10 mācības, kuras jāapgūst katram praktikantam
22.02.2016
ka-parverst-hobiju-biznesa-esi-veiksmigs
Kā sākt pelnīt ar savu hobiju?
10.03.2016
Rādīt visu

11 vienkārši veidi, kā BŪT LAIMĪGAM KATRU DIENU

11 veidi ka klut laimigakam
Pin It

Vēlies būt laimīgs? Ja esi laimīgs jau tagad, varbūt vēlies būt vēl mazliet laimīgāks? Ja apņemsies savā labā darīt kaut vienu lietu no zemāk uzskaitītajām veselu mēnesi, mērķis būs sasniegts.

Sāc ar to, ka esi laipns pats pret sevi. Iespējams tas izklausās mazliet iedomīgi, tomēr pārāk daudz cilvēku pasaulē ‘pārlec’ šim solim, jo cenšas pēc iespējas ātrāk sasniegt augstu uzstādītos mērķus. Tas ir labi, vēlēties un censties sasniegt mērķi. Tomēr atceries, ne vienmēr mērķis attaisno līdzekļus un noieto ceļu.

Ironiski, bet būt labam pašam pret sevi, sniegs Tev iespēju būt tuvāk savām ambīcijām. Vismaz tā stāsta Dailija Diāna Švarca (Daylle Deanna Schwartz), oratore, komentētāja un 15 grāmatu autore, t.sk., grāmatas “Virtuālais uzņēmējs” (“The Effortless Entrepreneur”) autore. “Jo augstāk Tu sevi novērtē, jo īpaši darbā (Tavā gadījumā arī skolā), jo labāk Tu būvē savu pašvērtējumu.”

Patiesībā, laimīgākie cilvēki vienmēr cenšas izturēties pret sevi pareizi un katru dienu sevi iepriecināt ar kaut ko garšīgu, skaistu, noderīgu, veselīgu utt. Nosaki savas prioritātes un liekajam īstajā brīdī pasaki nē. “Kad Tu mīli pats sevi, saproti, ka atteikšanās jeb pateikšana ‘nē’ noteiktām lietām patiesībā ir laipnība, jo vēlāk Tev nebūs jāstaigā apkārt ar uzkrātām negatīvām emocijām. Piemērs: kāds Tev palūdza izdarīt ko tādu, ko Tev galīgi nav vēlmes darīt. Tu atklāti pateikdams, ka negribi to darīt, izvairies no vēlākas tās personas zākāšanas,” stāsta Švarca.

Protams, ne tikai būšana labam pašam pret sevi palīdzēs Tev turpmākajā karjerā, tas nāks par labu arī Tavām attiecībām ar apkārtējiem. “Jo ātrāk Tu uzbūvē mīlestību pret sevi, jo vairāk Tev ir ko dot citiem.”

Tātad, piedāvājam Tev iepazīties ar 11 praktiskiem un dzīvē vienkārši realizējamiem veidiem, kā būt laimīgam vai laimīgākam, kurus vajadzētu piekopt arī Tev un, patiesībā mums visiem 🙂

 

1. Apsoli sev – katru dienu es sevi iepriecināšu vai izdarīšu ko labu
Švarca aicina reģistrēties viņai mājaslapā un pieteikties 31 dienas solījumam “darīt tikai pašu labāko sev, jo es sevi mīlu, vienalga cik liels darbs tas būtu”. Bet patiesībā, tam nav nozīmes, vai Tu apmeklē viņas lapu vai nē, jo galvenais ir apsolīt sev un tik tiešām ikdienu pildīt savu solījumu, tādā veidā pierādot, ka mīli sevi.
Turot un pildot šo solīju, Tu būsi tikai ieguvējs “Tas Tevi motivēs vairāk rūpēties par sevi, sekot saviem sapņiem, un neļaut citiem izturēties pret sevi slikti vai nepieklājīgi.”

2. Ieklausies sevī
Šajā solī uz laimi Tev ir jāieklausās sevī, precīzāk, jāpaklausās, kā Tu pats ar sevi runā, kāds ir Tavs iekšējais balss tonis. Es, piemēram, situācijās, kad esmu kaut kur kļūdījusies vai visu saputrojusi un tagad dusmojos uz sevi, atgādinu pašas māti, kad viņa man ‘lasīja lekciju‘. Mēs ļoti bieži sevi kritizējam, kas noved pie demotivācijas un pārliecības trūkuma. Kad sāksim sevi mīlēt (šeit nav runa par egoismu un tml.), mēs sapratīsim, ka nav jēgas un pamatojuma ar sevi runāt negatīvi.

