Bils Geits
11 Bila Geitsa dzīves mācības
17.03.2016
krasas ietekme uz domasanas veidu
Krāsu ietekme: zils veicina radošumu, kamēr sarkanais pievērš pastiprinātu uzmanību detaļām
23.03.2016
Rādīt visu

2 minūšu likums, kas Tev vairāk neļaus atlikt darbus

divu minusu likums no esi veiksmigs
Pin It

Daudzi no mums cenšas uzvarēt savu slinkumu un ieradumu, atlikt darāmos darbus uz vēlāku laiku. Psihologs Mihails Jefimovičs Ļitvaks iesaka vienu, bet iedarbīgu veidu, kā ar to tikt galā – EsiVeiksmigs.lv iedvesmojās un vēlas dalīties šajā ieteikumā arī ar Tevi.

Ja Tu daudzas lietas atliec uz rītdienu, ar domu, ka rīt būs vairāk laika, tad izmēģini šo 2 minūšu likumu. Uzņēmējs un fotogrāfs-ceļotājs Džeims Kliars izstāstīja par vienkāršu un efektīvu stratēģiju, kas ir pa spēkam ik vienam. Tās mērķis: sākt darīt darbus, kurus Tev jau sen bija jāizdara, kā arī sākt realizēt plānus, kurus bija vismaz jāuzsāk darīt. 2 minūšu likums uzvar slinkumu un kavēšanos. Turklāt, palīdz visus darbus izdarīt vieglāk. Un tā, lūk no kā tas sastāv.

Daļa 1: ja izpildāmais darbs neaizņems vairāk par 2 minūtēm, izdari to uzreiz.

Pārsteidzoši, cik daudz darbu mēs atliekam uz vēlāku laiku, kaut arī tos varētu izdarīt šajās 2 minūtēs vai pat ātrāk. Piemēram, nomazgāt traukus uzreiz pēc maltītes, pierakstīt dzirdēto uzreiz, nevis vēlāk iet un pārjautāt, uzreiz atbildēt uz e-pastu vai īsziņu utt. Ja uzdevums aizņem mazāk par 2 minūtēm Tava laika, seko šim piemēram: izdari to uzreiz.

Daļa 2: kad vēlies ieviest sev jaunu ieradumu, pievērsies tam 2 minūšu laikā pēc domas apstrādāšanas.

Vai ir iespējams visus Tavus mērķus realizēt 2 minūšu laikā? Protams, nē. Tomēr katra Tava ideja / mērķis var tikt aktivizēts jeb “palaists” 2 minūšu laikā vai mazāk. Var šķist, ka šī stratēģija ir pārāk maza. lai beigās sasniegtu LIELO mērķi, tomēr tas tā nav.
Šis paņēmiens strādā attiecībā uz jebkuru mērķi, jo šeit darbojas FIZIKA. Kā reiz teicis sers Īzaks Ņūtons, objekti kuri stāv mierā, tā tur arī stāvēs, bet objekti, kuri kustās, atrodas kustībā. Šis likums uz cilvēku strādā tikpat labi, kā gravitācija uz krītošu ābolu. Divminūšu likums darbojas gan uz maziem, gan lieliem mērķiem aiz inercesTiklīdz sāksi kaut ko darīt, tā Tev būs vieglāk to turpināt un pabeigt.

Likums ir saistīts ar domu, ka labas lietas notiek, tikai atliek tās sākt darīt.
Vēlies kļūt par labu un slavenu rakstnieku? Vienkārši uzraksti 1-3 teikumus (divminūšu likums), un vēlāk jau šajās 2 minūtēs varēsi uzrakstīt veselu paragrāfu un roka nenogurs par pēc stundas ilgas rakstīšanas.

Vēlies pievērsties veselīgam uzturam? Paņem un tūlīt pat apēd kādu augli (divminūšu likums) un Tu spēsi atrast iedvesmu tā darīt katru dienu, pat pievērsties svaigajiem salātiem.
Vēlies lasīšanu padarīt par savu ieradumu? Vienkārši paņem kādu grāmatu, kura jau sen uz Tevi “skatās” un izlasi jebkuru lapaspusi. Tev radīsies intriga un vairāk nespēsi nomierināties, kamēr nebūsi izlasīji to grāmatu no vāka līdz vākam. Pirmās trīs nodaļas (ja tās nav astronomiski biezas 🙂 ) “pazudīs” nemanot.
Vēlies nodarboties ar skriešanu 3 reizes nedēļa? Elementāri! Uzvelc sporta apavus, iesildies un skrien. Ja no sākuma būs grūti, noskrien 1km, pēc 2 dienām noskrien 2 km, vēl pēc 2 dienām noskrien 2 – 3 km, pamazām palielinot “skrejceliņa” garumu. Galvenais katru otro dienu novieto sporta apavus acu priekšā, lai nevari paiet tiem garām bez sirdsapziņas pārmetumiem.

Divminūšu likums nav tendēts uz rezultātu sasniegšanu, drīzāk uz pašu procesu, kurš noved pie rezultāta. Galvenā uzmanība tiek pievērsta startam. Jo ikvienas svarīgas lietas vai jauna ieraduma ieviešanas galvenā daļa ir pats sākums, turklāt ne tikai pašā darbības sākumā, bet vienmēr, jo darbībai visu laiku ir jābūt procesā. Tai ir jābūt rezultātiem. Pamēģini tieši tagad.

Galvenais ir uzsākt darīt lietas tad, kad par tām iedomājies. Jo kad tās būs uzsāktas, būs kauns un “grauzīs” sirdsapziņas pārmetumi par to, ka kaut kas mētājas puspabeigts.

Protams, ir grūti apgalvot, kā likums strādās uz konkrētos gadījumos. Tomēr, ko var pateikt uzreiz un simtprocentīgi – nekas nenotiks, ja nepamēģināsi. Jo mūsu lielākā problēma, lasot dažādus rakstus, ir tā, ka mēs tikai “uzsūcam” informāciju, taču reti to pielietojam. Šo raksta informāciju iespējams izmantot jau tagad, uzreiz, nav nekas jāgaida. Tātad, kas no tā visa, kas Tev šodien ir jāpaveic, ir izdarāms tuvākajās 2 minūtēs?

 

Avots: https://jamesclear.com/how-to-stop-procrastinating

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.