“Vienmēr! Un nevis tikai tad, kad pienāk ‘īstais’ brīdis,” saka Čarlzs Faraone (Charles Faraone). “Katra lēmuma pieņemšanu, kas atstāj iespaidu uz tavu dzīvi, veselību un laimi, sāc ar kāpēc. Pajautā sev, kāpēc tu ēd tieši šo ātro uzkodu, kas varētu būt ne pārāk veselīga. Kāpēc tu šo dari tieši tā, kā to dari un ne citādāk. Kāpēc tu izvairies no lietām, kuras tu ļoti labi zini, ka ir jāizdara. Tas ir apbrīnojami vienkāršs jautājums, kam ir liels potenciāls.”
Printējot jeb drukājot mājasdarbus vai citus dokumentus, Veijavs Džeins (Veijay Jain) iesaka nomainīt visa teksta krāsu no melnas uz pelēku, tumši pelēku. Jā, tas izskatīsies mazliet citādāk, tomēr tas tev ietaupīs krāsu kārtridžā un palielinās drukāšanas ātrumu. “Man šķiet ir lieki atgādināt,- mazāks krāsas izlietojums nozīmē mazāk uzpildes reižu, kas savukārt ietekmē Zemes ‘veselību’. Zeme kļūst zaļāka, kad par to rūpējas arī šādos sīkumos.”
Es pieļauju, ka ikvienam kaut reizi dzīvē ir gadījies tāds šķaudiens, ka mājai logi norīb, turklāt, visnepiemērotākajā laikā vai vietā. Tāpēc šī prasme, lai cik prasta neliktos, dzīvē lieliski noder.
Socioloģijas profesors Aleksandrs Fraiers (Alexander Freiherr) piedāvā aplūkot dažas metodes, kā apturēt tuvojošos šķaudienu. “Viegli saspied savu degunu. Notver to deguna daļu, kas ir virs degungala un viegli to pacel, it kā tu gribētu noņemt pašu degunu 🙂 Tam noteikti nevajadzētu būt sāpīgi, jo viegli pavelkot skrimsli, šķavas pāries.”
Vēl viens paņēmiens: “Izpūt degunu. Tiklīdz jūti, ka varētu šķaudīt, izšņauc degunu. Tam vajadzētu tikt vaļā no tā, kas tev kutina degunu.”
“Izmanto mēli. Iespied savu mēli starp diviem priekšējiem zobiem vietā, kur mutes ‘griesti’ savienojas ar zobiem. Tagad cik stipri vari, piespied mēli zobiem līdz degunā beidz kņudēt un šķaudīšanas sajūta pazūd.”
Saliec kopā plaukstas, kā budists, un ļoti stipri saspied tās. Tu noteikti sajutīsi spiedienu krūšu rajonā, plecos un roku muskuļos. Šāda veida izometriskais vingrinājums prasa minimālas kustības, bet ļoti labi izstiepj un vingrina muskuļus.
Piedāvāju tev dažus superīgus darbību saīsinājumus (kuros noteikti daudzi jau zina, bet atkārtošana – iegaumēšanas māte 🙂 ), ar kuriem sērfojot internetā ietaupīsi laiku uz peles klikšķiem:
Atvērt jaunu cilni: <Ctrl> + <t>
Aizvērt jebkuru jau atvērto cilni jeb logu: <Ctrl> + <w>
Lai pārietu no viena loga uz citu: <Ctrl> + <Page Up> vai <Ctrl> + <Page Down>
Lai no jauna atvērtu nesen aizvērtu lapu: <Ctrl> + <Shift> + <t>
Lai atvērtajā logā ierakstītu jaunu lapas adresi, neiezīmējot iepriekšējo: nospied <F6>
Lai atrastu konkrētu vārdu vai frāzi tekstā nelasot visu: <Ctrl> + <f>
Lai samazinātu vai palielinātu (pievilktu) ekrānu: turi <Ctrl> un nospied “+” vai “-” VAI turot <Ctrl> parullē peles rullīti, kas tai ir pa vidu.
Lai atvērtu interneta lapu, kura ir Word dokumentā, to nekopējot: turi <Ctrl> un ar peli uzklikšķini uz saites.
It kā sīkums, bet laiku ietaupa gan.
Kad raksti e-pastu, adresātu noteikti raksti pēdējo. Šādā veidā Tu izvairīsies no nejaušas, līdz pusei pabeigtas ziņas nosūtīšanas, kas vēlāk par tevi var radīt ne tikai pavirša cilvēka tēlu, bet arī izvairīsies no nepatīkamiem pārpratumiem, skaidrošanās utt.
Iespējams šis nedaudz izklausās pēc jogas padarīšanas, tomēr tas ir ļoti svarīgi, lai tu varētu pilnvērtīgi atpūsties un kārtīgi izgulēties.
Dienas beigās velti sev 1 minūti laika, lai ātri pārskrietu dienas notikumiem – ko Tu darīji, ko varēji izdarīt, bet neizdarīji aiz slinkuma vai bailēm, nepārliecības par sevi. Kā šādu situāciju vairāk nepieļaut. Ar minūti pilnībā pietiek, lai pievērstos patiešām svarīgākajam (pierakstīšana netiek iekļauta šajā laikā). Pārdomā šo pirms ej gulēt, lai naktī nemoka bezmiegs.
Tiem, kas patstāvīgi kaut ko aizmirst izdarīt, piedāvāju vienkāršu atgādinātāju – vidēja izmēra burka līdz pusei pildīta ar ūdeni (vislabāk krāsainu), graudiem, mannā, smiltīm, sāli, cukuru un visu citu, kas vien ienāk prātā, ko tur varētu iebērt. Iedomājies, ir dienas sākums, Tu kaut ko ieplāno, pieraksti to uz lapiņas vai dienasgrāmatā, bet dienas gaitā tas aizmirstās. Lai tas nenotiktu, ievies tādu kā smilšu pulksteni – līdz pusei pilnu burku, kuru apgriezīsi uz vāciņa katru reizi, kad kaut ko ieplānosi. Kad darbs būs paveikts, atgriez burku normālā stāvoklī.
Laikā, kad tev nepieciešams izmantot internetu telefonā vai planšetē, izslēdz to. Izslēdz arī Wi-Fi, jo kamēr tas ir ieslēgts, ierīce nepārtraukti meklē Wi-Fi piekļuves punktus, tādā veidā patērējot vēl vairāk enerģijas, kuru tev noteikti vajadzēs tieši tad, kad būs kāds super svarīgs mirklis – saruna vai ziņa.
No rīta, kad celies uz mācībām, studijām, treniņu vai darbu, pirmais, kas tev ir jāizdara – sastādīt (kaut vai prātā uzmest skici) dienas plānu. Lielākā daļa cilvēku savu rītu sāk ar telefona, e-pasta vai sociālo tīklu pārbaudīšanu, vai tikai naktī viņus kāds nav meklējis. Un tas ir velti izšķiests laiks. Tīros zobus, ejot rīta dušā, brokastojot vai vienkārši dzerot rīta tēju, saplāno konkrētās dienas svarīgākos darbus. Tas tev arī palīdzēs iziet cauri lietām, kuras tev ir nepieciešamas dienas laikā un, kuras, iespējams, esi aizmirsis paņemt. Pārējo pārbaudīt paspēsi pa ceļam.
Cerams, šīs dažas tik vienkāršās un zināmās, bet, iespējams, piemirstās dzīves vadlīnijas palīdzēs tev sasniegt vairāk un ātrāk! 🙂