7 atmiņu veicinošas aktivitātes
24.05.2016
10 iespejas atistit runas spejas_esiveiksmigs.lv
10 veidi, kā uzlabot savas oratora spējas
31.05.2016
Rādīt visu

5 izcilas stratēģijas, kā apvienot prioritātes

lidzsvars- gimene- darbs- studijas- koledza- strategija- planosana- BVK
Pin It

Vai zini, kas ir Svētais Grāls? Un kas ir ikviena uzņēmēja Svētais Grāls? Tā ir prasme apvienot privāto dzīvi ar citām prioritātēm – darbu, hobiju, studijām. Kā apgūt šo mākslu – saņemt maksimāli daudz, neziedojot sev nozīmīgas lietas vai cilvēkus? Atklāsim Tev pasaulē pazīstamu cilvēku 5 stratēģijas, kā apvienot prioritātes, nezaudējot.

Iekļauj ģimeni savā ikdienas plānā/ grafikā

Ja parasti strādā no 9 rīta līdz 6 vakara, tad pārējām aktivitātēm nemaz tik daudz laika neatliek. Kamēr pēc  darba ieskriesi veikalā, tad vēl treniņi/ hobijs, kamēr mājās, un, skat, ir jau gandrīz 11 vakarā. Citās valstīs uzņēmēji ļoti bieži, laika taupības nolūkā (iespējami, arī citi iemesli), darba dienu daļēji pavada ar savu ģimeni. Kā? Kopā pusdienojot, ejot pastaigā uz parku, darot kopā nozīmīgas lietas. Patiesībā, sanāk daļēji pieskaņoties ģimenes dienai (jo Tu esi viens pret veselu pulku 🙂 ).
Šeit galvenais ir ne tikai plānotājā pierakstīt, ka meitai vai dēlam šodien ir dzimšanas diena un sekretāri vai kolēģi aizsūtīt uz veikalu pēc dāvanas vai to vienkārši pasūtīt internetā, bet gan no tiesas savā darba dienā iekļaut arī reālu tikšanos ar ģimeni. Kaut uz stundiņu. Šāda attieksme, Tev, iespējams, neko daudz nenozīmēs, tomēr ģimenei tas būs patiesas mīlestības apliecinājums.

Izveido rutīnu

Tātad, no sākuma izpēti savu darba dienu – savus ieradumus, pieradumus, kad un ko Tu dari. Ja ikdienā ejot pusdienās, Tu ņem līdzi telefonu, lai vienmēr būtu sazināms kolēģiem un sadarbības partneriem, lai varētu atbildēt uz vēl aizvien neatbildētiem e-pastiem, ievies jaunu tradīciju – pusdienās ņem līdzi telefonu, lai piezvanītu savai ģimenei. Tā Tu būsi par soli tuvāk viņiem un radīsi sev veselīgu ieradumu. Kā uzskata Vendija Vuda (Wendy Wood, sociālais psihologs), šādi labie ieradumi veicina (kurus izmanto visietekmīgākie un sekmīgākie pasaules spēlētāji) stresa līmeņa samazināšanos un pastiprina apdomību, kas neļauj pieņemt spontānus un, bieži vien, neveiksmīgus lēmumus.

Iemācies pateikt “Nē”

Par šo punktu un to, cik tas ir svarīgs ikviena dzīvē, noteikti būsi jau dzirdējis. Bet, ja gadījumā neesi, tad mēs Tev dosim nelielu ieskatu.
Prasme pateikt “Nē” ir svarīga tādēļ, lai Tu mazliet piebremzētu, neskrietu visam un visiem pakaļ, kā vēja brāzma no jūras. Tas ir svarīgi arī tādēļ, lai Tu saprastu, ka ne visam ir jāpiekrīt, ne visiem ir taisnība un ne jau visiem ir tiesības Tevi regulēt. Tu neesi leijerkaste vai marionete. Tas būtībā attiecas arī uz lūgumiem ik vakaru palīkt ilgāk darbā, biežāk kā citiem aizvietot apslimušu kolēģi, iespēju strādāt brīvdienās utt.
Atceries, arī dažreiz atsakot vai kādā citā lietā pasakot “Nē”, Tu esi un paliksi labs kolēģis, pluss, būsi vēl labāks tēvs vai labāka māte. Samazinot atbildību un pienākumus, Tev būs iespējams vairāk laika pavadīt ar ģimeni vai darboties kopīgā hobijā.

Strādā gudrāk, nevis grūtāk

Ko Tu teiktu, ja mēs atklātu, ka Tavā darba nedēļā ir pat vairākas stundas, kuras Tu varētu pavadīt ar ģimeni, bet kuras pagaidām ir paslēpušās? Mēs Tev to atklāsim, tomēr no sākuma, Tev ir jāapsola, ka liksi smaidīt tiem, kuri Tev ir dārgi.
Ja strādā tādā darbā vai amatā, kurā vari atļauties uzticēt daļu savu pienākumu citiem, izmanto to. Ja vari atļauties piesaistīt ārpakalpojumu sniedzējus, dari to. Tomēr izvēlies viņus apdomīgi – apzini, vai viņi izprot Tavu darbības jomu, vai pilnībā saprot, kas ir jādara, kādi ir darba izpildes termiņi, kā arī, vienojieties, kādas būs jūsu sadarbības izmaksas.
Otrs veids, kā ietaupīt savu laiku, ir iepirkties online veikalos, nevis doties pēc darba vēl “ekskursijā” pa veikaliem. Jā, iespējams, Tu samaksāsi +5 EUR par preču piegādi, tomēr ietaupīsi savu laiku, kuru vari izmantot kvalitatīvāk.

Plāno savu laiku

Jā, šis, nu dien’, nav nekāds jaunums. Tomēr atkārtot, nekad nav slikti, īpaši, ja atkārtojot sen zināmas lietas, atklāt ko jaunu.
No vienas puses, papildu darbu ieplānošana, jau tā saspringtajā un pārpildītajā darba dienā, it nemaz nepatiks Taviem tuviniekiem, vai ne? Nepareizi! Pētījumi atklāj, ka īsa laika pavadīšana tikai ar sevi vien, palīdz uzlabot apmierinātību ar dzīvi un palielina produktivitāti. Šobrīd nav nozīmes, vai Tu esi atvaļinājumā ar draugiem, ģimeni, vai atrodies darbā, jo galvenais ir atrast iespēju, kaut pāris minūtes dienā, pabūt pilnīgā vienatnē. Izbaudi mirkli. Šādas vientulības minūtes, sniedz krietni lielāku atpūtu, nekā kopīgs kino apmeklējums, laicīga iešana gulēt utt. Šajā laikā atļaujies darīt, ko vien vēlies – aiziet uz SPA, pusstundu baseinā, kafiju un sen kārotu grāmatu vietā, kur jau sen vēlējies pabūt, brauciens ar motociklu līdz jūrai… Uzskati to par atļauju doties mikro atvaļinājumā un nedomāt par lietām, kas Tevī izsauc nervozitāti.

“Ērts” līdzsvars privātās dzīves un darba un/vai studiju jomā ir iespējams. Viss, ko Tev ir nepieciešams paveikt, ir pareizi saplānot savu ikdienu, ieplānojot tajā arī 5min pauzi tikai sev.
Šāds līdzsvars ir iespējams, tas ir reāls un to var sasniegt ikviens, kam ir svarīgi visām lietām sniegt vienlīdzīgu uzmanību. Ja Tev tas jau ir izdevies, droši padalies savā pieredzē, rakstot zemāk komentāru sadaļā.

Veiksmīgi!

Avots: https://www.entrepreneur.com/

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.