11 veidi ka klut laimigakam
11 vienkārši veidi, kā BŪT LAIMĪGAM KATRU DIENU
03.03.2016
izcilnieka psihologija
Izcilnieku psiholoģija
10.03.2016
Rādīt visu

Kā sākt pelnīt ar savu hobiju?

ka-parverst-hobiju-biznesa-esi-veiksmigs
Pin It

Dzīvei ir jābūt baudāmai, vai ne? Bet, ja Tev nesagādā prieku Tavs darbs, ikdiena var būt nogurdinoša. Turklāt tā apziņa, ka vienīgais laiks, kad varēsi atpūsties ir atvaļinājums vai vecumdienas, ir briesmīga.

Ikvienam vajadzētu būt kādam hobijam, kas sagādā patiesu prieku. Tas ir veids, kā izpausties un justies labāk, parādīt savus talantus. Īpaši labi, ja ar šo hobiju mēs varam nopelnīt. Ja vēlies ar savu vaļasprieku nopelnīt papildus ienākumus, vai vēlies to padarīt par pilnas slodzes darbu, tad mums Tev ir padomi, kā to reāli paveikt.

Kamēr lasi padomus, atceries, lai uzsāktu savu komercdarbību, pat ja nestrādāsi komandā, var būt smags un laikietilpīgs darbs. Iespējams Tev no kaut kā vajadzēs atteikties, tomēr, ja tā ir Tava sirdslieta, Tev viss izdosies. Dari to tāpēc, ka Tev tas patīk, ka mīli to, nevis tikai lai nopelnītu. Nauda nāk pēc kaislības.

Izbaudi savu vaļasprieku, tas nes tev ienākumus vai nē. Dari to ar prieku un Tu būsi laimīgs. Ja pārvērtīsi hobiju biznesā, strādā smagi un organizēti. Mērķtiecīgi dodies uz virsotni. Apzinies, ka Tu to vari, ka vari būt veiksmīgs. Daudzi pasaulslaveni cilvēki savu vaļasprieku ir pārvērtuši miljardus pelnošos uzņēmumus, un arī Tu to vari!

Pārdod

Tev patīk veidot dažādas ikdienā noderīgas vai vienkārši dizainu izdaiļojošas lietas? Pārdod tās! Neskaitāmi cilvēki pārdod savus darbus. Tikai pārliecinies, ka Tavs darbs ar kaut ko atšķiras no citu veidotajiem. Ir ar kaut ko unikāls. Savus darbus vari pārdot kā vietējā tirgū, sākt ar savu pilsētu, skolu, darbavietu, vietējiem sociālajiem tīkliem; vēlāk, kad sāk veidoties pārdevēja iemaņas, ‘iepeldi’ lielākā tirgū, piemēram, eBay, Etsy vai Amazon ir lieliskas vietas rokdarbiem jeb handmade.

Iesaisti citus

Daži vaļasprieki, piemēram, mūzikas instrumenta spēlēšana, ir lielisks veids, kā piesaistīt papildus cilvēkus jeb Tavā gadījumā klientus. Ja Tu proti spēlēt 1, 2 vai pat 5 mūzikas instrumentus, neiznieko savu talantu, dalies tajā! Piedāvā privātstundas tiem, kas ļoti vēlas iemācīties spēlēt, bet fiziski nav laika sēdēt mūzikas skolā vai pulciņā. Piedāvā regulāras apmācības, piemēram, brīvdienās, darba dienu vakaros vai tikai katras otrās brīvdienas.

Atrodi saistītu darbu

Ir hobiji, kurus nemaz nav tik viegli pārvērst pelnošā biznesā, tāpēc pacenties sameklēt kaut ko līdzīgu savam vaļaspriekam. Ļoti patīk puķes? Esi dārznieks. Dievini fitnesu. Kļūsti par privāto treneri. Iespējams Tu nedarīsi tieši to, ko vēlies, tomēr būsi soli tuvāk savam sapnim, kas arī var sagādāt prieku un papildu zināšanas. Alternatīvu ir daudz, tikai jāatver acis.

Dalies

Ok, iespējams, pārdošana un citu mācīšana nav Tavs. Ne visi tam ir radīti. Ja tā, tad raksti par to! Dalies ar saviem veikumiem sociālajos tīklos, raksti blogu, izveido savu mājas lapu, kur dalīties ar savu kaislību pret hobiju. Raksti, ko un kā esi paveicis, kas ir sanācis, arī ar prieku un vilšanos, dalies skaistās bildēs un video,- izpaudies radoši. Dalies arī savās idejās un iespējams notiks sapņa realizācija – Tu vai Tavas idejas iepatiksies kādam investoram, kurš būs ‘uzdūries’ Taviem stāstiem ‘sērfojot’ internetā. Lai šo panāktu, Tev nepieciešams, lai par blogu vai mājaslapu uzzina pēc iespējas vairāk cilvēku. Un lai ne tikai uzzina, bet lai arī runā par to. Un neklausies, ja kāds saka, ka tā vai šitā neviens to nedara. Tā ir tava lapa, dari, ko vēlies!

Uzņem bildi

Mūsdienās praktiski viss, ko Tu dari vai radi, var būt fiksēts fotogrāfijā. Ir tik daudz portālu un vortālu, kuros var publicēt savus darbus, tāpat ir cilvēki, kuri ir gatavi maksāt par nestandarta bildēm. Paņem sava vaļasprieka bildes, vai izvēlies fotografēšanu kā hobiju, un pārdod tās. Kas zina, iespējams Tas ir Tavs talants!

 

Kad viss ir pateikts, atceries, Tavs hobijs ne vienmēr var būt tas labākais veids kā nopelnīt. Izvērtē situāciju un apdomā, kāpēc vaļasprieks Tev sagādā tādu prieku. Vai tiešām vēlies savu vaļasprieku, kam velti tikai pāris stundas dienā vai nedēļā, pārvērst nopietnā biznesā, kurā Tev ir jāstrādā 24/7. Patiesībā hobija esamība ir ļoti svarīga, jo tā Tu vari atpūsties no ikdienas, atbrīvoties, relaksēties.
Tomēr, ja centīsies pārvērst hobiju biznesā, nekādā gadījumā neaizmirsti no tā gūt prieku. Nauda nāks un ies, emocijas un atmiņas paliks. Paturi prātā, kāpēc Tu dievini šo hobiju un fokusējies uz to.

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.