Lasīšana attīsta prasmi izprast apkārtējos
Lasīšana attīsta prasmi izprast apkārtējos
17.08.2016
Skolotāju spožākie izteicieni
Skolotāju spožākie izteicieni
30.09.2016
Rādīt visu

24 lietas, kuras ir jādara tagad, lai vecumdienās neko nenožēlotu

24 lietas, kuras ir jādara tagad, lai vecumdienās neko nenožēlotu
Pin It

Jaunība – tas ir forši! Tā ir ātra, enerģiska, pilna ar košiem iespaidiem. Ja mīl, tad uz visiem laikiem, ja ceļot, tad uz pasaules malu! Tomēr ir cilvēki, kuri šajā vecumā (un es nerunāju tikai par jaunību, kas ir 14 gados, bet arī par to, kas ir 20, 25, 30, 35 gados) jau domā, ka tam visam nav laika vai, ka laiks taču vēl ir daudz. Ir kas jau domā par karjeru vai, ka to nemaz nevar atļauties – izbaudīt, izjust, redzēt. Sliktākais variants ir atbilde “Kam man to vajag?” vai “Man vēl būs laiks padejot, pasmaidīt pretimnākošajam, pabūt Indijā, iemācīties franču valodu…” Tomēr, laiks tiešām lido vēja spārniem. Šodien Tev ir 16, bet jau pēc mirkļa – 26, un tā gadu no gada.

Mēs piedāvājam Tev nedomāt pārlieku nopietni, jo tas, ko visu laiku atliksi uz vēlāku, tur arī paliks – gan jau vēlāk. Zemāk ir 24 izcilas iespējas, kuras ir vērts realizēt, negaidot sirmo gudrību. 🙂

 

1.Sagaidi saulrietu neparastā vietā

Tas var būt mūsu pašu Koklas rags, kāda maza saliņa ezera vidū vai augstā, bet noteikti drošā vietā! Vēl saka, ka saulrieta laikā izteiktās vēlēšanās piepildās 🙂

Sagaidi saulrietu neparastā vietā - esiveiksmigs.lv - @Similars

@Similars

2.Dodies ceļojumā

Tauta stāsta, ka cilvēks, kurš visu savu naudu tērē ceļojot, nevis “apaugot” ar mantām, iegūst krietni vairāk. Un tas ir tiesa – pat pēc neliela ceļojuma uz tuvāko pilsētu vai pārgājiens gar Daugavas lokiem, atver ceļotājam jaunu pasauli. Tikai aizdomājies, cik daudz nezināmā ir citur! Starp citu, Austrālijā iespējams uztaisīt pašiņu ar zvēriņu – Kvokka! 🙂

Dodies ceļojumā - esiveiksmigs.lv - @drollnation

@drollnation

3. Ja Tev ir jaunāks brālis, māsa, mācīca, brālēns, pusbrālis… atrodi laiku arī viņiem.

Vecākajiem bērniem vienmēr ir vairāk darbu, nekā laika. Tā nu viņš ir. Bet, kā jau minējām punktā nr.1, laiks ir neapstādināms, un Tu nekad nenožēloši laiku, ko esi pavadījis ar “sīko”. Turklāt, arī viņi drīz pieaugs un jums būs kopīgas tēmas.

Ja Tev ir jaunāks brālis, māsa, mācīca, brālēns - atrodi laiku arī viņiem - @Flickr

@Flickr

4. Kaits tikai teorētiski? Nē!

Laiks izmēģināt lasīto arī praksē! Vai tev patīk vijolspēle vai metāls? Varbūt esi zinošs par skeitborda vau kaitsērfinga lietām? Nu, ko, tad ir īstais laiks no teorētiskajām zināšanām pāriet pie praktiskām!

Kaits tikai teorētiski? Nē! - @Imgur

@Imgur

5. Uzvari savu fobiju!

Piemēram, ja Tu tagad baidies no zirnekļiem, Tu no tiem baidīsies arī 60 gados. Un iesdomājies, kā izskatīsies opis, kur spiedz un bēg prom no kukaiņa? 🙂 O.K., pat ja tie nav kukaiņi, bet ūdens, augstums, tumsa… Met izaicinājumu savām bailēm un kļūsti drošsirdīgāks, stiprāks un noteikti, brīvāks.

