parbaudes laiks ieteikumi un padomi no esiveiksmigs.lv
Pārbaudes laiks. Padomi un rekomendācijas
29.03.2016
skolotajs ari prot jokot
Skolotājs bez humora izjūtas? Tā nemēdz būt!
01.04.2016
Rādīt visu

Neparastās profesijas

neparastas profesijas
Pin It

Stabilās un ekonomiski attīstītās valstīs notiek nepārtraukta darba dalīšana, lai ik vienam ir darbs, kas nes kādu labumu visai sabiedrībai. Dažreiz tas noved pie pavisam neparastu un pat smieklīgu profesiju rašanās. Zemāk esam uzskaitījuši dažus pasaules spilgtākos neparasto profesiju piemērus. Tomēr, ņemot vērā, ka šie piemēri ir no dažādām pasaules valstīm, tad viens vai otrs profesijas tulkojums var nebūt simtprocentīgi pareizs, par ko jau iepriekš atvainojamies.

13. Cilvēks, kurš profesionāli stāv rindā

Padomju laikos, kad visur valdīja deficīts, šāda profesija bija visnotaļ pieprasīta, kaut arī bija radusies, lai cik dīvaini tas nebūtu, labklājības pārņemtajā Lielbritānijā. Uzņēmīgi ļaudis, kuri bija izskaitļojuši, ka angļi ļoti daudz laika pavada stāvot rindās, kopumā, veselu gadu, nolēma izveidot uzņēmumu, kurš piedāvā pakalpojumu “Rindā stāvēšana”. Speciāli apmācīts cilvēks, par 40 ASV dolāriem stundā, Tavā vietā stāvēs jebkurā rindā. Šeit arī pierādās atziņas “Laiks ir nauda” pamatojums, bet šāds pakalpojums nav nekas ekskluzīvs, bet visīstākā ekonomija!

12. Sarunu biedrs

Tokija tiek uzskatīta par visapdzīvotāko megapoli visā pasaulē. Pēc datiem, kas bija pieejami uz pagājušā gada 1.augustu, Tokijā dzīvoja vairāk nekā 13 miljoni cilvēku. Turklāt, japāņu mentalitāte ir tāda, ka viņi visai bieži jūtas vientuļi. Viņiem attīstās tehnoloģijas vēja ātrumā, tomēr cilvēciskā saikne sāk izzust. Tas arī bija iemesls, kādēļ tika izgudrota profesija – sarunu biedrs. Speciālista galvenais uzdevums – ikdienu sēdēt speciālos namiņos, visapdzīvotākajos Tokijas rajonos un uzklausīt visus, kuri vēlas aprunāties. Nokaitināja priekšnieks? Skolā ielika sliktu atzīmi? Izšķīries ar otru pusīti? Par noteiktu samaksu Tev vienmēr “pa rokai” būs sarunu biedrs, kurš vienmēr ir gatavs uzklausīt. Viens šāds speciālists dienas laikā uzklausa ne mazāk kā 10 000 klientu.

11. Skudru audzētājs

Pārsteidzoši, bet ir arī šāds darbs. Cilvēks, kurš nodarbojas ar profesionālu labāko skudru atlasi un audzēšanu. Pārsvarā šīs skudras tiek audzētas mākslīgajiem skudru pūžņiem, biologu izstādēm un citām vajadzībām.

10. Sapņu tirgotājs

Jā, arī tāds tirdzniecības pārstāvis ir. Ikviena kaprīza, jebkurš Tavs sapnis, tikai maksā. Galvenais, lai šī kaprīze vai sapnis nepārkāpj likuma robežas. Iespējams, kāds sapņo 193 dienās iepazīties ar 193 dažādiem cilvēkiem no dažādām pasaules vietām. Varbūt kādam ir sapnis vienu dienu padzīvot kā viduslaikos vai apgūt aktiermākslu. Tam nav nozīmes, jo uzņēmums no Čikāgas nodarbojas ar sapņu piepildījumu un to realizāciju dzīvē. Ņem vērā: minimālā pakalpojuma cena – 150 000 ASV dolāri un “griestu” nav.

9. Padušu ostītājs

Vispār, šo profesiju pārstāvji labāk vēlas, lai viņus sauktu par “smaržotājiem”. Lielajos dezodorantu un ķermeņa kopšanas uzņēmumos, kuri nodarbojas ar estētiskās higiēnas preču ražošanu, jau sen pastāv šāda profesija. Desmitiem dalībnieku, kuri piedalās produktu izmēģinājumos, tieši padušu kosmētikas testēšanā, piedalās arī “speciāli apmācīti cilvēki”, kuri dienas laikā kontrolē un piefiksē, kā mainās ķermeņa (padušu) aromāts. Un to viņi dara ar sava deguna palīdzību.

