iedvesmas citati_esiveiksmigs.lv
30 slavenas atziņas, kuras iedvesmos Tevi gribēt un būt veiksmīgam
16.05.2016
7 atmiņu veicinošas aktivitātes
24.05.2016
Rādīt visu

27 biznesa idejas, kuras var realizēt ar budžetu zem €1000

27-biznesa-idejas-ar-budzetu-mazak-par-1000eur_Esiveiksmigs.lv
Pin It

Laura Kattano pameta darbu restorānā, lai uzsāktu patstāvīgu biznesu un paveiktu to mazāk kā 1 gada laikā. Viņas lielākās start-up izmaksas? Veca datora aizvietošana un apmēram $400 lielas izmaksas, lai nokārtotu juridiskās formalitātes. Kopš tā laika Kattano ir vairāki tūkstoši klientu un šis skaitlis aug ik dienu. Turklāt par viņu un viņas darbu ir rakstījuši jau vairāki modes žurnāli!

“Mans padoms ir vienkārši iet un darīt,” saka Kattano. “Sākt biznesu nav viegli. Tas ir daudz smaga darba, bet ja Tu uztver savu idejas realizāciju nopietni, cilvēki to ievēros un noteikti Tevi atbalstīs.”

Ja Tu meklē iespēju vai ideju savam biznesam, uzreiz sāc ar savu prasmju un talantu apkopošanu un izpēti. (iesaka karjeras eksperti).

Karjeras un dzīves trenere Debora Brauna-Vilkmana saka: “Uzdod sev jautājumu “Kas mani aizrauj?” Cilvēki vēlas kontrolēt savu karjeru, tādēļ viņi veido jaunus uzņēmumus. Bet biznesa izveidošana, kas sākumā izmaksā mazāk kā €1000 ir ļoti vilinoša jebkuram, turklāt tā sniedz iespēju vienkārši izmēģināt. vai tas ir tas, ko Tu vēlies, vai esi tam esi radīts un vai tas strādās.”

Tātad, 27 biznesa idejas €1000:

1. Privātskolotājs

Ja Tev piemīt kādas unikālas spējas vai prasmes, vai ļoti labi attīstīts talants, neslēp sveci zem pūra. Vidējās privātskolotāja izmaksas (protams, atkarībā no tā, ko pasniedz) ir ap €18 stundā.

2. Suņu staidzinātājs

Kaut arī Latvijā šī vēl nav populāra profesija, tomēr tā lēnām uzņem apgriezienus. Ne jau katrs, kurš ikdienā strādā no 9-18, spēj atļauties 3 reizes dienā aizskriet uz mājām, lai izvestu mīluli pastaigā. Tāpēc ir vajadzīgi cilvēki, kuri to dara viņu vietā, turklāt vēl profesionāli – zina ko un kad mājdzīvniekam vajag, kā viņš jūtas, kā uzmundrināt utt.

3. Profesionāls organizētājs

Ja Tev ir ķēriens uz tīrību un visa salikšanu īstajā vietā, Tu noteikti vari iet par profesionālu lietu kārtotāju. Ir uzņēmumi, kuros nepieciešams ieviest kārtību un ātri. Un ja esi apķērīgs, pat lietvedības dokumentu sakārtošana Tev nesagādās problēmas.
Turklāt, ir arī cilvēki, kuri ikdienā ir tik ļoti aizņemti, ka viņu mājās valda mūžīgais haoss, kurā pat viņi paši neorientējas. Piedāvā ieviest kartību viņu lietās un visu padarīt vēl ergonomiskāku.

4. Modes stilists

Jā, šis nav nekāds jaunums un, iespējams, tādu jau ir daudz. Tomēr lielākā daļa no populārajiem stilistiem ir tik dārgi, ka ne katrs tos var atļauties. Bet Tu, ar savu lielisko gaumes izjūtu, vari būt pieejams arī tiem, kas vēlas būt stilīgi, moderni vai vienkārši iemācīties labi izskatīties, bet nevar maksāt €100 stundā. Plus, Tu vari izveidot savu blogu par šo tēmu!

