ka klut par interesantu sarunu biedru_esiveiksmigs.lv
Kā kļūt par interesantu sarunu biedru
14.04.2016
nosaki cilveka raksturu_esiveiksmigs.lv
Nosaki cilvēka raksturu, uzdodot vien 4 jautājumus!
15.04.2016
Rādīt visu

Kā cīnīties ar slinkumu? 3 ieteikumi

Pin It

Katram cilvēkam kaut reizi dzīvē gadās tāda situācija, kad neko negribas darīt. Slinkums, un viss! Diemžēl slinkums bieži vien bremzē mūsu plānus, iesāktos darbus, centienus, dažreiz pat apturot tos pavisam.

Ja slinkums Tevi pieveic uz neilgu laiku, tas ir normāli, katrs var piekust no ikdienas ritma un ir vajadzīga maza atelpa un miers. Bet, ja Tu jau labu laiku esi pārāk slinks, lai paveiktu kādreiz iesākto darbu, apātija Tevi apciemo aizvien biežāk – ir laiks rīkoties un steidzami! Šādi vairs nav tālu līdz depresijai!

Pirmkārt, nosaki, ar ko ir saistīts Tavs slinkums: esi noguris, vēlies atpūtu, vēlies izgulēties, pasapņot, tikt skaidrībā ar savām domām, vai Tu vienkārši nevēlies darīt noteiktu darbu, kas jau sen bija jāpaveic, jo tas Tev šķiet pagalam neinteresants?

Pirmajā gadījumā Tev vienkārši nepieciešama atpūta, jaunu spēku uzkrāšana un pēc kāda laika no jauna ķerties klāt novārtā atstātajiem darbiem. Vēlēšanās kaut ko darīt parādīsies, tiklīdz atgūsi spēkus, pārbaudīts! Bez motivācijas šeit, protams, neiztikt, būs arī mazāk interesanti. Bet tas ir iespējams. Jebkurš darbs vai nodarbošanās, ienesīs kaut ko pozitīvu: mācību, pieredzi, materiālu atalgojumu vai pateicības vārdus no cilvēka, no kura to negaidīji. Viss, kas Tev ir jādara – jāatrod šis “plusiņš” un jāsāk darboties. Arī noskaņojums no katastrofālā uzlabosies uz labu 🙂

Avots: cheezgurger.com

Cīņā ar slinkumu var noderēs pāris ieteikumi:

1.Noteikti sastādi darāmo darbu sarakstu. Uzraksti visus darbus, kuri ir jāpaveic un tos, kuri būs jāizdara. Kad saraksts būs gatavs, protams, ieraudzīsi tādus darbus, kurus nemaz negribēsi darīt, un tādus, kurus metīsies darīt tūlīt un tagad, jo ties sagādā prieku un ir interesanti. Tad nu sāc ar šiem. Un jau vēlāk, kad saraksts būs sarucis, šie citi “nepatīkamie” darbi vairāk nesagādās tādu nepatiku.

2.Ja augstāk aprakstītais problēmas risinājums neder, saņurci šo darbu sarakstu un nomet visredzamākajā vietā. Gribot negribot, Tu visu laiku pievērsīsi tam uzmanību. Un ne jau tāpēc, ka viņš tur mētājas, bet tāpēc, ka Tevi sāks mocīt sirdsapziņa 🙂 Tu , protams, to neizturēsi un izdarīsi visus darbus. Slinkums atkāpsies un visi būs laimīgi!

3. Par katru izpildīto un līdz galam izdarīto darbu, apbalvo sevi. Te tev arī motivācija! Apbalvojums var būt pilnīgi jebkas – kūkas gabaliņš, smūtijs, kino seanss (der arī mājās ar popkornu), ilgi kārots pirkums, ….

Galvenā lietas būtība – sākt darboties, tālāk jau viss ies raitāk, ātrāk, un viss pamazām nostāsies savās vietās.

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.