3. Piedod sev 
Piedošanai ir ļoti liela nozīme ceļā uz iekšējo laimi un ārējo laimes izskatu. Jā, tas ir grūti, jo lielākā daļa bieži vien sadusmojas uz sevi par neizdarītām lietām, par nepabeigtiem darbiem, neapsveiktu draugu utt. Cilvēki arī lielākoties iekuļas nepatikšanās, jo ir pārāk centīgi, vienmēr vēlas visu izdarīt perfekti, tomēr kādā brīdi, kad kaut kas nesanāk, vienkārši ‘uzsprāgst’. Piedošana nozīmē sevis, ne-perfektā cilvēka, pieņemšana.

4. Pieņem sevi tādu, kāds esi tagad 
Iesācējiem tas nozīmē pieņemt savu ķermeni tādu, kāds tas ir pagaidām (tici man, visi izaug un visi mainās tā, ka nepazīt! 🙂 ). Ķermenis ir viena no lielajām bildēm, kas bloķē Tavu skatu uz ārpasauli. Vecāka gadagājuma cilvēkiem tas attiecas arī uz vecumu (Esmu pārāk vecs, lai skrietu, ietu, peldētu, šādi ģērbtos, smietos utt.). Bet, kad mīli sevi tādu, kāds esi, Tu vienmēr centies būt tik labs cilvēks, cik vari būt šajā ķermenī un izdarīt pēc iespējas vairāk. Ne jau svars, garums vai augums Tevi aptur no lietām, ko vēlies darīt, bet gan Tavs pēc kā es izskatīšos, paskaties uz mani – tas nav man, es to nevarēšu, jo ‘sēžamais’ par smagu. MUĻĶĪBAS!

5. Samazini ‘toksiskus’ cilvēkus savā dzīvē
Šo, protams, ir vieglāk pateikt nekā izdarīt, tomēr centies izvairīties no cilvēkiem, kuri Tevi padara nelaimīgu un liek justies slikti. Tas attiecas gan uz skolasbiedriem un kolēģiem, gan uz klientiem un sadarbības partneriem. Lai cik daudz naudas Tev ‘ienestu’ klients, tas tomēr nav Tavas veselības vērts. Labāk atdod šo cilvēku kolēģim, kurš noteikti Tev parādā nepaliks atlīdzinot ar citu darījumu vai izpalīdzēšanu, kādā citā Tev svarīgā lietā. “Ja cilvēki Tev saka sliktas lietas, pasaki viņam tieši, ka tā turpinot runāt, Tu aiziesi prom vai noliksi klausuli.” Šādi Tu parādīsi, ka sevi cieni un mīli un, ka Tev ir sava nostāja, ka Tev ir ‘mugurkauls’.

6. Tava veselība, Tava prioritāte
Uz pavasari un rudeni parasti visiem organismi kļūst vārīgāki un uzņēmīgāki pret vīrusiem, tāpēc svarīgi jau laikus, precīzāk, visu laiku sekot līdzi savam veselības stāvoklim, lietot vitamīnus (jo vairāk svaigā veidā – augļi, dārzeņi, graudi, zivis, jo labāk). Ja Tev būs vesels organisms, Tu vienmēr jutīsies mundrs, možs, enerģijas pilns un domas raisīsies ātrāk, redzēsi tālāk, īsāk sakot, jutīsies laimīgs, jo esi vesels! 🙂

7. Pārtrauc ēdienreižu izlaišanu!
Cilvēki saka: “Man nebija laika paēst šodien, gan jau iztikšu.” Tu arī tā mēdz teikt? Ja jā, tad slikti. Tas norāda uz to, ka Tu sevi nemīli. Ja nav laika kaut kut iziet pusdienās, palūdz, lai kāds Tev tās atnes, vienalga, vai tie ir salāti vai kādas maizītes, bet jāēd ir. Ne velti saka: paēdis cilvēks ir laimīgs cilvēks!