5. Tulks un tulkotājs

Starptautiskiem uzņēmumiem ir vitāli svarīga komunikācija ar savām ārzemju filiālēm un sadarbības partneriem. Un ne vienmēr pa rokai atrodas tulkošanas birojs. Viņiem parasti nav laika, jāstāv rindā un process ievelkas. Piedāvā savu vakanci. Tā būs iespēja Tev nopelnīt, bet viņiem ieekonomēt laiku un, iespējams, naudu.

6. Fotogrāfs

Tici vai nē, bet kaut arī mūsdienās visiem ir labas telefonu fotokameras, sociālās vietnes piedāvā automātisku fotoattēlu rediģēšanu, cilvēki joprojām ir slinki, lai izgatavotu kvalitatīvus attēlus. Turklāt, kā jau zināms, lai uzņēmējs varētu izmatot kādu bildi savā mājas lapā, tā ir jānopērk no licencētām bilžu datu bāzēm, kas nereti maksā labu naudu un kurām nav nekādas garantijas, ka tāda nav vēl pāris tūkstošiem uzņēmumu. Tev ir iespēja par simbolisku naudu piedāvāt savas īpaši viņiem veidotas bildes.

7. Izsūtāmais zēns

Daudziem cilvēkiem, īpaši mazajiem uzņēmumiem, nav laika pašiem nogādāt lietas no punkta A uz punktu B un tad vēl uz punktu C, bet kurjers var izmaksāt vairāk, kā sūtāmais ir vērts. Tāpēc, bez jebkādas kautrēšanās, vari piedāvāt savus pakalpojumus, piemēram, 1km rādiusā ap sevi (kas ir sākumpunkts) pieņem pasūtījumus, kurus pēcāk nogādā, kur viņiem vajag.

8. Rakstnieks frīlancers

Uzņēmumiem, īpaši jauniem uzņēmumiem ir vajadzīgs mājas lapas saturs, turklāt labs saturs. Ja Tava priekšrocība ir teksti, piedāvā savu kandidatūru.

9. Transkripciju meistars

Šeit ir darbs sākot ar video un audio intervijām un runām, un beidzot ar vienkāršiem skolu lekciju materiāliem. Ja esi lielisks rakstībā ar papildu brīvām stundām un datoru, Tu droši varētu sākt biznesu šajā jomā. Papēti šo jomu, nebūsi vīlies.

10. Rotaslietu izgatavotājs

Rotaslietu izgatavotājam visticamāk patiktu labāk izgatavot naudu un pelnīt pēc stundu likmes, tomēr šis ir darbs pacietīgajiem un arī dzen radošajiem. Tās var izgatavot no visa, kas ir pa rokai, kas spīd un, kas izskatās “dārgi”. Šobrīd vairs nav problēmu iekļūt kādā globālajā interneta tirgus platformā, lai pārdotu savus darbus, turklāt, tas praktiski neko nemaksā.

MIND YOUR BUSINESS: TEALEE, OTTAWA “Tējas nekad nav par daudz”. Studente uzsāka savu tējas biznesu: MIND YOUR BUSINESS: TEALEE, OTTAWA

11. Kosmētikas izplatītājs

Neskatoties uz to, ka kosmētikas uzņēmumu ir vairāk kā cilvēku, kuri lieto to produkciju, tik un tā ir iespēja veiksmīgi darboties šajā jomā. Piemēram, nevis sēžot uz vietas salonā vai veikala telpā, bet izvēloties efektīvāku veidu kā pārdot – tieši klienta mājās. Pirmkārt, izvēlies augstās klases kosmētiku. Otrkārt, šeit ir jāizvēlas pareizā auditorija un pareizais veids, kā viņus uzrunāt.

12. Vizāžists

Ja proti profesionāli uzklāt kosmētiku un orientējies šajā pasaulē, droši izmēģini savus spēkus šajā biznesā. Sākumā ievāc informāciju par aktualitātēm, par labākajiem produktiem un cilvēkiem, kas ilgojas pēc Taviem pakalpojumiem. Tad iepērc cik vari atļauties, bet pērc kvalitāti nevis kvantitāti! Par šādiem pakalpojumiem vidēji prasa  €35.
Ja nepieciešams treniņš – video apmācība + draugi izmēģinājuma trusīšu lomā 😉

13. Virtuālais asistents

Organizētiem cilvēkiem, kuri vēlas uzsākt savu biznesu, šis varētu būt lielisks starts. Virtuālais asistents ir persona, kura visus darbus, kas parasti ir jādara kāda vadītāja asistentam, veic virtuāli – sazinoties ar tiešo darba devēju tikai elektroniski vai telefoniski. Latvijā šis nav pārāk izplatīts darbs, tomēr lēnām tas kļūst populārs, jo cilvēkiem sākt pietrūkt laika visu paveikt pašiem.