8. Olu ostītājs

Mīļie lasītāji, nebaidieties un nemulstiet. Šeit runa ir par vistu olām. Konkrētā profesija ir pieprasīta dažās konditorejās: rūdīti “ostītāji” seko tam, lai saldajos ēdienos (kūkās, cepumos, smalkmaizītēs) tiek izmantotas tikai pašas svaigākās olas.

7. Cāļu dzimuma pārbaudītājs

Lielajā putnu fermās nav iespējams iztikt bez šāda speciālista. No tā, kādam dzimumam pieder cālēns (puika vai meitene), ir atkarīgs, kā viņu baros un uzturēs līdz izaugs.

6. Spilvenu izlīdzinātājs

Elitārajos veikalos, kuros pārdod ekskluzīvas gultas veļas un guļamistabas piederumus, ir šāds amats – spilvenu izlīdzinātājs. Izlīdzinātāja uzdevums ir visu dienu staigāt pa veikalu/ tirdzniecības zāli un sekot līdzi tam, lai visi spilveni ir ideāli līdzeni, nesaburzīti.

5. Labierīcību gids

Ķīniešu tauta nu gan ir jokdari! Pārapdzīvotajās Ķīnas pilsētās parādījušies pilsoņi, kuri pa simbolisku naudas summu – 4 centi, parādīs Tev tuvāko pieejamo sabiedrisko tualeti. Daži cilvēki, kuri ir bijuši Ķīnā, kā tūristi, apgalvo, ka šis pakalpojums ir oficiāls, valstiski apstiprināts un pat darba grāmatiņās šo “speciālistu” profesijas nosaukums ir “Labierīcību gids”.

4. Parmezāna klausītājs

Domā tas ir smieklīgi, klausīties sieru? Bet vai zini, ka lai strādātu par siera klausītāju ir jābūt muzikālai izglītībai un absolūtai dzirdei? Piemēram, Itālijā, lai Tevi pieņemtu darbā siera ražošanas fabrikā, Tev ir jāmāk izpildīt dziesma “O sole mia” uz Parmezāna siera, un kā jau minēju, Tev ir jābūt ar muzikālo izglītību. Šie profesionālie klausītāji ar sudraba āmurīti sit pa siera ripām, lai noteiktu tā gatavības stadiju, jo pats siers būs gatavs vien pēc 3 gadiem, ikdienas radot jaunas skaņas. Jo “tālāk ej”, jo skanošāks ir Parmezāns.

3. Rituālo pakalpojumu aktieris

Šeit gribas gan smieties, gan raudāt, jo šī ir mūsdienīgā, “uzlabotā” profesionālo raudātāju vecenīšu versija. Senākos laikos Krievijas caristē bija šādas speciālistes, kuras pēc pasūtījuma apmeklēja bēres u.c. pasākumus un profesionāli, tieši kā Tu gribēji, raudāja, radot dramatisku vai traģisku atmosfēru. Mūsdienās šīs profesijas pārstāvjus var satikt Āzijas valstīs, kurās neizrādīt emocijas ir norma. Tomēr vārds “aktieris” mūsdienās nozīmē, ka ja vajadzēs, tad šis raudātājs arī runu teiks vai kādu sirdi plosošu stāstu, piemēram, “…viņš man dzīvību izglāba!”

2. Cigāru šķirotājs

Šīs profesijas cilvēka galvenais pienākums ir šķirot cigārus pēc toņiem un salikt tos attiecīgajās kastītēs. Tādēļ ja vēlies ieņemt šo amatu, Tev ir jāatšķir vismaz 70 brūnā toņus. Tas, protams, ir ekskluzīvs amats, kas nav pieejams visās valstīs un ir sastopams vien cigāru kolekcionāru un patiesu cienītāju aprindās.

1. Rejošs suņu detektīvs

Iedomājies, ka Tu dzīvo Stokholmā (Zviedrijā). Šajā valstī visiem iedzīvotājiem, kuriem ir suns, ir jāmaksā nodoklis. Pie tiem, kuri nevēlas maksāt šo nodokli, aizsūta Elfrīdu Karlsoni. Šī sieviete staigā pa mājām un rej 20 dažādās tonalitātēs un veidos. Un zini, 100% gadījumu suņi reāli arī atsaucas, nododot savu saimnieku. Pēc suņa atbildes rējiena, Elfrīda nosaka un piefiksē sugu un vecumu, pēc tam izraksta soda kvīti suņa saimniekam.

 

15 apbrīnojamākie darbi pasaulē:

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.