10 gramatas lai viegli iemacitos anglu valodu_esiveiksmigs.lv
10 grāmatas angļu valodā, kuras sapratīs pat mazākais
24.03.2016
neparastas profesijas
Neparastās profesijas
01.04.2016
Rādīt visu

Pārbaudes laiks. Padomi un rekomendācijas

parbaudes laiks ieteikumi un padomi no esiveiksmigs.lv
Pin It

Pārbaudes laiks skaitās visgrūtākais periods darbā iekārtošanās procesā. Uzņēmums vēlas būt drošs, ka pat neskatoties uz daudzajiem pārrunu posmiem, potenciālie darbinieki ir pieņēmuši pareizo lēmumu. Tieši tāpat, to dara arī šie potenciālie darbinieki – viņi novērtē darba devēju, cenšoties pēc iespējas vairāk ievākt viņiem noderīgu informāciju, lai pieņemtu galējo lēmumu – palikt vai aiziet.

Protams, no vienas puses var atviegloti ievilkt elpu, jo pēc ilgstošiem (kā kuram) darba meklējumiem, ir atrasta piemērota darbavieta. No otras puses, pārbaudes laiks tas ir – tests, kuru ir jānokārto. Tāpēc apskatīsim svarīgākos pieturas punktus, kurus būtu vēlams ievērot.

Ko vēlas redzēt darba devējs pārbaudes laikā?

Darbinieku, kurš ātri iekļaujas kopējā komandā, ātri spēj analizēt viņam sniegto informāciju un prot parādīt savas profesionālās īpašības. Necenties jau pirmajās dienās sasniegt maksimālo rezultātu, uzstādīt jaunus pārdošanas rekordus, pārpildītus plānus vai izgudrot jaunu stratēģiju. Tas absolūti nav nepieciešams “izrādīties”.

Plāns pārbaudes laikā

Uzņēmumi ar skaidriem redzējumiem par darbiniekiem bieži vien izstrādā individuālus darba plānus pārbaudes laikam. Tas ir dokuments iekšējai lietošanai, kurā aprakstīti Tavi darba pienākumi, individuālie mērķi un uzdevumi. Šis plāns ir tikai Tavām un tiešā darba devēja acīm. Tomēr nesatraucies, ja Tev tāds tiek iedots, jo patiesībā tas atvieglo iekļaušanos gan kolektīvā, gan iekļaušanos pašā darba procesā. Tev uzreiz ir skaidri mērķi un Tu zini, kas tiks prasīts.

Galvenie noteikumi:

1. Disciplīna
Vissvarīgākais – nekavē darbu! Labāk ierodies laikā vai mazliet ātrāk. Un, protams, nevajag novērst lielāko daļu savas uzmanības privātām telefonsarunām, biežām kafijas pauzēm un smēķēšanai. Īpaši smēķēšanai! Jo nepatīkamais aromāts “atstums” ne tikai topošos kolēģus, bet arī pašu darba devēju un klientus.

2. Iniciatīva
Šeit nav nepieciešams izrādīt pārmērīgu iniciatīvu un lauzties ar varu uz priekšu, apspriest citu kolēģu darbu vai darba procesu uzņēmumā. Tā kā vēl esi jauniņais, tad Tu vēl nezini visas nianses, kāpēc ir tieši tā, kā ir, tāpēc labāk pieturēties novērošanas taktikai. Vari izteikt jaunas idejas, piemēram, pārdošanas uzlabošanai, klientu piesaistei utt., tomēr neceri, ka šīs idejas tūlīt pat kāds steigs realizēt. Esot konkrētajā uzņēmuma vai nozarē vien pāris nedēļas, uzticības līmenis ir zems, pat no personas, kura Tevi pieņēma darbā. Tas gan nenozīmē, ka Tev ir jābūt pasīvajam darbiniekam un jāgaida speciāls uzaicinājums kaut ko darīt vai izteikties 🙂

3. Kolektīvs
Pārbaudes laiks ir ne tikai profesionālisma novērtēšana, bet arī savu personības īpašību izzināšana un novērtēšana. Uzvedies korekti un ieturēti attiecībā uz kolēģiem. Nekad, arī kad esi jau pieņemts patstāvīgā darbā, neiesaisties baumošanā, strīdos vai pārpratumos. Atceries, tas, kurš Tev stāsta tenkas par kolēģi, var stāstīt pasakas arī par Tevi.

4. Personiskās lietas
Pacenties jau pirmajā darba dienā uz sava galda neierīkot “savu stūrīti” – savas fotogrāfijas, suvenīrus, mīļas zīmītes, augus un tml. paturi kādu laiku pie sevis. Šāda rīcība, mantu izlikšana visu apskatei jau pirmajā dienā, liecina par pārmērīgu pašpārliecību. Šobrīd galvenais ir koncentrēties uz darbu un Tev uzlikto mērķu, pienākumu un uzdevumu izpildi.

Pēc vispasaules statistikas datiem, pārbaudes laiku iztur lielākā daļa potenciālo darbinieku, jo jau pārrunās tiek izvērtēts (no abām pusēm), vai esat piemēroti viens otram. Protams ir gadījumi, kad jaunais darbinieks netiek galā ar uzticēto un pārbaudes laikā saprot, ka konkrētā darbavieta nav radīta viņam. Šādos gadījumos nebaidies un droši doties runāt cilvēku, kurš Tevi pieņēma darbā. Izrunājiet, kā ir gājis, kas nav bijis kārtībā, kas traucējis pienākumu izpildei, ko vēlētos uzlabot utt.
Pilnīgi iespējams, ka darba devējs līdz šim nav zinājis par konkrētajiem mīnusiem attiecīgajā vietā, un ir gatavs ar lielāko prieku uzlabot esošo situāciju. Šeit Tu arī izrādīsi savu iniciatīvu un, iespējams, dabūsi labāku vietu, nekā sākotnēji biji pieteicies 😉

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.