Holēriķis izjūt zināmu azartu, kad sastopas ar grūtībām. Viņš dievina risku un aktīvu laika pavadīšanu. Ir tieksme pārvērtēt savas spējas. Enerģisks, bet ne vienmēr ir spējīgs pabeigt iesākto. Komunikācijā ar holēriķi parādās impulsivitāte, emocionalitāte, atvērtība un tiešums, gadās arī kāda agresivitātes iezīme. Holēriķiem ir plašs kontaktu loks, tomēr lielākoties attiecības ir virspusējas. Kolektīvā vai paziņu lokā holēriķis vienmēr spēlē līdera lomu. Viņa runas veids atšķiras no pārējiem ar ātrumu, tā vienmēr ir emocionāli izskaistināta, dažreiz nekonsekventa, tomēr vienmēr tā tiek papildināta ar žestiem un izteiksmīgām mīmikām. Šī tipa cilvēki vienmēr tiecas pēc jaunā un ātri piekūst no vienveidīga dzīvesveida/ rutīnas. Ātri pieņem lēmumu, par kuriem bieži vien vēlāk nožēlo un pārskata savu stāvokli. Darba spējas šiem cilvēkiem ļoti atkarīgas no noskaņojuma, kas arī ir visai mainīgs.
Garlaicība – galvenais holēriķa ienaidnieks; piespiest sevi mācīties un strādāt, ja process ir garlaicīgs, holēriķis praktiski nevar. Tāpēc ir svarīgi plānot un organizēt savas mācības un darba procesu tā, lai viela būtu interesanta. Piemēram, nomaini vienkāršu grāmatas lasīšanu uz populārzinātnisku raidījumu skatīšanos, kas atbilst tēmai, apmeklē izstādes, piedalies klasesbiedru vai semināru diskusijās, atrodi un atrisini nestandarta uzdevumus, kas atbilst Tavam mācību priekšmetam. Veiksmīgam mācību procesam holēriķim ir svarīgi apgūt jaunu vielu, izmantojot visus uztveres kanālus.
Organizē savu gatavošanās procesu eksāmeniem tā, lai visa apgūstamā informācija tiktu sadalīta loģiskos blokos, kur katrā no tiem, atrodi kādu vissvarīgāko faktu. Tad būs Tavs aizķeršanās punkts, pēc kura vajadzīgajā laikā, atcerēsies arī visu pārējo. Galvenais, lai šajā procesā emocionālais stāvoklis ir pacilāts.
Holēriķi lielākoties ir veiksmīgi tādās profesijās, kurās ir svarīgs cilvēciskais faktors, kur svarīgi ir mācēt dibināt jaunus kontaktus un izmantot tos par labu sev. Holēriķis viegli adaptējas sev jaunā darbības jomā, tāpat kā pielāgojas kardinālām izmaiņām esošajā darbības jomā. Un otrādāk, ar grūtībām pārcieš vienveidīgumu un rutīnu darbā, ātri no tā nogurst. Holēriķim samērā grūti izdodas iemācīties kaut ko līdz pēdējam sīkumam. Lai uzturētu darba spējas augstā līmenī viņam nepieciešams patstāvīgs emocionālais uzmundrinājums, intereses uzturēšana attiecībā uz darbu, jaunas idejas. Papildus holēriķiem piemīt augsta stresa izturība, kas palīdz viņiem būt lieliskiem vadītājiem.
Holēriķim derēs šādas profesijas:
* reportieris
* radio vai TV raidījuma vadītājs
* režisors
* pārdošanas menedžeris
* PR speciālists
* gids-tulks
* dizaineris
* reklāmas vai apdrošināšanas aģents
un bez šaubām arī citas profesijas, kuras var būt saistītas arī ar militāro darbību. No holēriķiem parasti izaug izcili uzņēmēji, biznesa cilvēki. Kā jau minēts iepriekš, holēriķis var būt veiksmīgs vairākās profesijās, ja vien tās būs veidotas projekta veidā (speciālists, kurš uzsākt noteikta uzdevuma izpildi, tad to atrisina un ķeras klāt pie nākamā). Šim cilvēkam visu laiku ir jābūt darbībā. Svarīgi ir izvēlēties profesiju un darbavietu, kur efektivitāte tiks novērtēta nevis pēc nostrādātā laika, bet pēc rezultātiem: holēriķim vieglāk strādāt pēc privāta grafika, ko ir pats sastādījis.
Toties tās profesijas, kuras nebūs atbilstošas šī tipa cilvēkam būs līdzīgas konveijera darbam vai saistītas ar arhivāra darba jomu. Protams, kā jau visās dzīves jomās, arī katrā temperamenta tipā mēdz būt izņēmumi, piemēram, kādam tieši patīk monotons darba process, tāpēc ir jāizvēlas ne tikai īstā profesija, bet arī nozare, kurā strādāsi un darbavieta.
Kopumā holēriķim vislabākās iespējas kļūt veiksmīgam ir profesijās, saistītās ar komunikāciju, nekā ar lietvedību un tehniku. Kā arī profesijās, kuras vairāk prasa lokanību un elastību, nevis sīkumainību un kokainu attieksmi.