Uzvari savu fobiju! - esiveiksmigs.lv - @Wahlhuetter

@Wahlhuetter

6. Nepaej garām tiem, kam vajadzīga palīdzība

Mēs ticam, ka tieši Tu esi tas labais brīnumdaris, kuru kāds kaut kur gaida. Sākt labos darbus var arī ar mazumiņu, piemēram, ar barības iegādi tuvākajai patversmei. Un zini, tā var būt gan patversme dzīvniekiem, tad tādiem pašiem cilvēkiem kā mēs un Tu.

Nepaej garām tiem, kam vajadzīga palīdzība - esiveiksmigs.lv - @Flickr

@Flickr

7. Realizē savu neiedomājamāko projektu

Tieši tagad ir tas laiks, kad ar “svaigu” galvu var ģenerēt idejas un radīt lietas, kuras vēlāk var gadīties, kāds būs izdomājis un uztaisījis. Tāpēc nenokavē savu iespēju! Viss sanāks. Pat Tavs pirmais solis projekta realizēcijai, jau ir mazā uzvara.

Realizē savu neiedomājamāko projektu - esiveiksmigs.lv - @Viewminder

@Viewminder

8. Jebkurā situācijā, atrodi laiku mācībām

Eksāmeni un citi pārbaudes darbi vienmēr pienāk nemanot. Nevajag tajā vainot ātri skrienošo laiku, aizņemtās darba dienas vai citus cilvēkus… Tiklīdz ir brīvs brīdis, pusstunda vai stunda, palasi savus pierakstus. Šādi aizķerās labāk, nekā sastumjot visu informāciju vienā reizē.

Jebkurā situācijā, atrodi laiku mācībām - esiveiksmigs.lv - @BiznesaVadibasKoledza

@BiznesaVadibasKoledza

9. Sacenties, lai sasniegtu vairāk!

Sacensību gars ir lielisks palīgs mūsu attīstībā, prakstiski jebkurā jomā, vai tā ir kulinārija, celtniecība, dizains, programmēšana vai arheoloģiskie izrakumi. Galvenais – neapstājies uz jau sasniegtā!

Sacenties, lai sasniegtu vairāk - esiveiksmigs.lv - @WorldBaserace

@WorldBaserace

10. Izmanto iespēju iemācīties arodu no īstiem meistariem

Pieredze ir jāiegūst pakāpeniski, pieļaujot kļūdas. Tomēr ir iespēja šo kļūdu skaitu samazināt: atrodi gudro skolotāju un smelies zināšanas no viņa. Vislabāk, vairākiem.

Izmanto iespēju iemācīties arodu no īstiem meistariem - Biznesa vadības koledža - @Similar

@Similar

11. Vismaz reizi dzīvē izbaudi karnevālu!

Karnevāls ir unikāls un jautrs pasākums, kurš uzlādē ar pozitīvām un spilgtām emocijām, enerģiju un priecē skatu ar tikpat unikāliem un košiem tērpiem. Pat tad, ja Tev nav garastāvokļa, garlaicīgi nebūs, jo tas ir šovs! 🙂

Vismaz reizi dzīvē izbaudi karnevālu - esiveiksmigs.lv - @Shasta Darlington

@Shasta Darlington

12. Realizē sapni par kuru jau sen domā!

Varbūt vēl ir pāragri teikt, bet realizē (bērnības) sapni! Fantazēt ir ļoti labi, jo tā mēs attīstām savu prātu un spēju vizualizēt, bet kas mums liedz kaut ko reāli paveikt? Var gadīties, ka Tava sapņa realizācija jau tagad, pāraug profesijā vai biznesā!

Realizē sapni par kuru jau sen domā - esiveiksmigs.lv - @NASA

@NASA

13. Dejo pa peļķēm svešā pilsētā 🙂

Ir kāda atziņa par dzīves baudīšanu un dejošanu lietū, tomēr atkarībā no situācijas, mēs šos vārdus uztveram citādāk. Šoreiz runa ir par burtisku dejošanu lietū 🙂 Izbaudi jaunību un patiesas emocijas. Priecājies par sauli, vēju, lietu, par puķi uz palodzes senā ēkā. Atļaujies būt arī romantiķis 🙂

Dejo pa peļķēm svešā pilsētā - esiveiksmigs.lv - @Asset

@Asset

14. Atrodi sevī drosmi būt tādam, kāds esi!

Mēs bieži dzirdam tādas frāzes kā “tā ir pieņemts”, “tas nav normāli”, … Bet, ja runa ir par māksliniecisko pusi un talantu attīstību, tad visām tāda veida barjerām nevajadzētu skatīties virsū. Tu esi tas, kas esi. Ļauj pasaulei sadzirdēt Tevi un Tu tai iepatiksies.

