dalās pieredzē, izceļot arī globāla rakstura problēmas. Katru reizi, noslēdzot savu runu, Bils izstāsta 11 savas mācības, kuras guvis dzīves laikā, un, kuras, kā pats uzskata, nekad neiemācīs skolā. Viņš runā par to, kā politkorektā audzināšana sekmējusi tādu bērnu paaudzes rašanos, kura ir atrauta no reālās dzīvēs un, iespējams, nespēs izdzīvot īstajā pasaulē.

Likums Nr.1 Dzīve nav taisnīga – pierodiet.

Likums Nr.2 Sabiedrību vispār neinteresē TAVS PAŠVĒRTĒJUMS. No Tevis, pirmkārt, gaida SASNIEGUMUS.

Likums Nr.3 Tu NEPELNĪSI 60 000 EUR gadā uzreiz pēc skolas absolvēšanas. Tu nekļūsi par izpilddirektoru ar personisko šoferi, kamēr Tu nenopelnīsi gan vienu, gan otram.

Likums Nr.4 Ja Tu domā, ka skolotājs ir pārāk bargs vai stingrs pret Tevi, – tad tie ir tikai ziediņi. Pagaidiet, kamēr Tev uzradīsies priekšnieks.

Likums Nr.5 Pārdot/gatavot burgerus – tas ir zem Tavas pašcieņas? Tavi vecvecāki uzskatīja citādāk. Viņiem DARBS bija iespēja “aizķerties” un nepazust dzīvē.

Likums Nr.6 Ja Tev kaut kas nesanāca, tad tā nav Tavu vecāku vaina, tāpēc nav ko raudāt un čīkstēt, MĀCIES no savām kļūdām.

Likums Nr.7 Vecāki ne vienmēr bija tādi garlaicīgi, kā Tev tagad šķiet. Varbūt patstāvīgas rūpes par Tevi, viņus tādus ir padarījušas? Viņi Tevi baro, ģērbj, patstāvīgi klausās, cik Tu esi brīnišķīgs bērns. Tāpēc pirms sāc kritizēt savu vecāku paaudzi, sāc ar sevi.

Likums Nr.8 Iespējams, Tavā skolā nav korekti saukt neveiksminieku par neveiksminieku un tāpēc tajā vairāk nav neviena neveiksminieka, bet ne dzīvē. Dažās skolās jau vairāk nav iespējams palikt uz otru gadu, jo Tev tiek dotas TIK DAUDZ iespējas NOKĀRTOT visus kontroldarbus, cik ir nepieciešams, lai pārietu nākamajā klasē. Dzīvē VISS ir citādāk.

Likums Nr.9 Dzīve nedalās semestros. Tev nebūs vasaras brīvlaika, un Tavs darba devējs nepalīdzēs Tev ATRAST SEVI. Tev to nāksies darīt pašam, savā brīvajā laikā.

Likums Nr.10 Televīzija neatspoguļo REĀLO dzīvi. Reālajā dzīvē Tev nesanāks laika visu dienu dirnēt kafejnīcā ar draugiem.

Likums Nr.11 Esi iecietīgāks/ maigāks attieksmē pret “zubrīšiem”. Viens no viņiem vēlāk var izrādīties Tavs priekšnieks.

 

Viela pārdomām, vai ne? 🙂 Veiksmi!

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.