10 briesmīgi ieradumi, kuri attur Tevi būt produktīvam
24.04.2017
Ar ko sākt sava biznesa izveidi. 2 daļa.
08.06.2017
Rādīt visu

Ar ko sākt sava biznesa izveidi. 1 daļa

Pin It

Sveiks! Ja esi atradis šo rakstu, tad Tu noteikti vismaz 5 reizes esi domājis par sava uzņēmuma izveidi. Taču, kas Tevi ir apturējis? Sākumposms, jo īsti nezini ar ko sākt?

Tad nu iepazīsimies.

 

Pirmais, kas obligāti ir jāizdara, lai atvērtu savu mazo biznesu

1.Tiec skaidrībā ar to, ko Tu vēlies darīt un kuru biznesa jomu vēlies iekarot. Tev ir jāsaprot – vēlies ražot vai tikai pārdot, vēlies strādāt ar inovācijām vai nodarboties ar jau pārbaudītu vērtību popularizēšanu. 

2. Novērtē savas stiprās un vājās puses no uzņēmēja skatupunkta. Galvenais esi kritisks un objektīvs attiecībā uz sevi.

3. Veic skrupulozi izpēti visu par un ap to, ko esi izvēlējies – tirgu, konkurentus, izejmateriālu izmaksas, darba izmaksas, apzini potenciālo auditoriju, sadarbības partnerus, nodokļu saistības utt.

biznesa ideja 1_esiveiksmigs.lv Ļoti bieži tas, ko mums vajag visvairāk, ir mums acu priekšā.

4. Nosaki precīzu sava nākotnes uzņēmējdarbības formu – IK, ZS, PS, ZvS, IU, KS, SIA, AS. No tā būs atkarīgs Tavu iespējamo darbinieku skaits (komandas sastāvs), nodokļu samaksas utt.

5. Izvērtē sava uzņēmuma atrašanās vietu. Ja Tu grasies kaut ko pārdot, izvēlies apmeklētu vietu/ielu, rajonu. Ja grasies kaut ko ražot, ieteicams izvēlēties industriālu rajonu, kur ir gan lētākas telpu nomas cenas, gan plašākas telpas. Protams, ja Tev ir privātmāja un plašums, iekārtojies māju tuvumā. Tā ieekonomēsi īres izmaksas.

6. Izveidojiet vispusīgu darbības plānu, iekļaujot tajā savu obligāto darbību sarakstu – ko, kad, kur ir jāizdara, jābūt utt.

7. Parūpējieties par starta kapitālu (ietaupījums, sadarbības partneri, kredīts). Izpēti arī citus finansējuma un atbalsta programmas un fondus, kurus piedāvā bankas, privātās un valsts iestādes, kā arī starptautiskās organizācijas. Viens no šādiem atbalstiem ir Biznesa inkubators.

8. Izvēlies atbilstošu uzņēmuma un formas nosaukumu. Tam ir jābūt “lipīgam”, skanīgam un tam jāatspoguļo tas, ko Tu dari (ar ko Tavs uzņēmums nodarbojas). Uzņēmuma nosaukums var būt arī garš, jo kā firmas nosaukumu tad varēsi izmantot šī nosaukuma abreviatūru (saīsinājumu, piem., kā LMT). Noteikti pārbaudi, vai šāds nosaukums jau nav reģistrēts, lai izvairītos no domstarpībām.

9. Noskaidro, kādas atļaujas ir jāsaņem, lai uzsāktu Tevis izvēlēto uzņēmējdarbību. Kā arī, kādiem dokumentiem ir jābūt notariāli apstiprinātiem pirms dodies uz Uzņēmumu reģistru un LIAA.

ideja_radosums_creativity_bizness_esiveiksmigs.lv Pārvērt ikdienišķas lietas par unikālām un visiem vajadzīgām lietām.

10. Kad dokumenti ir kārtībā, Tu saņemsi sava uzņēmuma reģistrācijas numuru, dodies uz banku, lai atvērtu uzņēmuma kontu. Noteikti noskaidro visu iespējamo un pieejamo banku priekšrocības un mīnusus. Neuzķeries uz pirmajiem “saldajiem” solījumiem, bet kārtīgi izlasi katru līguma punktu un izvērtē katru viņu piedāvājumu. Izvēlies to banku, kura vislabāk atbilst Tava uzņēmuma veidam, nodarbošanās specifikai un apgrozījumam.

11. Ja sākumā strādāsi viens, izveido savu darbu plānu, tādu kā darba stratēģiju. Tas Tev palīdzēs pieturēties primārajiem darbiem un raiti virzīties pretī uzstādītajam mērķim.

Ja darbosies vienlīdzīgā komandā vai Tev būs savi darbinieki, katram no viņiem izveido individuālu darba pienākumu sarakstu, tādu kā darba instrukciju, lai:
– pirmkārt, izvairītos no ikdienas jautājumiem “kas man tagad jādara”,
– otrkārt, lai izvairītos no pārpratumiem un kādu pienākumu netīšas aizmiršanas.

12. Iekārto savu darba telpu atbilstoši darba specifikai. Parūpējies, lai izkārtojums būtu ergonomisks, mēbeles neaizņem daudz vietas, telpas ir gaišas vai labi apgaismotas, kā arī labi vēdināmas. Svaigā gaisā labāk galva strādā J

13. Parūpējies par reklāmas izveidi, t.sk., logo radīšanu. Atceries – krāsu izvēlei un salikumam ir tikpat liela nozīme, kā produkta kvalitātei. Vizītkartes, uzlīmes, izkārtnes, mājaslapa un/vai profils sociālajos tīklos – tas viss piesaista klientus! Nodrošini savas produkcijas un/vai pakalpojumu skaisto un kvalitatīvo attēlu nonākšanu publiskajā telpā. Tas lieliski strādā uzmanības pievēršanā un intereses radīšanā.

14. Nosaki sava darba laiku atbilstoši uzņēmuma darbības specifikai.

15. Ja plāno strādāt komandā, kritiski un objektīvi izvērtē potenciālos darbiniekus. Uzzini, kāda ir viņu pieredze un zināšanas attiecīgajā jomā, centies noskaidrot, kāds ir viņu jaunu prasmju apguves temps un kvalitāte. Papildus noskaidro, vai viņi ir ieinteresēti strādāt “Tavā nozarē”, jo viņus aizrauj Tava ideja un vīzija, vai arī viņi ir gatavi strādāt pie Tevis tikai piesolītās samaksas dēļ.

biznesa ideja_inovacija_uznemuma atversana_esiveiksmigs.lv

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.