Vai Tu esi laimīgs?
29.10.2015
mani talanti
10 soļi, kā atklāt savus talantus
11.01.2016
Rādīt visu

Mācību vielas apgūšana

Pin It

Mācību vielas apgūšana no mācību vielas iemācīšanās no galvas, atšķiras ar to, ka pirmajā gadījumā, mācību vielu izprot un apgūst jēgu, otrajā variantā tikai iemācās vārdu savienojumus, bet jēgu var arī nesaprast.

  1. Strādā divos posmos. Pirmajā posmā izlasi apgūstamo vielu un pasvītro svarīgāko, otrajā posmā pārlasi un mācies tikai pasvītroto jeb svarīgāko.
  2. Nekal no galvas. Informācijas iemācīšanās no galvas var tevi ierobežot, jo nespēsi ar apgūto manipulēt, pārveidot un pielāgot, kas var traucēt eksāmenā atbildot uz citādāku uzdotu jautājumu vai ačgārnāku uzdevumu.
  3. Izproti līdz galam! Vispirms mācību vielu, kas jāapgūst, izproti, tikai tad izmanto kādu no iegaumēšanas tehnikām, jo nav jēga iemācīties no galvas kaut ko, ko nesaproti. Tā būs tikai velta laika izšķiešana, jo šāda veida zināšanas varēsi pielietot ļoti šaura diapazonā.
  4. Jautā! Uzdod pēc iespējas vairāk jautājumus par apgūto vielu un pēc tam pats uz tiem atbildi. Ļoti labi ir, ja ir kāds cilvēks, kurš var tev atprasīt apgūto daudz dažādos veidos, tādējādi tu ģenerē noglabāto informāciju atkal un atkal un tā nosēžas prātā uz ilglaicīgu palikšanu.
Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.