Mīti un patiesība par izglītību – video
04.10.2016
7 maģiski stresa risinājumi
10.01.2017
Rādīt visu

Jaunais gads, kas mainīja manu dzīvi

Attēls no pixabay.com

Pin It

Jauns gads, jauns pavērsiens dzīvē? Turpināt attīstīt plānu par treniņiem zālē vai – sākt savu biznesu?

Veiksmīgi uzņēmēji, kuri izmantoja Jaunā gada optimismu, lai uzsāktu savu biznesa, tagad dalās savā pieredzē. Un es, savukārt, vēlos padalīties ar Tevi šajos stāstos, lai parādītu, mans jaunais un spožais talant, ka ik katram ir iespēja nākotnē “spīdēt”! TURKLĀT – vecums neierobežo, tā ir priekšrocība! 😉

Kā jau visiem, arī man un Tev, Jaunā gada sagaidīšana rada zināmas bažas – vai viss, ko vēlējos šogad paveikt, ir izdarīts, vai iecerētais piepildījies, vai esmu sasniedzis to virsotni, kurā vēlējos nonākt… Un zini, šādas bažas ir normāla sajūta. Šis ir tas laiks, kad it kā neapzināti un tomēr apzināti mēs sev liekam pārdomāt arī nākotnes plānus. Vismaz tuvākā gada plānus. Šie plāni un mērķi var būt visdažādākās sarežģītības pakāpes, un vai nebūtu labāk uzlikt sev mērķi – ielikt pamatus sekmīgai nākotnei, nevis vienkārši nolemt apmeklēt trenažieru zāli 2 reizes nedēļā, lai labāk izskatītos un patiktu citiem? 🙂

2012. gada pirmās dienas rītā pie brokastu galda Olīvija Naita (Olivia Knight), atskatoties uz pagātni, nolēma uzsākt savu biznesu, par kuru viņa sapņoja jau 2 gadus. “Man jau sen bija domas par savu uzņēmumu, kas palīdzētu draugiem sanākt kopā un izveidot vienu lielu dāvanu. Jā, izklausās dīvaini, daudzi mani neuztvēra nopietni, tomēr es tik un tā izvēlējos uzņēmuma vārdu un nopirku URL nosaukumu (patchworkpresent.com),” stāsta Olīvija.

Jaunais gads var būt ļoti motivējošs un ar “svaigu” enerģiju uzlādējošs, lai vari uzķert mirkli un sākt darīt!

Olīvijas motivācija uzsākt savu uzņēmējdarbību papildus tika atbalstīta no viņas vīra puses, kurš viņu iedvesmoja. “Ziemassvētkos vīrs man pateica divas svarīgas un ļoti iedvesmojošas patiesības; pirmā – mana neizlēmība kļūst garlaicīga un apgrūtinoša, otrā – sliktākais, kas var notikt (šajā gadījumā) ir neveiksme. Tāpēc, Jaunā gada rītā sev un ģimenei izstāstīju par lēmumu atvērt savu uzņēmumu. Un tajā brīdī es jutos satriecoši! Nobijusies, bet brīva no pastāvīgās neizlēmības un lēmuma nepieņemšanas stresa.”

Un zini, pēc eBay datiem (Small Business Optimism Index) Olīvijas uzņēmums 2016. gada sākumā, kategorijā Mazie un vidējie uzņēmumi ir krietni audzis, plāno piedāvāt savus pakalpojumus savas valsts robežām, pieņemt papildu darbiniekus un papildināt pakalpojumu klāstu. Tātad, ja Tu nākotnē vēlies būt tikpat veiksmīgs, kā Olīvija, neskatoties uz savas idejas dīvainību :), lasi zemāk, kā to panākt.

Attēls no patchworkit.com/

Attēls no patchworkit.com

Kā sākt darīt?

Pirmais Olīvijas padoms ir “iepauzēt”, respektīvi, paskatīties uz visu no malas, jo sava biznesa uzsākšana ietekmēs Tevi gan emocionāli, gan fiziski. “Tā vielaikus ir gan klišeja, gan balta patiesība, ka sava biznesa atvēršana aizņems trīs reizies vairāk laika un prasīs trīs reizes vairāk (arī finansiālā) ieguldījuma, nekā sākumā domā. Tāpēcpārdomā visu kārtīgi un uzmanīgi izvērtē, vai Tev ir vajadzīgais atbalsts, lai uz lietām skatītos objektīvi.”

Sārai Kīlai (Sara Keel), BabyCup dibinātājai un direktorei, savas biznesa idejas “apstrādāšana” bija neaizmirstams brīdis Vecgada vakarā. “Man jau kādu laiku bija šī Babycup ideja, tomēr līdz galam es viņu nebiju nolēmusi realizēt. Tāpēc Jaunais gads man bija ļoti labs impulss, lai spertu pirmos soļus,” stāsta Sāra. “Jaunais gads var būt ļoti motivējošs un ar “svaigu” enerģiju uzlādējošs, lai vari uzķert mirkli un sākt darīt! Tiklīdz pusnakts bija garām, uzreiz kopā ar ģimeni ķērāmies klāt pie manas idejas apspriešanas. Tas mirklis bija izšķirošais.”