8. Elpo!
Nekad neaizmirsti elpot. Pareizāk, neaizmirsti izpildīt elpošanas vingrinājumus. Neatkarīgi no tā, vai tā ir stresa, uztraukuma, pārstrādāšanās situācija vai vienkāršs nogurums, pareiza elpas ievilkšana ir svarīga, jo tādā veidā Tu vari sevi ‘restartēt’. Tiklīdz jūti, ka viss, apstājies uz mirkli, aizver acis un ievelc dziļu elpu, bet tādu patiesi dziļu elpu. Tad lēnām izelpo. Jutīsies ne tikai labāk, bet arī možāk. Ja ik dienu šādi elposi, vismaz reizi dienā, iemācīsies sevi nomierināt. Mierīgs Tu -> mierīgi Tavi nervi -> mierīga situācijas uztvere – > visi mierīgi un laimīgi! 🙂

9. Izveido savu mājīgo vidi
Kā stāsta Švarca, viņa nekad neklāja savu gultu, vienkārši sameta visu kaudzē un devās dzīvē. Tagad viņa to klāj katru dienu, pat nepieļaujot iespēju to nesaklāt un aiziet. “Ieejot savā guļamistabā, man gulta vienmēr ‘smaida’.
Šo pašu Tu vari piekopt arī savā istabā, darba vietā vai citā vietā, kurā Tu uzturies visvairāk. Tiklīdz Tev apkārt viss būs sakārtots, tā jutīsies atviegloti, mierīgi, brīvi un galvenais – vienkārši laimīgs. “Pārliecinies, lai Tava vide ir tieši tāda, kādu Tu vēlies redzēt un, kādā Tev vislabāk patīk uzturēties,” saka Švarca. Teiksi: “Ne visās darba vietās var iekārtoties!”. Es teikšu: “Var!” Ir tikai jāprot atrast īstais veids un pareizās nianses. Kaut vai uzliec ‘īsto’ mūziku!
No otras puses, arī haoss ir sava veida kārtība.

10. Uzņem saules gaismu
Ļoti daudzi cilvēki uzskata, ka ‘to riktīgo’ saules gaismu var saņemt tikai vasarā vai ziemā solārijā. Bet tā nebūt nav. Šajā laikā un vietā tā ir koncentrētāka, tomēr nav tā, ka tās nav.
Saule ir nepieciešama pilnīgi visiem (protams ir arī izņēmumi, kuriem saule ir kaitīga), it īpaši tiem, kuri ikdienu pavada tumšos, mākslīgi apgaismotos birojos. Šāda ikdienas pavadīšana ir īpaši neveselīga, jo netiek uzņemts ne vitamīns D, ne arī prieka hormons.

11. Sev pērc labākas jeb premium preces
Kāpēc? Jo Tu sevi mīli!

Kāpēc citiem Tu pērc garšīgāko, labāko, skaistāko utt., bet sev to, kas pagadās?! Piemēram, draugam Tu uzdāvini luksus kafiju, izmeklētu, skaistā iepakojumā, no ‘augstākā plaukta’, bet sev kādu no parastajām, ne dārgajām. Tas ir O.K., ja vien Tu esi no tiek cilvēkiem, kam viss garšo vienādi 🙂
“Ļoti bieži mēs savas finanses tērējam uz citiem, sevi apdalot,” saka Švarca. “Labāka prece parasti maksā vien pāris EUR dārgāk, bet mēs tik un tā nespējam pārkāpt pāri savam lepnumam vai iedomām.”

Secinājumi:
1. Noteikti sevi ir jāmīl, nedrīkst pieļaut sevis pazemošanu, aizskaršanu, jālutina un jāiepriecina katru dienu.
2. Ikdienas skrējienā uz mirkli ir jāapstājas, lai ieklausītos sevī.
3. Man jāiemācās sev piedot.
4. Man ir jāpieņem sevi, kāds esmu (protams, jebkurā gadījumā centīšos sevi uzlabot, augt).
5. Man noteikti ir jāizvairās no ‘toksiskajiem’ cilvēkiem.
6. Ja vēlos būt laimīgs, man ir jārūpējas arī par savu veselību, gan garīgo, gan fizisko.
7. Man ir regulāri jāēd. Kaut vai salātus un kefīru, bet jāpaēd ir.
8. Laikam būs jāsāk trenēties pareizi elpot 🙂 Būšu mierīgāks, līdzsvarotāks un noteikti laimīgāks.
9. Mans mājoklis, mans templis.
10. Nez, vai drīkstu iet uz solāriju, bet jācenšas biežāk uzturēties saulē. Tas uzlabo garastāvokli pāris sekundēs!
11. Nākamreiz nopirkšu sev tik pat labu dāvanu, kā dāvinu citiem.

 

Avots: https://www.inc.com/minda-zetlin/11-simple-ways-to-make-yourself-happy-every-day.html

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.