Labaka muzika macibam
Iespējams labākā mūzika mācībām
18.01.2016
filmas iedvesmai
6 filmas, kuras Tevi iedvesmos mācīties
03.02.2016
Rādīt visu

5 soļi līdz laimīgai skolēna un studenta dzīvei

Pin It

Lai arī kā mums šķistu, ka apkārtējie pārsvarā visu laiku ir laimīgi, tā nav. Īpaši skolēni un studenti, kuri uzsākuši mācības jaunā skolā, jaunā režīmā vai vienkārši citādāk, nekā līdz šim. Diemžēl, apkārt ir tikai daži jaunieši, kuri patiesi ir laimīgi. Tev tā nešķiet?

Daudzos gadījumos arī pieaugušie ir kā bērni, kā studenti, kam visu laiku ir jāmācās – gan, lai iegūtu papildus zināšanas, gan – lai neatpaliktu no laika un visiem jauninājumiem. Vienmēr būs, ko mācīties, ko apgūt, jo vienmēr būs kaut kas tāds, ko nesaprotam.
Tu šobrīd vari būt vidusskolnieks, students vai jau pieaudzis un patstāvīgs cilvēks, tomēr, Tu aizvien vēl esi skolēns. Tātad, Tu vari izlemt – vai Tu vēlies būt laimīgs un, vai Tu vēlies to iemācīties.

Šajā rakstā es vēlos ar tevi dalīties 5 soļos, kuros pastāstīšu, kā kļūt laimīgam skolēnam.
Un, kad es pieminēšu “laime”, es ar to nedomāju īslaicīgas emocijas, bet gan ilglaicīgu piepildījumu.

Esot laimīgam skolēnam un studentam, dzīve ir interesantāka, jautrāka un saturīgāka.
Bet, dienas beigās tik un tā runa nav par mūsu laimi. Runa ir par dalīšanos šajā laimē ar citiem, par jaunu lietu apgūšanu, lai arī Tu apkārtējo dzīvēs varētu ienest krāsas.

Words of wisdom

1. Nolem piedalīties pats savās sacensībās

Kad esi skolā, Tu droši vien visur apkārt redzi sacensībās – par labākajām atzīmēm, par stilīgāko apģērbu, telefonu, par popularitāti… Protams, skolotāji varētu atvieglot visiem dzīvi un jau sākot ar 1. septembri likt tikai 10-niekus, bet vai tad Tu varētu teikt, ka esi labākais? Iestāties labākajā koledžā vai universitātē? Iegūt labāko darbu pasaulē? Diezin vai.

Es pats būdams vēl students, vienmēr centos visur būt pirmais starp vienaudžiem. Tomēr es nesapratu, ka finišēt labi, nav tas pats, kas finišēt pirmajam. Es arī nesapratu, ka es visu laiku piedalos sacensībās, kurās mani vēlējās redzēt citi, tā vietā, lai piedalītos sev svarīgos pasākumos.
Es smagi strādāju, lai pierādītu un apliecinātu, ka esmu savu vecāku un skolotāju gods un lepnums, nevis tāpēc, ka redzēju mērķi stundām un lekcijām.

Tātad, solis Nr.1 ir piedalīties “savās sacensībās”. Ja Tu piedalies “sacensībās”, kuras “nav tavas”, kuras nesagādā prieku un Tu jūti vai pat zini, ka dzīvē to neturpināsi (pat ne kā hobiju), tad šeit nav iespējams rast laimi un piepildījumu. Un šis punkts attiecas uz jebkuru tavas dzīves jomu, ieskaitot – profesiju, karjeru, ģimenes un sociālo dzīvi.
Kad Tu pametīsi sevis apliecināšanas sacensības citu acīs, Tu sāksi apgūt jaunu brīvību un mieru.

2. “Esi” pirms Tu “zini” un “dari”

Kad Tu esi skolā, Tu tiec novērtēts pēc tā, ko Tu zini. Bet, lai Tu būtu laimīgs skolēns un students, ir svarīgi saprast, ka “būt” ir pirms “zināt” un “darīt”. Kā to saprast?

