iemacies milet pirmdienu_esiveiksmigs.lv
Kā pārdzīvot pirmdienu neatkarīgi no vecuma un nodarbošanās
12.04.2016
5 harizmas pazimes_ka attistit harizmu_esiveiksmigs.lv
5 harizmas pazīmes
14.04.2016
Rādīt visu

Vai Tev piemīt harizma un kā to attīstīt?

vai tev piemit harisma
Pin It

Esi kādreiz aizdomājies, kādēļ vieni cilvēki gūst panākumus, praktiski neko nedarot? Kāpēc citiem ir jāmācās neko citu apkārt neredzot, bet citiem viss notiek vienkārši. Vienu vārd’ sakot, vieniem ir dotības ietekmēt apkārtējos, citiem nē.
To sauc par harizmu – tā īpašība, kura no cilvēka izveido dzimušu līderi. Kā izmērīt savu harizmu un vai to iespējams attīstīt, lasi tālāk.

Harizma – ekskluzivitāte, dāvana cilvēkam, īpašas psihoemocionālas īpašības, kuras ļauj cilvēkam ietekmēt citus, būt par līderi un vest citus sev līdzi.

Harizmātiski līderi maina cilvēku un valstu likteņus, biznesa attīstības gaitu, nosaka globālus notikumus un vienmēr paliek vēstures lapaspusēs. Josifs Staļins, Ādolfs Hitlers, Benito Mussolini, Vinstons Čērčils, Mārgareta Tečere, Martins Luters Kings, Mahatma Gandi un daudzi citi cilvēki, kuri atstājuši, vienā vai otrā veidā, savus nospiedumus visas pasaules vēsturē. Viņi visi ir harizmātiski līderi, kuri mierīgi varēja pārliecināt, “inficēt” ar savām idejām tūkstošiem un pat miljoniem cilvēku un izmainīt visu pasauli.

Tomēr harizma piemīt ne tikai vareniem pasaules līmeņa vadoņiem un garīgajiem līderiem. Arī parastu cilvēku vidū, kuri neatšķiras ar diženiem darbiem, iespējams atrast personības ar spēcīgu harizmu.

Kā likums, viņiem piemīt lielāka ietekme uz cilvēkiem kā citiem. Dažreiz, par vairāk, kā viņu priekšniekiem. Viņu padomos ieklausās, viņus ciena un min kā veiksmes piemērus. Tā kā lielākoties cilvēki ir sociālas būtnes, tad šis socializēšanās process ir visai svarīgs sabiedrības un katra indivīda laimes aspekts.

Bet kā noteikt savas harizmas līmeni?

Harizmas pārbaude

Mūsdienu plašajā internetā ir pietiekami daudz kvalitatīvu personības testu, ar kuru palīdzību var noteikt – Tu esi vai neesi harizmātisks. Ieteicams tos meklēt angļu valodā. Taču ir jāuzmanās no veltas laika izšķiešanas – citreiz var atrast tādus testus, kas ir pilnīgas muļķības, pamatotas uz cilvēku iedomību, bet rezultāti tikpat aplami. Šādos testos parasti jautājumi skan šādi: Vai Jūs piesaistāt cilvēkus? Kā Jūs domājiet, vai Jūs gūtu panākumus politikā? un tml.

Iesākumam, lai saproti, par kādiem testiem ir runa, mēs varētu ieteikt Hovarda Fridmana (Howard Friedman), Kalifornijas universitātes psiholoģijas profesora izstrādāto testu. Šis tests pārbauda dalībnieka kā “raidītāja” kvalitāti – cilvēks, kurš labi nodod savas emocijas un garastāvokli apkārtējiem.

Tātad, Tavā priekšā ir adaptīvais tests ar 16 jautājumiem no iepriekšminētā Hovarda Fridmana grāmatas “Projekts “Ilgdzīvošana”: sensacionāls atklājums, pamatojoties uz pētījumu, kurš ilga gandrīz 100 gadus”.

Avots: fucyeahreactions.tumblr.com

Tests par emocionālo izteikšanos

Tavā priekšā ir 16 apgalvojumi. Novērtē, cik ļoti katrs no šiem apgalvojumiem atbilst Tavai personībai, un novērtē šo apgalvojumu no 1 līdz 9, kur 1 – nemaz neatbilst man, bet 9 – ļoti atbilstoši man. Pieraksti atbilžu ciparus, pabeidzot testu, saskati kopsummu.