Atrodi sevī drosmi būt tādam, kāds esi - esiveiksmigs.lv - @Caio

@Caio

15. Cīnies par to, kas Tev ir patiesi dārgs

Šeit mēs nerunājam par lietām. Tās nāk un iet, šodien tās ir jaunas, rīt jau izmetīsi. Mēs runājam par cilvēkiem.
Attiecības ar cilvēkiem ne vienmēr ir saulainas, jo katrs mēs esam citādāks. Tomēr, vai tas ir ģimenes loceklis vai labākais draugs/ draudzene, un ja Tev šis cilvēks kaut ko nozīmē, nāksies iziet cauri dažādiem pārbaudījumiem un piedzīvojumiem. Turoties kopā ar īstajiem cilvēkiem, dzīvē nepazudīsi.

Cīnies par to, kas Tev ir patiesi dārgs - esiveiksmigs.lv - @Commondreams

@Commondreams

16. Nebaidies sasmērēties attīrot Māti Zemi

Planēta mums ir viena, un kā jau to darīja puķubērni 60-tajos gados, tā mums arī tagad tā ir jāsaudzē. Vai tad nav lieliski klausīties, kā Tavi vecāki vai vecvecāki glāba Zemi? Mums šķiet, ka tikpat interesanti būs klausīties arī Taviem bērniem un mazbērniem, kā Tev ir gājis un kādos piedzīvojumos esi iekūlies, rūpējoties par zaļāku pasauli.

Nebaidies sasmērēties attīrot Māti Zemi - esiveiksmigs.lv - @Pacific Fleet

@Pacific Fleet

17. Kaitīgie ieradumi

Pagaidi, neskrien pāri šim punktam! Pat ja Tev nav neviena kaitīgā ieraduma (kaut gan mēs tam neticam, jo neviens nav ideāls 🙂 ), kādam no Taviem draugiem kāds noteikti atradīsies. Vai tā būtu nagu graušana, smēķēšana, lamuvārdu lietošana pēc katra otrā vārda un tml., tieši šobrīd ir īstais laiks pateikt tām ardievas un visiem laikiem. Kamēr esi jauns, atmest visu lieko ir krietni vieglāk. Neļauj tam ieēsties.

Kaitīgie ieradumi. Kamēr esi jauns, atmest visu lieko ir krietni vieglāk - esiveiksmigs.lv - @Walt Disney Pictures

@Walt Disney Pictures

18. Laiks visiem parādīt savu kreativitāti (radošumu)

Izkrāso monotonās dienās ar savu radošumu un idejām! Lai skolā vai darbā, mājās vai uz ielas Tavs radošums atklāt Tev jaunus horizontus. Lai ikdienišķa pastaiga ar suni pārvēršas veselā piedzīvojumā.

Laiks visiem parādīt savu kreativitāti - esiveiksmigs.lv - @Vitaly Sokolovsky

@Vitaly Sokolovsky

19. Satiecies ar draugiem pie ugunskura. Un NEKĀDU GADŽETU!

Diskusijas sociālajos tīklos, online konferences, WhatsUp un Skype sarunas ir moderni un progresīvi, tam nevar nepiekrist. Tehnoloģijas – tas vispār satriecoši. Bet, Tu nekad neaizmirsīsi vakaru, kad tikies ar draugiem klātienē, ilgi sēdējāt pie ugunskura, atminējāties kopīgos pasākumus, smējāties no sirds, dejojāt un dziedājāt. Izmēģini!

Satiecies ar draugiem pie ugunskura - esiveiksmigs.lv - @ChrisBurkard

@ChrisBurkard

20. Lūdz padomu vecvecākiem

Tu rūgti maldies, ja uzskati, ka ar vecajiem nav par ko runāt. Viņi ir piedzīvojuši, iespējams, vairāk, nekā Tu piedzīvosi visas savas dzīves laikā. Tu arī maldies, ja uzskati, ka viņi ir garlaicīgi – Tev vienkārši nav ne jausmas, cik trakulīgi viņi ir bijuši savā jaunībā un, ko ir sasnieguši. Visiem vecvecākiem ir kādi noslēpumi 🙂 Un tikai viena patiesi dvēseliska saruna ar viņiem, dažkaŗt spēj atklāt vairāk, nekā dārgākais personības treniņš pie “speciālista”.