Par ko Tu vēlies kļūt? Kas tev dzīvē ir vērtīgākais? Ko Tu gribētu paveikt dzīvē? Ko vārds “sasniegumi” nozīmē tieši priekš tevis? Šie ir tie jautājumi, kurus būtu jāuzdod ikvienam no mums pašiem sev. Un tikai tad, kas saņemam godīgas atbildes, mēs varam saprast, ko vēlamies patiesībā darīt un, kas mūs padara laimīgus, un tad mēs arī pieņemam pareizos lēmumus.

Ja mēs sev ik pa laikam neatgādināsim, ka “būt” vienmēr ir jābūt pirms”zināt” un “darīt”, mūsu skapis turpinās piepildīties nepabeigtiem darbiem, mērķiem, vēlmēm, un sāksim atklāt, ka patiesībā nemaz nedzīvojam pilnasinīgu dzīvi.

3. Katru dienu iemācies ko jaunu

Tu laikam tikko nodomāji “Pfff… Kā tad!”, bet šajā informācijas laikmetā ik dienu parādās ne tikai jauni tehnoloģiskie izgudrojumi, bet arī jaunas iespējas sevi pilnveidot. Ja tev ir vēlēšanās un motivācija, Tu vari kļūt par visai labu spečuku praktiski jebkurā jomā.

Mūsdienās būšana par ekspertu vairāk nav nekas jauns un kliedzošs, tomēr tādu jauniešu ir maz. Un tev ir visas iespējas izmantot šo privilēģiju!

Tagad Tu vari iegūt papildu izglītību sēžot mājās, kas sniedz tev ne tikai laika brīvību (nav jāpatērē laiks uz un no skolas), bet arī dod iespēju tev mācīties tādā tempā, kādā Tu uzspēj visu izdarīt. Tas ir elastīgs veids, kā ikdienā sasniegt mērķi – izglītība, ietaupot laiku!

4. Katru dienu velti laiku pārdomām

Dažreiz laime atklājas tur, kur to nemaz nezinām – mūsu zemapziņā, mūsu pieredzē. Kā savulaik teicis slavenais grieķu filozofs Sokrāts: “Neizpētīta dzīves nav dzīvošanas vērta”. Katrs, protams, šo var iztulkot pa savam, tomēr manā skatījumā: ja Tu neesi izpētījis pats sevi, savas vēlmes un nezini, ko gribi darīt dzīvē kā tādā, tad… laiks sākt “meklēt sevi” sevī!

Katru dienu piesēdi uz 10 minūtēm un padomā par šiem jautājumiem:
– Ko es šodien izdarīju labi?
– Ko es šodien neizdarīju pietiekami labi vai slikti?
– Kura ir tā joma, kurā es varu veikt uzlabojumus jau sākot ar rītdienu?
– Par ko es varētu pateikt paldies?
Šie ir četri vienkārši jautājumi, kas arī ir tavs ceļš uz laimi un laiks, cik ilgi būsi laimīgs. Vienkārši ik pa laikam atgādini sev, ka izretis ir jāatbild uz šiem jautājumiem, lai neaizmirstu katru savu dienu veidot laimīgāku.

5. Dari to, no kā tev ir bail

Lai Tu būtu laimīgs, tev ir jāpārvar savas bailes, kuras bieži vien ir vienīgais, kas tevi kavē būt laimīgam. Dzīvē gadās arī tā, ka tas no kā tev ir visvairāk bail, vēlāk sagādās tev vislielāko prieku.
Daudzas lietas par cilvēku atklājas bailēs. Pat savu talantus mēs rodam izbīlā. Tāpēc, lielākoties mums ir jāstājas tām pretī (izņemot gadījumus, kad tas var apdraudēt tavu vai līdzcilvēku dzīvību un veselību!) un ‘jāatklāj jauna pasaule’.

Tev ir bail uzsākt sarunu pirmajam? Uzsāc sarunu ar sev nepazīstamu vienaudzi. ja vienmēr būsi kluss un stāvēsi malā, tava dzīve paies ēnā. Bail nogaršot tomātus, jo tev šķiet, ka tie tev varētu negaršot? Pagaršo! Kā citādi Tu pārliecināsies, ka viņi tev tiešām negaršo? Un tā rīkojies ar visām lietām.

Un noslēgumā…

Laime nav tikai tas, ko Tu jūti. Laime ir tas, pie kā Tu piestrādā, lai tā izdotos. Laime ir redzēt mīļos cilvēkus smaidam. Laime ir būt veselam. Un laime ir uzticība.

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.