1. Kad klausos foršu mūziku, mans ķermenis sāk kustēties mūzikas ritmā.
2. Es vienmēr cenšos ģērbties atbilstoši modei.
3. Kad es smejos, to dzird pat blakus pagastā.
4. Es vienmēr pievēršu uzmanību detaļām.
5. Kad sarunājos pa telefonu, savas emocijas izpaužu skaļi un atklāti.
6. Vienmēr esmu sagatavojies/-usies.
7. Draugi/ paziņas/ kolēģi bieži man stāsta savas problēmas un jautā padomu.
8. Es izmantoju darbu sarakstu/plānu.
9. Vienmēr visus darbus daru līdz tam brīdim, kamēr tie ir pilnīgi/ ideāli paveikti.
10. Cilvēki saka, ka no manis sanāktu lielisks līderis.
11. Es “būvēju” plānus un sekoju tiem, to izpildei.
12. Dažreiz es aizmirstu ielikt atpakaļ ledusskapī pārtiku.
13. Man lieliski padodas mīklu minēšana.
14. Cilvēki parasti domā, ka esmu jaunāks nekā patiesībā.
15. Ballītēs vienmēr esmu sarunu vidū un cilvēku aplenkumā.
16. Kad sarunājos ar tuviem draugiem, es bieži tiem pieskaros, apskauju, uzslavēju, uzlieku roku uz pleca.

Saskaiti atbildes no 1, 3, 5, 7, 10, 13, 15, 16 apgalvojuma. Šie ir patiešām svarīgi teikumi, pārējie vienkārši papildina testu, lai sarežģītu atbilžu sniegšanu.

Bet tagad rezultāti:

No 0 līdz 37 punkti. Šajā skaitļu diapazonā nonāk 25% cilvēku. Iespējams, Tu esi kautrīgs jau no dabas vai līdz šādam stāvoklim esi nonācis vecmodīgas audzināšanas rezultātā. Bet iespējams Tev vienkārši nepatīk pievērst sev papildus uzmanību un labprātāk laiku pavadi vienatnē.

No 38 līdz 49 punkti. Šajā kategorijā nonāk lielākā daļa cilvēku. Tev var būt panākumi sabiedrībā, tomēr ne pateicoties dabiskajam šarmam, bet pateicoties socializēšanās prasmēm un prātam. Tāpat vari izmantot neverbālos izteiksmes līdzekļus, kurus būs jāizmanto apzinīgi, nevis instinktīvi, kā to dara lielākā daļa harizmātisko cilvēku.

No 50 līdz 60 punkti. Cilvēkiem, kuri parasti savāc šādu punktu skaitu, piemīt dabisks magnētisms. Tu esi ekstraverta personība un dzimis līderis. Pat neskatoties uz to, ka Tev apkārt ir arī ienaidnieki un skauģi, Tu izcelies. Dažreiz Tu jūties apgrūtināts, jo tiek izrādīta liela uzmanība, tomēr jūti arī zināmu atbildību pret saviem sekotājiem.

No 61 līdz 72 punktiem. Tu esi viens no 5% laimīgo, kurš ir savācis tik lielu punktu skaitu. Tu esi no tiem cilvēkiem, kuru klātbūtne izgaismo pat tumšākās telpas. Tu proti emocionāli uzlādēt cilvēkus un vienlaicīgi just to, ko jūt viņi.

Avots: reddit.com

Cilvēku emocijas ar augstu punktu skaitu tiek nodotas instinktīvi, pat bez vārdu palīdzības. Tas apstiprina arī iepriekš minētā profesora Fridmana eksperimenta rezultātus.
Pēc vēl viena testa izveidošanas, kurš ir līdzīgs augstāk esošajam, tikai ar 30 jautājumiem, Fridmans veica eksperimentu par emociju nodošanu starp harizmātiskiem cilvēkiem.

Zinātnieks atlasīja vairākus desmitus cilvēku, kuri iepriekšējā testā ieguva lielāko punktu skaitu, un vairākus desmitus ar cilvēkiem, kuri savāca vismazāk punktu. Pēc tam zinātnieks palūdza šos cilvēkus aizpildīt nelielu aptauju, pēc kuras var noteikt viņu sajūtas dotajā mirklī: prieku, bēdas, skumjas, trauksmi.
Pēc tam Fridmans dalībniekus ar augsto punktu skaitu ielika vienā telpā ar zemo punktu īpašniekiem. Visi dalībnieki 2 minūtes vienkārši sēdēja. Viņi varēja nesarunāties un pat neskatīties viens uz otru.
Rezultātā, tikai 2 minūšu laikā, nepārmijot nevienu vārdu, dalībnieki ar mazo punktu skaitu pārņēma garastāvokli no dalībniekiem ar augsto punktu skaitu. Tā arī ir augstā emocionālā izteikšanās spēja, kura cilvēkiem palīdz “inficēt” apkārtējos ar savām idejām un garastāvokli, pat bez vārdiem. tomēr tas vēl nav viss, kas raksturo harizmātismu. Pat ja šī spēja ir viena no visizteiksmīgākajām harizmas īpašībām, pastāv vēl vismaz 5 citas pazīmes.

Dalies jaunumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.