Lūdz padomu vecvecākiem - esiveiksmigs.lv - @Reuters

@Reuters

21. Vēro dabas parādības ne tikai monitorā

Pat ja Tavam notebook ir augstākā HD kvalitātes izšķirtspēja vai Tev ir lielākais TV ekrāns pagastā, ar reālu skatu/ ainavu to nevar salīdzināt. Pat ne drusciņ. Dzīva daba ir enerģiska, krāsaina, patiesa. Kļūsti par tās procesu dalībnieku. Sajūti vēja smaržu, izjūti putnu spārnu vēzienu, smilšu irdenumu.
Redzes atmiņa var mainīties vai pazust, sajūtas nekad.

Vēro dabas parādības ne tikai monitorā - esiveiksmigs.lv - @Forest Starr and Kim Starr

@Forest Starr and Kim Starr

22. Atmet aizspriedumus un pieraksties uz dejām

Vai Tu tiešām tikko iesmējies?? Ja Tavas pirmās domas bija – Kā tad! , tad Tu esi smieklīgs. Ikviens var dejot un zinātnieki to pat iesaka darīt, jo dejas palīdz koordinācijas uzlabošanai un asinscirkulāciklai – līdz ar to, arī smadzeņu darbībai.
Bet par aizspriedumiem: kurš ir teicis, ka augums, svars vai kustību maniere traucē dejošanai? Vienkārši ir jāatrod savs deju stils – salsa, mamba, breake dance, go-go, bachata, tautiskās... Galvenias ir dejot no sirds un brīvi, nedomājot, kā Tu izksaties no malas. Tiem, kas visu laiku viebjas un smejas par citiem, vienmēr būs kaut kas dzēlīgs sakāms, tāpēc – nepievērs uzmanību!

Atmet aizspriedumus un pieraksties uz dejām - esiveiksmigs.lv - @Studiocanal

@Studiocanal

23. Nebaidies no atbildības

Dzīvē Tev bieži būs situācijas, kad ir jāsaņem sevi rokās un jāsper pirmais solis lēmumu pieņemšanā. Arī tagad, kad Tev vēl ir trakulības laiks, zināmā mērā ir jāuzņemas atbildība, vai ne? Piemēram, par jaunāko brāli vai māsu, par mājdzīvnieku, par neieskaitīts savā dienasgrāmatā utt. Uzņemoties atbildību, mēs kļūstam pieaugušāki, gudrāki un … laimīgāki.

Nebaidies no atbildības - esiveiksmigs.lv - @vargazs

@vargazs

24. Atceries – pasaule ir atvērta visiem!

Lai arī dažreiz var šķist, ka dzīve nav taisnīga, tā sniedz arī prieka pilnus mirkļus. Un Tev tie ir jāizbauda, jo jaunība taču ir tik skaista! Visi ceļi vaļā, galvenais ir neaizmirst, ka viss ir atkarīgs no Tevis un Tavas vēlēšanās. Paies gadi un šie neaprakstāmi skaistie mirkļi būs daļa no Tevis! Pasaule ir iespēju pilna!

Atceries - pasaule ir atvērta visiem! Esiveiksmigs.lv - @Jay Alvarrez

@Jay Alvarrez

Dalies jaunumos!

1 Comment

  1. Ilze saka:

    Pilnīgi piekrītu, ka vienmēr jāceļo un jāatjauno savas zināšanas, jebkura vecuma cilvēkam pastāvīgi un nemitīgi jāmācas ko jaunu – tikai tādā veidā paliksi aktuāls, moderns un sapratīsi visus jaunumus! Kāds ir jūsu iekārotais galamērķis uz doto brīdi un kāda ir foršāka pilsēta, kur obligāti atgrieztos? Man ļoti patīk Horvātija. Arī manā sarakstā ir Portugāle un Francijas Lazūras krasts. No apskatītajām vietām mani visvairāk iedvesmoja Barselona, jo tur sakrīt viss, kas man patīk – daba, cilvēki, kultūra, arhitektūra, pat ēdieni un dzērieni 🙂 Kā ir pārējiem?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.