14. Personīgais pavārs

Uzloki piedurknes un izvelc savus garšvielu krājumus. Personiskais kulinārijas meistars, kurš gatavo nevis restorānā, bet konkrētās ballītes, varētu būt laba izdevība un vēl neieņemta niša 😉 Domājams samaksa par vienu stundu darba varētu būt €20 + produkti.

15. Personiskais iepirkumu veicējs

Noteikti un ne reizi vien esi dzirdējis kādu sakām “Ārprāts, cik laiks! Man vēl uz veikalu jāpaspēj!”. Tad, nu, lūk, šī ir Tava iespēja piedāvāt savus pakalpojumus – iepirkties mūžīgi aizņemto ļaužu vietā, turklāt izdevīgāk! Viņu ieguvums – ietaupa savu laiku un zināmā mēra arī naudu, jo Tu noteikti zināsi, kur dabūt labākās lietas, par labākajām cenām. ASV par šādu darbu tiek maksāts ap $14 stundā.

16. Grafiskais dizaineris

Jā, tagad skaistus vizuālos var uztaisīt praktiski jebkurš, Tomēr uztaisīt profesionāli, lai patīk ne tikai Tev, bet arī apkārtējiem, pareizajos izmēros un kvalitātē, var cilvēks ar speciālām zināšanām. Strādāt aģentūrā ir labi, tomēr tā ņem savu procentu. Tev ir iespēja šo procentu atstāt sev. Turklāt, iedomājies – Tu esi pieejams jebkurā uzņēmumam vajadzīgajā mirklī, īpaši, kad kaut kas ir aizmirsies un laiks, saziņai ar aģentūras projektu vadītāju, tad maketētāju, praktiski nav.

17. UI/UX izstrādātājs

UI  jeb User Interface ir viss, kas ir informācijas ierīcē un ar ko varētu saskarties lietotājs, sākot no datora ekrāna, klaviatūras, peles, ekrānā uznirstošām ikonām, izgaismotiem simboliem, palīdzības piedāvāšanas ziņām un logiem, pieteikuma programmām un citām aplikācijām, kuras uzlabo klientu apkalpošanu, lapas apmeklētību utt.
UX jeb User Experience – tas, kas katram uzņēmējam, kam ir sava mājas lapa ir regulāri jāpārbauda (vai saites, mājas lapa vai aplikācija strādā labi, vai ir draudzīga visām mobilajām ierīcēm u. tml.). Ne katrs uzņēmums vēlas pieņemt darba patstāvīgu darbinieku, kurš pildīs UI un UX speciālista pienākumus, jo tas ir dārgi. Tomēr uz pāris dienām vai nedēļām – var. Ja tev ir IT pieredze, lūk, Tava iespēja.

18. Sociālo tīklu administrators

Ja esi sociālo tīklu aktīvs lietotājs un lietpratējs, pārzini knifus un efektīvākās klientu sasniegšanas metodes, izmantojot sociālos tīklus, laipni lūgts šajā biznesa vidē. Mūsdienās sociālie tīkli ir tik populāri, ka daļa cilvēku informāciju par uzņēmumu meklē nevis, piemēram, Google, bet Facebook. Līdz ar to, ja Tevis nav Facebook, Tevis nav tirgū. Piedāvā apkalpot un attīstīt šo uzņēmuma jomu un tev noteikti veiksies, jo ne jau visiem uzņēmumiem ir vajadzība pēc aģentūras pakalpojumiem. Viņiem pietiek arī ar vienkāršā cilvēka zināšanām.

19. Konsultants

“Katrai industrijai varētu būt savs īpašais konsultants, padomnieks. Lai kļūtu par veiksmīgu konsultantu, Tev vajadzīga zināma pieredze konkrētajā nozarē,” stāsta karjeras eksperte Džila Jacinto (Jill Jacinto).

