5 izcili stasti ar morali_esiveiksmigs.lv
5 izcili stāsti ar morāli
05.05.2016
4 personibas tipi_esiveikmigs.lv
Profesija sangviniķiem
09.05.2016
Rādīt visu

Profesija flegmātiķiem

4 personibas tipi_esiveikmigs.lv_flegmatikis
Pin It

Kad jau zini, kāds ir Tavs personības temperaments.

Jāsaka, šis ir pats stabilākais, nervu sistēmas ziņā, temperaments. Tipisks flegmātiķis no citiem atšķiras ar līdzsvarotību, stresa noturību un zemu emocionalitātes līmeni. Viņam raksturīgs ir mierīgs, lēns runas veids, kustības un darbība. Savukārt, darbu zināmā darba jomā flegmātiķi paveic vidēji ātri un ar pārsteidzošu precizitāti. Flegmātiķis komunikācijā – līdzsvarots, mierīgs, vienbalsīgs, saprātīgs cilvēks, kuram nav augstas prasības komunicējot, tāpēc arī kontaktu loks ir visai šaurs. Flegmātiķis parasti ilgi nespēj izlemt – svārstīgi izvēlē, bet kolīdz lēmums ir pieņemts, sistemātiski seko savam lēmumam. Flegmātiķim svarīga jau ierastā un mierīgā vide, kārtība it visā, ļoti nogurst no saietiem. Flegmātiķis ir patstāvīgs savās interesēs un attiecībās. Visu iesākto spēj un prot izdarīt līdz galam, turklāt, var būt iesaistīts darba procesā ļoti ilgu laiku.

Apmācība un sagatavošana eksāmeniem

Pats grūtākais brīdis flegmātiķiem apmācībā ir iekļaušanās jaunā darbā, viņam ir grūti uzsākt darbību, kā arī sagādā grūtības kāda materiāla pētīšana. Tas var kļūt par pamatīgu traucēkli un pazemināt darba tempu. Tāpēc flegmātiķiem ir ieteicams – ķeroties pie jauniem darbiem, ierēķināt papildu laiku to izpildīšanai, ierēķināt tādu kā rezervīti, lai nav jāsatraucas par to, ka viss nenotiek vienā tempā ar pārējiem.

Toties lēno darba gaitu iespējams kompensēt ar precīzo darba izpildi. Daudzos gadījumos, kad tiek pētīts kāds darba materiāls, iespējams koncentrēties uz galveno, tādā veidā tiekot skaidrībā ar likumsakarībām un noteikumiem/likumiem, kas un kā strādā, kas visu padarīs vieglāku un ātrāk izdarāmu. Tev būs vieglāk tik skaidrībā ar vienu, bet grūti uzdevumu fizikā, nekā ar 10 viegliem.

4 temperameti_esiveiksmigs.lv

Apraksts: 20.gs. nezināma mākslinieka četru temperamentu interpretācija

Profesijas flegmātiķiem

Flegmātiķi ir īsti rekordu uzstādītāji darba spēju ziņā, jo viņi kā nevieni spēj ilgstoši darīt jebkuru monotonu darbu un darbu, kas prasa pamatīgus spēkus. Flegmātiķa nosvērtība ir noderīga visās darba jomās, kur nepieciešams mierīgi izanalizēt situāciju un pieņemt lēmumu. Flegmātiķi ir neaizvietojami ražošanā, administrēšanas jomā un visur, kur nepieciešams uzturēt procesus stabilā stāvoklī.

Flegmātiķiem labi derēs šādas profesijas:
* dispečers
* laborants
* agronoms
* inženieris
* veterinārārsts
* sistēmu administrators
* juvelieris
* korektors
* datu operators

Un, protams, arī vairākas citas profesijas. Neskatoties flegmātiķu uz zemo sabiedriskumu, profesijas, kurās ir jākomunicē ir pat ieteicamas. Ja vien tā nav profesija, kas viņam liek būt aktīvākajam sarunu biedram (piemēram, pārdošanas vadītājs), – flegmātiķis var kļūt par izcilu ārstu, sistēmu administratoru, grāmatvedi u. tml.

Savukārt, profesijas, kuras nav īsti piemērotas šī temperamenta tipa cilvēkiem ir izklaides šovu vadītāji vai sekretāri. Īsāk sakot – jebkura darbības joma, kurā nepieciešams improvizēt, un jebkura darbības joma mainīgā vidē, kas prasa patstāvīgu pārslēgšanos uz jauniem cilvēkiem vai uzdevumiem.

Flegmātiķiem svarīgs darbs, kas ir veidots stingrā grafikā, ar ļoti labi izskaidrotiem uzdevumiem, precīziem termiņiem.

Dalies jaunumos!

2 Comments

  1. Alex saka:

    par maz profesiju…

  2. Liene saka:

    Man jau šķiet, ka veterinārāsts nedrīkst būt flegmātiķis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.