Ar ko sākt sava biznesa izveidi. 2 daļa.
08.06.2017
Ieraksti sevi, lai uzlabotu savas prasmes
19.07.2017
Rādīt visu

4 pierādīti iemesli, kādēļ intuitīvi cilvēki kļūst par izciliem līderiem

Pin It

Vai esi kādreiz sastapis cilvēkus (direktoru, veikala vadītāju, skolotāju, kolēģi, kaimiņu, draugu), kuri ir krietni radošāki un inovatīvāki kā citi? Vai esi aizdomājies, kāpēc viņi tādi ir?

Esam novērojuši divu veidu līderus. Vieni par primāru darbu uzskata, ka nepieciešams visu laiku radīt kaut ko jaunu, tāpēc pastāvīgi izmanto savu analītisko prātu, lai būtu radoši rezultāti. Otri līderi ir tādi, kuri vēlas izmēģināt ko jaunu, tāpēc izmanto savu intuitīvo prātu, lai būtu inovatīvi. Taču ir arī skeptiķi, kuri uzskata, ka paļaušanās uz savām 6 maņām, uz savām iekšējām sajūtām jeb pakļaušanās intuīcijai – ir muļķīgi, jo tas nav racionāli.

Laikam ejot, esam pieredzējuši, ka intuitīvie līderi ir lielāki pētnieki un atklāj vairāk, nekā tie, kuri savu intuīciju neizmanto. Tas ir tādēļ, ka intuitīviem līderiem piemīt konkurences priekšrocības – viņi ir ātrāki, gudrāki un izlēmīgāki (patērē mazāk laika, lai izšķirtos starp 2 vai vairāk lēmumiem).

Daudzi netic intuīcijas pastāvēšanai, jo uzskata, ka tā ir parasta zemapziņa un pašapmāns. Citi, savukārt, intuīciju pieņem par viediem vārdiem/lēmumiem, kas nāk no sirds, par augstāku spēku ietekmi uz to, ko mēs zinām un domājam, par neapgāžamu sajūtas pareizību, ka vajag darīt tieši tā un nekā citādāk.

ideja_intuicija_radosums_lideris_esiveiksmigs.lv

Taču intuīcija ir kas vairāk par to visu. Lūk, 4 piemēri iz dzīves par to, kā mūsu intuīcija strādā patiesībā un kā to izmantot, lai uzlabotu savas līdera spējas.

  1. Mūsu intuīcija ir visas mūsu pieredzes uzkrāšana

Viss, ko jebkad esi piedzīvojis, ikviens cilvēks, ko jebkad esi saticis, ikviena veiksme un neveiksme uzkrājas tava prāta datu bāzē. Šis VISS arī veido tavu atmiņas čipu/atmiņa skarti, kuru pēcāk tu izmanto, apzināti vai neapzināti.

  1. Mūsu intuīciju veido visu līdz šim izlasīto grāmatu apvienojums

Mēs visi lasām. Viens lasa grāmatas, otrs žurnālus, cits – rakstus vai blogus internetā, vai plakātus uz ielas. Mēs lasām, jo tādā veidā vārdi rada mūsu iespaidus, tie atstāj noteiktus nospiedumus, kurus mēs atceramies visu dzīvi. Iespējams tieši tagad tu nevari atcerēties, kas bija vienā vai otrā grāmatā, taču pienāks brīdis un tu atcerēsies visu J Citi trenē atmiņu un šādas lietas var “izvilkt” no saviem prāta krājumiem jebkurā brīdī.

  1. Mūsu intuīciju veido katrs cilvēks, ko jebkad esam satikuši

Padomā par savām tikšanās reizēm, arī par nejauši satiktiem cilvēkiem. Mēs ticam, ka praktiski ikviens cilvēks, ko jebkad esam satikuši savā ceļā, ir mums kaut ko iemācījis. Jebkurā gadījumā, apzināti vai neapzināti, tu esi kaut ko paņēmis no katra satiktā cilvēka – vai tas ir žests, vai smaids, vai atziņa, vai kāds interesants fakts.

  1. Mūsu intuīcija ir datu un faktu apkopojums

Esam pārliecināti, ka gadiem ejot tu esi uzkrājis daudz un dažādus uzticamus un mazāk uzticamus faktus, datus par visu, ko esi redzējis, dzirdējis, sajutis; un tavs prāts ir izveidojis tādas kā izklājlapas, kurās ir strukturēti salikta informācija, kura ir vai varētu būt svarīga. Šis apkopojums arī ir tava dzīves pieredze un zināšanu pūrs, kurš tiek “atvērts” pēc vajadzības vai stresa situācijā.

intuicija_radosums_lideris_esiveiksmigs.lv

Patiesībā ikviens izmanto savu intuīciju, tikai vieni to dara apzināti – tie ir tie intuitīvie līderi, citi nemaz nenojaušot, ka viņam arī piemīt šādas “spējas” – un šie ir skeptiķi, racionālie cilvēki. Nopietni.

Tagad atsēdies, atslābinies un padomā par katru jebkad satikto cilvēku, par katru faktu, kas tev ir noglabāts kaut kur prāta tālākajā nostūrī, par katru sajūtu, ko jebkad esi piedzīvojis. Un katru reizi, kad vēlies būt radošs un inovatīvs, atceries kādu no šiem faktiem, atceries kādu no jebkad saņemtajām atbildēm vai saviem vai citu pieņemtiem lēmumiem. Mūsu smadzenes darbojas kā skeneris – katru reizi, kad vēlies ko atcerēties, tas sāk skenēt un pārskatīt katru iepriekš minēto lietu, līdz kamēr atrod ko meklē. Ja tu tagad domā “Kā tad! Un kad man vajadzēja eksāmenā atcerēties, kur atrodas Mjanma, nekā!”, tad šeit vienkārši nostrādāja stress, kas bloķēja piekļuvi.

Citkārt tu noteikti esi dzirdējis vai vēl dzirdēsi tādu kā klusu balstiņu, kas tev saka “Jā, dari tā”, “Jā, tas būs pareizi!” Un tā būs tavas intuīcijas spēks, kas ir atbilde no mūsu pieredzes un gudrības. Jo vairāk mēs zinām, jo vairāk mēs mācamies, jo vairāk mēs pieredzam – jo vairāk tiek noglabāts mūsu prātos.

Lūk, kādēļ vieni līderi var būt vairāk inovatīvāki un radošāki par citiem – jo viņi neizmanto sava prāta analītisko kontroli. Viņi “palaiž brīvībā” to, ko zina, savienojot vairākas savas dzīves pieredzes vienā atbildē, saņemot vairāk informācijas kā jebkurš, kurš atbildes meklē internetā.

Kā reiz teicis Einšteins, intuitīvs prāts ir svēta dāvana, bet racionāls prāts ir tā uzticīgais kalps. Mēs esam izveidojuši sabiedrību, kas godā kalpus un ir aizmirsis par dāvanu.

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.