Kā konsultants Tu varētu palīdzēt veidot jaunus biznesa kontaktus, izpētīt situāciju tirgū un uzņēmuma iekšienē, veidot attīstības, pārdošanas u.c. stratēģijas.

20. PR speciālists

Daudziem uzņēmumiem nemaz nav sava sabiedrisko attiecību speciālista, viņi to piesaista pēc nepieciešamības. Un, ja Tev ir pieredze šajā jomā vai nesen esi absolvējis šo programmu, droši piedāvā savu kandidatūru.

Avots: chic-booth.com

21. Kāzu plānotājs

Kāzu aģentūras, protams, rīko kāzas ar vērienu – lielas, plašas vai tieši pretēji – mazas, bet ar saviem elementiem. Protams arī izmaksas ir attiecīgas. Tomēr, ja Tev ir gaumes izjūta, zini, kas šobrīd ir modē, jūti cilvēku noskaņojumu un vari uzminēt vēlmes, vai pazīsti labākos, ātrākos, izdevīgākos,- nekautrējoties meties iekšā šajā nišā. Tas ir jauks, jautrs un pieredzes bagāts bizness.

22. Pasākumu plānotājs

Mārketinga un sabiedrisko nodaļas vai vismaz speciālisti ir praktiski ikvienā uzņēmumā, tomēr ne katrs uzņemas plānot, organizēt vai vadīt korporatīvos pasākumus. Princips tas pats – Tev ir jābūt gaumei, zināšanām vai vismaz radošumam un labiem paziņām, ražotāju vai piegādātāju lokā.

23. Īpašuma uzraugs

Vēl nesen šīs profesijas pārstāvjus sauca par sulaiņiem, vismaz tā apgalvo karjeras eksperti. Jo šie cilvēki, īpašumu uzraugi, būtībā pilda tos pašus pienākumus, kuras parasti veica sulaiņi. Īpašuma uzraugi seko līdzi namam, kārtībai tajā (tomēr pats neveic uzkopšanas darbus) un nodrošina, lai viss notiktu precīzi laikā un īstajā brīdī. Šādus uzraugus algo cilvēki, kuriem pieder vairāki īpašumi. Protams, Latvijā šādu nav daudz, tomēr izmēģināt laimi šajā jomā var.

24. Sagādnieks ēdināšanas jomā

Kamēr personāla vadītājs rūpējas par darbinieku sagādāšanu, Tu, kā sagādnieks, rūpējies par maltītes piegādāšanu laikā, seko līdzi kvalitātei. Ja esi izcils pavārs, kurš spēj veikt vairākus darbus vienlaicīgi, droši gatavo pats šīs maltītes. Iespējams ietaupīsi finanses un saņemsi uzslavas, paturot ietaupījumu 🙂

25. Privātais treneris

Ja Tu domā, ka mūsdienās katrs var būt pats sev treneris, noskatoties Youtube video pamācību vai kādu citu iedvesmojošu video stāstu, Tu maldies. Jā, mēs varam strādāt paši ar sevi, tomēr, vai mēs to darām pareizi, nekaitējot savam ķermenim un veselībai? Privātais treneris ir domāts tieši tam – lai mēs trenētos pareizi. Tavs pluss būtu tāds, ka Tu nekonsultēsi trenažieru zālē vai fitnesa klubā, Tu strādāsi individuāli, jebkurā Tavam klientam ērtā vietā un laikā.

26. Grāmatvedis

Ja esi sertificēts grāmatvedis, vari uzsākt savu privātpraksi – konsultē uzņēmējus, privātpersonas, palīdzi viņiem ar nodokļu atmaksām, gada bilancēm, grāmatvedības dokumentu sakārtošanu pirms auditoru ierašanās.

27. Redaktors

Šodien visi ir tik steidzīgi, ka trūkst laiks ne tikai, lai uzrakstītu preses relīzi, bloga rakstu vai citu saturu, bet arī lai to pārlasītu, pielabotu stilistiski un izlabotu gramatiku. Ja valoda ir Tava stirpā puse, Tev ir laiks lasīt un patīk meklēt/labot kļūdas, šī ir Tava joma. Jo specializētās firmas par to prasa lielāku samaksu no uzņēmumiem, nekā to varētu darīt Tu.

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.