jaunais veiksminieks
11 paņēmieni no 100, kā kļūt veiksmīgam
15.02.2016
lidera iapsibas_esiveiksmigs.lv
Īstena līdera īpašības
16.02.2016
Rādīt visu

Veiksmīga cilvēka ieradumi

Veiksminieka ieradumi
Pin It

Agri ceļas

Ļoti vienkārši, ceļoties agrāk, tu iegūsti vairāk laika. Interesants fakts, ja tu katru dienu piecelies stundu agrāk, gada laikā, tu būsi ieguvis klāt savam gadam 15 dienas. Izklausās daudz, vai ne? Ko tik nevar izdarīt divās nedēļās! Agrie putni paspēj vairāk izdarīt, pirms darba vai skolas, viņi ir paspējuši jau pavingrot, ieiet dušā, palasīt un paēst brokastis, kā arī saplānot dienu. Un tie, kas agri ceļas, arī agri iet gulēt. Ja vakars ievelkas līdz divpadsmitiem, vieniem, par kādu agro celšanos var būt runa? No rīta cilvēka prāts ir ass un gatavs uzņemt informāciju un to apstrādāt, savukārt, vakarā tas jau ir noguris un vairāk sliecas uz atpūtu un izklaidēm. Kāpēc gan neļauties šim dabīgajam dienas ritmam?

Sporto

Kustības veicina skābekļa pieplūdi smadzenēm, veicina endorfīnu (laimes hormonu) izdalīšanos un samazina stresa līmeni. Tātad, cilvēki pēc sporta nodarbībām ir gudrāki, laimīgāki un mierīgāki. Un tie ir tikai emocionālie ieguvumi. Tam klāt vēl nāk augstāka fiziskā izturība un trenēts ķermenis. Turklāt, sportojot mājas, tas neko nemaksā un tu vari paralēli skatīties savu mīļāko seriālu! Kādas vēl atrunas? Marš vingrot!

Plāno savu laiku

Kā tu zināsi, kā sasniegt mērķi, ja nav rīcības plāna? Tāpat kā sportisti plāno spēles gaitu, organizators plāno koncerta vai pasākuma norisi, arī tev ir jābūt rīcības plānam. Jo, ja koncertus neviens neplānotu (kas pēc kā sekos un kurš būs atbildīgais), koncerta vietā mums būtu liels haoss un kņada, nekāda prieka! Līdzīgi ir ar laika plānošanu. Tev ir jāzina, ko tu šodien darīsi, kādi ir tavi mērķi un kā tu tos sasniegsi. Taviem šodienas uzdevumiem ir jābūt saskaņā ar lielo mērķi, lai katru dienu darbojoties, nelieliem solīšiem tuvojies mērķa piepildīšanai.

Praktizē JOMO

JOMO (eng. The joy of missing out). Praktizēt JOMO nozīmē iesaistīties ar pilnu jaudu šajā brīdī. Tas nozīmē, ka vienīgā vieta, kur šobrīd gribi atrasties ir šeit. Pirmkārt, ir patīkami, kad uzmanību nenovērš atgādinājumi no sociālajiem medijiem, otrkārt, nenododoties kādām blakus darbībām, var daudz ko padarīt ātrāk vai izbaudīt pasākumu labāk. Kāpēc gan nemitīgi vēlēties būt kaut kur citur? Veiksmīgi cilvēki vienmēr iesaistās esošajā brīdī, tāpēc arī sasniedz dzīvē vairāk, jo gūst maksimālu labumu no katras brīža.

Lasa

Lasīšana ne tikai attīsta prātu, valodu un runas manieri (neviens veiksmīgs cilvēks taču nerunā kā no alas tikko iznācis). Tā palīdz arī mācīties no varoņu pieredzēm, lai nepieļautu viņu kļūdas savā dzīvē. Ja lasi mācību grāmatas jeb izzinošās (kas nav romāni), tad tās sniedz arī zināšanas un jaunus faktus. Un tagad iedvesmai, pāris slavenu cilvēku vārdi, kuri saprot lasīšanas nozīmi:
Bills Geits (lasa stundu pirms gulēšanas), Dž.K.Roulinga, Tomass Edisons, Alberts Einšteins, Hilarija Klintone. Lasīt var ne tikai grāmatas, bet arī digitālus izdevumus un vērtīgus rakstus internetā.

Rūpējas par sevi

Veiksmīgi cilvēki zina, ka veiksme ir atkarīga tikai no viņiem pašiem un, ka viņi var pilnvērtīgi darboties tikai tad, kad vispirms ir parūpējušies paši par sevi. Rūpēties par sevi nozīmē nodrošināt sev kvalitatīvu miegu (gulēt pietiekami daudz stundu), ēst veselīgi un uzturvielām bagāti, sakopt savu fizisko ķermeni, regulāri atpūsties, ik pa laikam nodoties hobijam vai citai priekpilnai aktivitātei, pavadīt laiku kopā ar draugiem un ģimeni. Rūpēties par sevi nozīmē darīt visu, kas sagādā prieku un baudu un tiešā veidā neietekmē mērķu sasniegšanu.

Pabeidz iesāktos darbus

Veiksmīgs cilvēks pabeidz iesākto, jo kā citādi viņš var būt veiksmīgs? Ja Marks Cukerberks būtu tikai iesācis, pamēģinājis un nepabeidzis savu projektu, mums nebūtu Facebook, ja Bills Geits nebūtu strādājis līdz ir beigām, mums nebūtu Microsoft, ja Edisons nebūtu pabeidzis iesākto darbu pie spuldzītes, mūsu telpas, iespējams, vēl aizvien izgaismotu sveces. Lūk, pasaule sastāv no pabeigtiem darbiem un nākotnes vīzijām. To saprot arī veiksmīgi cilvēki un tāpēc vienmēr pabeidz iesāktos darbus!

Dalies jaunumos!

2 Comments

  1. Janis JAVA saka:

    Par to agru celšanos nepiekrītu. Man, piemēram, no rīta ir grūti koncentrēties radošam darbam. Vajag kārtīgi atpūsties! Celties tad, kad vairs nenāk miegs, nevis agri.
    Starp citu, tieši pilnvērtīgs miegs ir tas faktors, kas ļauj uzņēmējiem pieņemt racionālus lēmumus un veiksmīgi attīstīt biznesu.

  2. Liene saka:

    Ohoo.. šis tas tomēr sakrīt!
    Piekrītu Janis JAVA par to agro celšanos.. tas laikam kā kuram.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.