4 personibas tipi_esiveikmigs.lv_holerikis
Profesijas holēriķiem
10.05.2016
iedvesmas citati_esiveiksmigs.lv
30 slavenas atziņas, kuras iedvesmos Tevi gribēt un būt veiksmīgam
16.05.2016
Rādīt visu

Profesijas melanholiķiem

4 personibas tipi_esiveikmigs.lv_melanholikis
Pin It

Kādas ir Tavas pirmās asociācijas, kad dzirdi vārdu melanholiķis? Romantika? Ļoti jūtīgs cilvēks? Raudulīgs?

Patiesībā melanholiķi,lai arī ir jūtīgi, ievainojami un mazliet trauksmaini cilvēki, viņi stipri. Savus pārdzīvojumus ārēji neizrāda, tāpēc viņi pārsvarā ir noslēgtas personības. Viņa paziņu loks ir šaurs, attiecības ar cilvēkiem veidojas noturīgas un dziļas. Būtībā melanholiķi var mierīgi dzīvot arī vieni paši, jo no jaunu kontaktu veidošanas un kontaktēšanās ar nepazīstamiem cilvēkiem, ātri nogurst. Šiem temperamenta pārstāvjiem piemīt taktiskums, pastiprināta uzmanība un labas novērošanas spējas. Ņemot vērā šo cilvēku emocionalitāti, viņiem ļoti svarīgs ir atbalsts un apstiprinājums, jo ar grūtībām tiek pāri neveiksmēm un sāpīgi uztver kritiku. Toties darba jomā viņiem piemīt uzcītība, izpildījuma kvalitāte vienmēr augstā līmenī, pievērš pastiprinātu uzmanību detaļām.

Apmācība un gatavošanās eksāmeniem

Lai melanholiķis varētu efektīvi mācīties, viņam ļoti svarīgs ir tā brīža noskaņojums. Veiksmīgai vielas apgūšanai nepieciešams pievērst papildu uzmanību laika organizācijai un vietai. Svarīgi, lai melanholiķim neviens un nekas netraucē: pat ne neizdevusies apģērba šuvuma vieta, ne uzmācīgas domas par it kā svarīgu situāciju. Ja šī tipa cilvēki apzināti trenēsies sava garastāvokļa kontrolēšanā, tad viņi varēs ilgstoši un cītīgi analizēt un mācīties svarīgo vielu. Galvenais ir šajā mācību materiālā atrast svarīgāko vietu/ lietu un fokusēties uz to, analizēt būtiskākās atziņas, faktus un prātā šķetināt loģiskas sakarību ķēdītes; jo detalizētāk iespējams tikt skaidrībā ar materiālu, jo labāk tas iegaumējas.

Gatavojoties eksāmeniem, nepieciešams apzināti izvairīties no domām par gaidāmo pārbaudījumu, jācenšas izvairīties no ieciklēšanās uz iespējamām grūtībām un nelabvēlīgiem scenārijiem. Pārliecība par sevi – tas ir galvenais melanholisku cilvēku palīgs, tomēr nenāks par skādi arī apbruņošanās ar apkārtējo atbalstu grūtos brīžos.

Profesijas melanholiķiem

Melanholiķi ir veiksmīgi cilvēki darbā, kur nepieciešama uzmanība detaļām un novērojumiem

Melanholiski cilvēki var būt:
* rakstnieki
* gleznotājs vai kinokritiķis
* tikpat labi arī programmētājs
* grāmatvedis vai arhitekts.
Mūsdienās daudzi talantīgi zinātnieki ir melanholiķi. Tāpat melanholiski cilvēki ne visai viegli tiek pāri darbam, kur bieži sastopama varas/ vadības maiņa un dažādas citas pārmaiņas. Mazākais stress var iedragāt viņu darba spējas.

Papildus melanholiskiem cilvēkiem derēs tādas profesijas kā auditors, analītiķis, programmētājs, literārais redaktors un protams vesela rinda arī citu profesiju, kurās viņi būs izcili, piemēram, psihologs, ja vien viņš sevi veltīs nevis grupu diskusijām un personāla apmācībai, bet individuālām konsultācijām, pētnieciskam un diagnosticējošām darbam. Šiem cilvēkiem nepieciešams izvēlēties profesijas, kurās darba rezultāts un efektivitāte mērāma nevis kvantitātē, bet kvalitātē. Ārēji melanholiķu darbs var tikt uztverts kā monotons, tomēr ir svarīgi saprast, ka tā sniedz intelektuālu un radošu barību viņa spējām.

Profesijas, kuras kategoriski neder melanholiķim var būt, piemēram, reklāmas aģents. Daudzās iepazīšanās ar jauniem cilvēkiem, biežie atteikumi, virspusējas informācijas pasniegšana – tas viss kategoriski neder melanholiskiem cilvēkiem. Bet strādājot šajā pašā nozarē, kur reklāmas aģents, melanholiķis var ļoti labi pildīt efektīvu reklāmas kampaņu izstrādātāja pienākumus.

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.