Sīkdatņu izmantošanas noteikumi Biznesa vadības koledžas interneta vietnē esiveiksmigs.lv

Sīkdatņu izmantošanas noteikumos Biznesa vadības koledžas interneta vietnē (turpmāk – dokuments) ir aprakstīta sīkdatņu izmantošana Biznesa vadības koledžā (SIA “Biznesa vadības koledžas”, vienotās reģistrācijas Nr. 40003923111, juridiskā adrese Rīgā, Alberta ielā 13, Rīgā, LV-1010, informatīvais e-pasts bvk@bvk.lv), norādīti sīkdatņu lietošanas nolūki, kā arī lietotāju tiesības mainīt un izvēlēties sīkdatņu lietošanu atbilstoši savām vajadzībām.

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatnes ir mazas teksta datnes, kuras tīmekļa pārlūkprogramma (piemēram, Google Chrome, EDGE, Internet Explorer, Firefox, Safari u.c.) saglabā lietotāja galiekārtā (datorā, mobilajā tālrunī, planšetdatorā) brīdī, kad lietotājs apmeklē tīmekļa vietni, lai identificētu pārlūkprogrammu vai pārlūkprogrammā saglabātu informāciju vai iestatījumus.
Tādējādi ar sīkdatņu palīdzību tīmekļa vietne iegūst spēju saglabāt lietotāja individuālos iestatījumus, atpazīt viņu un atbilstoši reaģēt, ar mērķi uzlabot vietnes lietošanas pieredzi.
Lietotājs var atspējot vai ierobežot sīkdatņu izmantošanu, taču bez sīkdatnēm nebūs iespējams pilnvērtīgi izmantot visas vietņu funkcijas.
Atkarībā no veicamajām funkcijām un izmantošanas mērķa, Biznesa vadības koledža izmanto obligātās, funkcionālās, analītiskās un mārketinga sīkdatnes.

Obligātās sīkdatnes

Šīs sīkdatnes nepieciešamas, lai lietotājs varētu brīvi apmeklēt un pārlūkot tīmekļa vietni un izmantot tās piedāvātās iespējas, tajā skaitā iegūt informāciju par pakalpojumiem un iegādāties tos. Šīs sīkdatnes identificē lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti, kā arī tās nevāc un neapkopo informāciju. Bez šīm sīkdatnēm tīmekļa vietne nevarēs pilnvērtīgi darboties, piemēram, sniegt lietotājam nepieciešamo informāciju, nodrošināt pakalpojuma pieteikšanu vai pieslēgšanos profilam.
Šīs sīkdatnes tiek glabātas lietotāja iekārtā līdz brīdim, kad tiek aizvērta tīmekļa pārlūkprogramma.

Funkcionālās sīkdatnes

Ar funkcionālajām sīkdatnēm vietne atceras lietotāja izvēlētos uzstādījumus un veiktās izvēles, lai lietotājs varētu ērtāk lietot vietni. Šīs sīkdatnes glabājas lietotāja iekārtā pastāvīgi.

Analītiskās sīkdatnes

Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju, kā lietotājs lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru lietotājs izvēlies, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos, lai noskaidrotu, kas interesē vietnes lietotājus, un varētu uzlabot vietnes funkcionalitāti, padarīt to ērtāk lietojamu. Analītiskās sīkdatnes identificē tikai lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti.
Atsevišķos gadījumos dažas no analītiskajām sīkdatnēm vietnes īpašnieka vietā saskaņā ar tā norādījumiem un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem pārvalda trešās personas – datu apstrādātāji, piemēram, Google Adwords.

Mārketinga sīkdatnes

Mārketinga sīkdatnes izmanto, lai apkopotu informāciju par lietotāja apmeklētajām tīmekļa vietnēm un piedāvātu noteiktam lietotājam interesējošus Biznesa vadības koledžas vai sadarbības partneru piedāvājumus un pakalpojumus, kā arī adresētu konkrētā lietotāja izrādītajai interesei atbilstošus piedāvājumus.
Parasti šīs sīkdatnes ar vietnes īpašnieka atļauju atbilstoši norādītajiem mērķiem izvieto trešās personas, piemēram, Google Adwords, Facebook, Twitter, Yandex vai citas. Mārketinga sīkdatnes lietotāja galiekārtā tiek uzglabātas pastāvīgi.

Kādiem mērķiem Biznesa vadības koledža izmanto sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas, nodrošinātu sociālo saziņas līdzekļu funkcijas un analizētu mūsu datplūsmu. Informāciju par to, kā jūs izmantojat mūsu vietni, mēs arī kopīgojam ar saviem sociālās saziņas līdzekļu, reklamēšanas un analīzes partneriem, kuri to var apvienot ar citu informāciju, ko viņiem sniedzat vai ko viņi apkopo, kad lietojat viņu pakalpojumus.
Biznesa vadības koledža izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vietņu un mājas lapas izmantošanu:

  • nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti;
  • pielāgotu mājaslapas funkcionalitāti lietotāja lietošanas paradumiem – tai skaitā valodai, meklēšanas pieprasījumiem, iepriekš apskatītajam saturam;
  • iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku u.c.;
  • lietotāju autentifikācijai;
  • gadījumā, ja lietotājs ir Biznesa vadības koledžas pakalpojumu klients, lai parādītu lietotāja vajadzībām atbilstošus pakalpojumus un piedāvātu citu Biznesa vadības koledžas radītu vai izplatītu piedāvājuma informāciju, apmeklējot Biznesa vadības koledžas vietni.

Cik ilgi tiek glabātas sīkdatnes

Ja nav noteikts citādi, sīkdatnes tiek glabātas, kamēr tiek izpildīta darbība, kādam nolūkam tās vāktas, un pēc tam tās tiek dzēstas. Sīkdatņu informācija netiek nodota apstrādei ārpus Eiropas Savienības un EEZ.

Sīkdatņu apstiprināšana un atspējošana

Apmeklējot Biznesa vadības koledžas vietni, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes un sīkdatņu izmantošanas nolūku. Piekrītot sīkdatņu izmantošanas nolūkam, lietotājs apstiprina, ka ir iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem, gadījumiem, kad informācija tiek nodota trešajai personai, un tiem piekrīt. Attiecīgi, sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir lietotāja piekrišana. Ja izmantojot vietni lietotājs nosūt pieteikumu vai piekrīt automātiskai profila izveidošanai, lai piekļūtu atsevišķiem Biznesa vadības koledžas studiju materiāliem, vai noslēdz līgumu par studiju vai kursu apguvi ārpus interneta vietnes un izmanto izveidoto viņam personālo profilu, lai piekļūtu tālmācības studiju materiāliem – sīkdatņu apstrāde vajadzīga līguma vai pakalpojuma izpildei, vai, lai Biznesa vadības koledža izpildītu savu likumisku pienākumu vai īstenotu likumīgas intereses.
Ikvienas tīmekļa pārlūkprogrammas drošības iestatījumos iespējama sīkdatņu ierobežošana un dzēšana. Tomēr jāņem vērā, ka nevar atteikties no obligāto un funkcionālo sīkdatņu lietošanas, jo bez tām vietnes pilnvērtīgas lietošanas nodrošināšana nav iespējama.

Kontaktinformācija

Ja lietotājam ir radies jautājums par sīkdatņu izmantošanu, viņš var sazināties ar SIA “Biznesa vadības koledža”, izmantojot šādu kontaktinformāciju: bvk@bvk.lv

Portāla esiveiksmigs.lv privātuma politika

Dalies jaunumos!