Sangviniķi vienmēr tiek uztverti pozitīvi. Viņi ir aktīvi komandas spēlētāji, dzīvespriecīgi un labsirdīgi cilvēki. Šo cilvēku atšķirība no apkārtējiem ir nosvērtība, jo ārēji viņš var izskatīties pamatīgi uztraucies, bet iekšēji ir mierīgs kā meditācijas skolotājs procesā. Viņiem ir raksturīgas augstas darba spējas, spēja ilgstoši koncentrēties vienam darbam un spēja viegli pārslēgties no viena uzdevumu uz citu. Tomēr mīnuss šīm spējam var izrādīties neliela virspusējība (neuzmanība). Komunikācijā ar citiem, sangviniķi ir atvērti, runa ir izteiksmīga, lieliski prot pārvaldīt emocijas, un parasti ir labsirdīgs un optimistisks. Sangviniķis ir sabiedrisks, parasti ar plašu kontaktu loku un vairākiem tuviem draugiem, jo viegli izveido kontaktus ar jauniem cilvēkiem. Papildus sangviniķim raksturīgs nemainīgs pašvērtējums, kas var būt adekvāts vai mazliet paaugstināts. Parasti sangviniķiem piemīt labas organizatoriskās spējas.
Vislabākais sangviniķu palīgs darbā ir sastādīta darba procesa sistēma. Nenovēršot savu uzmanību uz blakus lietām, sangviniķi visai efektīvi spēj analizēt un pētīt materiālus. Tāpēc ir svarīgi izplānot savu darba dienu un kārtīgi turēties pie šī plāna, neatslābinoties un nenovēršoties uz visādiem sīkumiem. Sistemātika ir veselīga arī pie pētāmā materiāla apstrādāšanas, jo sangviniķiem informācija galvā tiek salikta pa plauktiņiem, tāpēc vielas apgūšana sokas mazliet vieglāk kā citiem.
Nenovērtē par zemu aktīvās mācību metodes, piemēram, grupas diskusijas, laboratorijas eksperiments, vielas tēžu/kopsavilkuma sastādīšana – tas viss ļauj sangviniķiem mācību vielu apgūt vēl efektīvāk.
Stabilas darba spējas, praktiski neatkarīgas no iekšējiem un ārējiem faktoriem, ļauj sangviniķiem ar optimismu veiksmīgi realizēties vairākās profesijās, kurās tiek pielietots gan fizisks, gan garīgs darbs. Viņu komunikācijas spējas lieliski noder profesijās, kuras saistītas ar apkalpojošo sfēru, kā arī var palīdzēt kļūt par labu vadītāju citiem. Sangviniķi viegli adaptējas jebkuram darba grafikam un vienmēr ir gatavi pieņemt kādus jaunievedumus darbībā.
Sangviniķiem labi derēs šādas profesijas:
* pedagogs
* administrators
* žurnālists
* pārdevējs
* viesmīlis
* ekonomists
* tehnologs
* advokāts
* personāla vadītājs
Un, bez šaubām, vēl daudzas citas profesijas. Tādas profesijas, kurās nepieciešama paaugstināta uzmanība detaļām un patstāvīga koncentrēšanās (dispečers, juvelieris, virpotājs u. tml.), sangviniķiem īsti nederēs, pat neskatoties uz to, ka arī šādos darbos viņiem veiktos. Iespējams, visticamākais, ka ātri apniktu 🙂 Toties sangviniķi parasti kļūst par lieliskiem vadītājiem citās jomās.
Profesija – piemērs, kura noteikti neatbilst sangviniķu būtībai ir lietvedis vai radiomontieris. Šī temperamenta pārstāvjiem būs diezgan grūti strādāt situācijās, kad nav precīzi formulētu uzdevumu un darbības noteikumu, bet ir nepieciešama liela daļa radošuma un iniciatīvas.
Kopumā šis temperamenta tips ir visuniversālākais attiecībā uz profesijas izvēli, tā kā sangviniķi var sevi atrast praktiski jebkurā nozarē, protams, attiecīgi savām vēlmēm, spējām, interesēm un iemaņām.