istas dzives problemas_esiveiksmigs.lv

 • Ja Tu ieliec monētu tukšā vīna pudelē un ieliec korķi, kā tu vari dabūt ārā monētu neizņemot korķi ārā un nesaplēšot pudeli? 
  Atbilde
  Iespied korķi uz iekšu un izkrati monētu.

 

 • Tev ir četri slēdži, kurus var ieslēgt un izslēgt. Viens no tiem ir gaismas slēdzis blakus istabai, kurā šobrīd nav ieslēgta gaisma, bet Tu diemžēl nezini, kurš slēdzis no šiem četriem ir īstais, jo pārējie 3 slēdži nedara neko. No istabas, kurā ir slēdži, Tu nevari redzēt, vai gaisma blakus istabā ir ieslēgta vai izslēgta. Tu vari slēgt slēdžus iekšā – ārā, cik bieži vēlies, bet, kad ieej blakus istabā Tev ir jābūt gatavam pateikt, kurš ir īstais gaismas slēdzis un Tu vairs nedrīksti atgriezties istabā, kurā ir gaismas slēdži. Nedrīkst arī pavērt tikai durvis, lai redzētu, vai spīd gaisma!
  Kā tu noteiksi, kurš gaismas slēdzis (1, 2, 3, 4) kontrolē gaismu blakus istabā? 
  Atbilde
  Ieslēdz slēdžus 3 un 4 un pagaidi 15 minūtes. Tad izslēdz 3. slēdzi, ieslēdz 2. un dodies uz istabu. Ja spuldzīte ir tumša un auksta, to kontrolē 1. slēdzis, ja spuldzīte ir ieslēgta un auksta, to kontrolē 2. slēdzis, ja spuldzīte ir tumša un silta, to kontrolē 3. slēdzis, ja spuldzīte ir ieslēgta un silta, to kontrolē 4. slēdzis.

 

Dalies jaunumos!