Kad Sāra uzsāka savu biznesu, viņas trīs bērni bija jaunāki par 6 gadiem, līdz ar to, tas ir kā mazs pierādījums tam, ka vienīgais kavēklis sākt kaut ko darīt, esi Tu pats un Tavas šaubas. Sāra uzmeklēja citus mazo uzņēmumu īpašniekus, uzklausīja viņu padomus un ieteikumus, un sāka spert pirmos soļus. “Galvenais, neriņķo ap vienu problēmu, iesprūdīsi. Doties tālāk, iepazīsties ar jauniem cilvēkiem, veido kontaktus ar citas biznesa jomas pārstāvjiem,” iesaka Sāra.

Attēls no babycup.co.uk

Attēls no babycup.co.uk

Un zini, kop es Tev teikšu? Ja Tu tagad domā, ka esi pārāk jauns/-a, lai sāktu kaut ko darīt un radīt, Tu maldies.

Ja Tev ir ideja un patiesa vēlme to attīstīt, atbalsts būs vienmēr – vecāki, draugi, paziņas, skolotāji… Galvenais ir gribēt darīt un darīt!

Mūsdienās sociālie tīkli ir viens no lielākajiem palīgiem. Tajos iespējams atrast gan idejas, gan domubiedrus un palīgus, gan radīt fanu klubu, kas Tavu produktu vai pakalpojumu izplatīs pa visu Latviju un, iespējams, vēl tālāk! Paskaties uz Sāru un viņas produktu – tās ir parastas mazas glāzītes no plastmasas, kuras vienkārši pēc izmēra ir piemērotas bērna rokas izmēram. Tik vienkārši un tik pārdota prece! 😉

Tā kā Jaunais gads var būt izcils dzinējspēks, Dens Godsels (Dan Godsall), Wombagroup.com dibinātājs, uzskata, ka savas idejas attīstīšana tieši pusaudža gadus ir produktīvas nākotnes nodrošinājums un ļoti labs starts, kam lielākam. Dens iesaka pieņemt faktu, ka idejas attīstīšana ietekmēs Tavu līdz šim brīdim pastāvošo dienas kārtību, un kļūt vairāk elastīgam atiecībā uz negaidītām situācijām; tad viss būšot kārtībā. “Klasika nogalina nākotni,” saka Dens. Šo domu viņš pamato ar to, ka Tu turoties tikai pie vecām vērtībām un neskatoties uz to pašu ideju no cita skatu punkta, tā nonīks. Arī lielie uzņēmumi pievieno jaunus “stāstus” savām pasaules slavu guvušajām lietām, piemēram, Coca-Cola.

Piesardzībai ir jābūt, lai nepārforsētu un neradītu pretēju efektu. Tā, Donna Noble (Donna Noble), CurveSomeYoga.com dibinātāja, attīstīja savu ideju par jogu formīgiem cilvēkiem. Draugi teica, ka viņas ideja un bizness nekad “neaizies”, jo viņa pati ir slaida. Tomēr Donna nepadevās un ieguldīja milzumdaudz laika un enerģijas, lai izprastu savus klientus un viņu vajadzības, apmeklējot specifiskus kursus, komunicējot ar svešiem, tikko satiktiem cilvēkiem un iegūstot nepieciešamās kvalifikācijas. Zini, ko tas nozīmē? To, ka, ja citi Tev saka, ka tas vai šitas Tev nepiestāv, piemēram, Tev nepiestāv flauta, nenozīmē, ka Tev nav talanta viņu spēlēt vai iemācīt to spēlēt citiem! 😉

Dzinējspēks

Lietas, kas Tevi attur no idejas attīstīšanas, tikpat labi va būt Tavs dzinējspēks pretī sasniegumiem, tic Sāra Loiza Stīvensone (Sarah Louise Stevenson), sociālo mediju trenere un konsultante, un uzņēmuma SLSocial.co.uk dibinātāja. “Es pametu sociālo mediju stratēģes karjeru un uzsāku savu biznesu, ar lielu kredītu, bez klientiem, un kā izrādījās, tieši tas man palīdzēja neapstāties,” atminas Sāra. “Es patiesi ticu – ja man būtu finansiālais pamats un lielāka stabilitāte, es šo visu nebūtu paveikusi. Tas man prasīja 5 mēnešus, tomēr tas bija to vērts.”

Kopš Olīvijas Jaunā gada liktenīgajām brokastīm ir pagājuši 4 gadi, un vēl joprojām viņa pilnīgi neko nenožēlo. “Jā, es raudāju, jo pirmais gads man bija grūts, gan naudas ziņā, gan laika un enerģijas ziņā. Es piedzīvoju gan vilšanos cilvēkos, gan plašākā mērogā, tomēr tagad, kad viss ir lieliski, es saprotu, ka tas bija to vērts, atzīst Olīvija.

Es atceros to savu pārliecību, ka tieši jaunais gads ir ideālais laiks, kad uzsākt darīt, jo lielākā kļūda veiksmīga biznesa veidošanā ir nesākt. /Donna/

 

Lai tev priecīgs un iedvesmas pārpilns Jaunais gads! Labprāt saņemšu no Tavus iedvesmas stāstus un turēšu īkšķus, lai viss iecerētais atdzīvojas īsts! 🙂

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.